Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene nesto zulja ovaj vladin stab za istrazivanje meda i gubljenje vremena u kombinaciji sa 90% loseg meda. Mislim, svi znamo da se to radi ali bas 90% je preterano. Volela bih da vidim ko sedi u stabu i koliki je njihov deo jer mi nesto govori da je Zivanovic drug clan. I cemu ovaj stab, kao regularne inspekcije nemaju kapacitet a med je najvaznija namirnica? Ili ce da osnivaju stabove za svaku namirnicu, preradjevinu i tako dalje, odlican biznis plan za ugurati jos ljudi na budzet.

Link to comment

Med je trenutno fantasticna izvozna opcija jerbo je bilo frke sa pcelama u mnogim zemljama. E sad, ljudi koji bi da rade posteno imaju problem da se izbore sa raznoraznim alhemicarima. Uvesce oni red za izvoz..nama ce ostati secer i voda.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

moje su namere nečasne.

ja bih samo da mi neko kaže gde ima dobar ORIGINAL bagremovog meda.

(a i da skrenem temu sa teze kako jadne sunarodnike koji glasaju za ribare ljudskih duša treba da zadesi sve što nas je zadesilo ovako, sve zajedno. mnogo smo ogrubeli i prozlili se.)

Link to comment

imas pcelara kod vase na forumu, bas sam se svadjao sa njim zbog meda, ali ne zato sto sam ja bio u pravu, nego zato sto mrzim med

 

on deluje da zna zanat

Link to comment

Može li uopšte nekako u kućnim uslovima da se prepozna pravi/lažni med? Čuo sam za onu foru da se okrene tegla naopako, pa valjda treba da se formira jedan veliki mehur ako je med pravi, nempojma...

Link to comment

Nije baš da sam stručan, ali ono malo što znam mi govori da nema teorije da se prepozna dok se med ne ušećeri. Tek tad znaš da je pravi, veštački se nikad ne ušećeri...

Link to comment

Nije baš da sam stručan, ali ono malo što znam mi govori da nema teorije da se prepozna dok se med ne ušećeri. Tek tad znaš da je pravi, veštački se nikad ne ušećeri...

 

I moji imaju tu istu teoriju, da se pravi med useceri. Mrzelo me je iskreno da trazim o istinitosti toga, uzimam da su roditelji u pravu ;D

 

Moja rodjaka je ove godine pocela sa momkom da pravi med, tj. on je preuzeo od svog dede. Znam da ne fusare i eto i njihov med se usecerio, ne potpuno jer sam teglu otvorila negde pocetkom septembra ali vec nije tecan. Mislim da ne prave bagremov, tj. nemaju mnogo bagrema u blizini; ja trenutno trosim livadski gde je dominantan bio suncokret.

 

Inace mi mama rece da se kod nas u poslednje vreme u radnjama moze naci mnogo tegli na kojima pise med, a u sastavu lepo stoji izlistano da ima i secer. Dosta je jeftiniji od pravog meda pa se i kupuje, jbg.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Od bliskog rodjaka, inače i proizvođača meda, sam ćuo da cena koštamja pravog meda ne moze biti ispod 6-7 evra po kilogramu.

Kaze da nije normalno koliko su falsifikazi uzeli maha na trzistu

Link to comment

Pravi med u radnjama praktično ne postoji, kupujte od pčelara. Kad vidim cene na rafovima...to je bukvalno nemoguće da bude isplativo ako je stvarno med.

 

Bagrema generalno ima jako malo jer zavisi od vremenskih prilika, koje su uglavnom neprilike u poslednje vreme. I da, pravi med se uvek i obavezno ušećeri. Ali zavisi od tipa meda koliko mu treba vremena za to. Bagremu recimo jako dugo, livadskom relativno kratko.

Edited by Ruxin
Link to comment

+1

 

Zenini imaju pcele (za svoje potrebe) i nikad ga ne greju, tako da se najcesce brzo skameni. Rekli su mi da se kupovni odmah na pocetku zagreje da ostane duze tecan. Ali ima i do toga od cega je; od npr. repice ostane dugo gust i kremast, vec je pomenut bagrem itd. Pitacu da li moze nekako da se prepozna ako nije pravi.

Link to comment

Pravi med u radnjama praktično ne postoji, kupujte od pčelara. Kad vidim cene na rafovima...to je bukvalno nemoguće da bude isplativo ako je stvarno med.

 

Opet slična diskusija kao sa kupovinom povrća i voća u supermarketima. 

 

Kako da znamo da proizvođač ne fušari? Kontrola takvih proizvoda je verovatno slabija nego ovih što izlaze na rafove. Problem sa medom u maloprodaji su sitna slova na deklaraciji, ali ona barem postoje. Kod proizvođača možeš da dobiješ uveravanje da je sa medom sve u redu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...