Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Imam nekako utisak, da ovaj deo foruma, je progutao sve one priče o Organskoj proizvodnji i o blagodetima meda.

To je jedna velika šarena laža, koja gura potrošače u tom smeru konsumerizma. Kupujem domaće mora da je kvalitetno i lokalno.

Bilo kakav procesiran med, nema više one sastojke za koje se ljudi hvataju da su toliko blagodetni, samim rastvaranjem meda u topao čaj niste postigli ništa.

Tako ova paranoja da jedu deca marple sirup umesto meda, a koja je razlika? Zar vi mislite i da im zaista dajete procesiran med, da im dajete išta značajno?

Ista priča sa organiskim i proizvodima iz supermarkta, voća i povrća. Nigde nijedna studija ili neki dokaz da ima bilo kakve značajne razlike.

 

How do you know if it is raw honey?

Here's how to do the water test:
  1. Fill a glass with water.
  2. Add one tablespoon of honey into the glass.
  3. Adulterated or artificial honey will dissolve in water and you will see it around the glass.
  4. Pure honey on the other hand will settle right at the bottom of your glass.
Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

OK, ako ne kupuješ domaće, to znači da kupuješ nešto što je putovalo duže do tebe. Deo tih proizvoda mora da bude zaštićen od koječega da bi preživeo put.

 

Sretno.

Link to comment

Opet slična diskusija kao sa kupovinom povrća i voća u supermarketima. 

 

Kako da znamo da proizvođač ne fušari? Kontrola takvih proizvoda je verovatno slabija nego ovih što izlaze na rafove. Problem sa medom u maloprodaji su sitna slova na deklaraciji, ali ona barem postoje. Kod proizvođača možeš da dobiješ uveravanje da je sa medom sve u redu. 

 

+1. sigurno ima više lažnog meda na tezgama, nego u prodavnici. čak bih i rekao da u prodavnici nema lažnog meda, samo treba pročitati tačno naziv proizvoda (da se razumem, daleko od toga da opravdavam takvu praksu, naprotiv - ali je poenta da se skoro sigurno uz malo više pažnje može videti šta je u pitanju)

 

a dodatno, šta je uopšte "procesiran med" ?

Link to comment

ma kamo srece da je lazni med najveci problem u drustvu

 

"Imala sam 11 godina i po romskim običajima prisilno sam udata za 10 godina starijeg mladića. U kući gde su me udali, živela sam s tim čovekom i njegovom porodicom. Bila sam primorana na prvi seksualni odnos sa suprugom, a nakon toga sam svakodnevno dobijala batine", reči su mlade žene iz Srbije, koju je majka prodala i zapečatila joj sudbinu.

Bolna ispovest jedne od štićenice NVO „Atina“ otkrila je sa kakvim se sve užasima i strahotama suočavaju devojčice u Srbiji koje su žrtve zločina koji se kriju iza takozvanih dečijih brakova. Većina devojčica koje zadesi ovako strašna sudbina ne doživi detinjstvo u pravom smislu.

"Naterana sam da radim na ulici kao prostitutka, iako nisam imala predstavu šta treba da radim. Radila sam sedam dana u nedelji, svake noći po 10 sati, a sav novac sam davala mužu. Nisam išla kod lekara, nisam imala novac da kupim zaštitu. O begu sam samo maštala jer me je muž i preventivno tukao kako bih ga se plašila".

Ova devojka je prodata romskoj porodici kada je imala samo 11 godina. Majka ju je lično prodala i digla ruke od nje.

"Kada sam i uspela da pobegnem, potražila sam zaštitu kod majke i brata. Oni su samo obavestili tog čoveka i ja sam ponovo vraćena na ulicu. Više puta su me preprodali i godinama sam radila kao prostitutka. Uspela sam da pobegnem kada su me poslali u kupovinu. Nakon dva dana, obratila sam se policiji", dodaje ova žena.

Ona je samo jedna od štićenica NVO „Atina“, koja je pronašla svetlo na kraju tunela. Tokom boravka u privremenoj kući te organizacije, ova devojka naučila je da čita i piše. Trenutno je srećno udata, ali i dalje se bori sa zdravstvenim problemima - imala je nekoliko operacija zbog ginekoloških tegoba koje su prerasle i u hronična oboljenja. Prema podacima Unicefa, rani, ugovoreni brakovi u romskoj zajednici u Srbiji u stalnom su porastu, pa je tako 2005. godine 46 odsto devojčica pre 18 godine bilo u braku, 2010. godine 54 odsto, dok se 2014. blizu 60 odsto devojčica udalo pre 18 godine. Ono što je posebno alarmantno, jeste da su uglavnom devojčice prodate i da nije samo reč od prisilnoj udaji.

 

 

sta da se kaze o drzavi i drustvu u kojoj se dopustaju ovakvi zlocini nad decom?

Link to comment

ma kamo srece da je lazni med najveci problem u drustvu

 

 

sta da se kaze o drzavi i drustvu u kojoj se dopustaju ovakvi zlocini nad decom?

ali mi ne mislimo da je to nash problem, nego da je to njihova kultura, druze pontijake. ti nishta ne razumesh <_<

Link to comment

ali mi ne mislimo da je to nash problem, nego da je to njihova kultura, druze pontijake. ti nishta ne razumesh <_<

 

maaaa... ono sto je strasno je da su romi u svojevrsnom aparthejdu tu pored nas i da se cak svaka rec protesta protiv krimosa u njihovim zajednicama koji malteritaju i eksploatisu svoje sunarodnike od strane fiiiniiiih gradjana klasifikuje kao rasizam jer bobe moj, mutlikulturalnost. pravo na razlicitost, ocuvanje kulturnog identiteta, ko smo mi da se mesamo u to kako oni zive i tako dalje, msm, kakakv je to kulturni identitet kupovati decu i terati ih u prostituciju?

 

jeziva je ova tema, ali bas jeziva. nisam cuo do sada za ovu nvo atina ali svaka im cast za svaku devojcicu kojoj su pomogli da se izvuce iz tog kosmara u kojem su silom ubacene

Link to comment

maaaa... ono sto je strasno je da su romi u svojevrsnom aparthejdu tu pored nas i da se cak svaka rec protesta protiv krimosa u njihovim zajednicama koji malteritaju i eksploatisu svoje sunarodnike od strane fiiiniiiih gradjana klasifikuje kao rasizam jer bobe moj, mutlikulturalnost. pravo na razlicitost, ocuvanje kulturnog identiteta, ko smo mi da se mesamo u to kako oni zive i tako dalje, msm, kakakv je to kulturni identitet kupovati decu i terati ih u prostituciju?

 

jeziva je ova tema, ali bas jeziva. nisam cuo do sada za ovu nvo atina ali svaka im cast za svaku devojcicu kojoj su pomogli da se izvuce iz tog kosmara u kojem su silom ubacene

to kod nas postoji? mislim takvo gledanje na stvari? mislila sam da je to svojstveno drugim nekim zemljama,da je kod nas nemar i nebriga za takve stvari.

Link to comment

to kod nas postoji? mislim takvo gledanje na stvari? mislila sam da je to svojstveno drugim nekim zemljama,da je kod nas nemar i nebriga za takve stvari.

nemar i nebriga su prva linija odbrane. druga linija je kako je nama to niko ne pita.

Link to comment

 

Detektivka Katarina Ostojić je gostujući u Parovima iznela šokantne detalje o Zoranu Marjanoviću, njegovoj ljubavnici Zorici i ubistvu Jelene Marjanović.

 

ne znam zašto, ali me ipak čudi, pa moram da pitam da li je ovo stvarno bilo ?

Link to comment

ne znam zašto, ali me ipak čudi, pa moram da pitam da li je ovo stvarno bilo ?

Detektivka postoji, deluje prirposto i već se prikazivala u jutarnjem programu kod Marića u nedelji po hapšenju.

Ja sam opsednuta ovim slučajem, zapravo pozadinom koja se odnosi na ISTRAGU i objašnjenje ponašanja javnih ličnosti, policije i političara u vezi sa tim. Naročito ponašanje tabloida i medija.

Volela bih da jednog dana vidim dokumentarni film o tome (o istrazi i dostavljanju informacija). Mislim da bolje ilustracije raspada sistema neće biti, baš zato što je u pitanju zločin inicijalno potpuno odvojen od politike (za razliku od ubistva gardista ili smrti u helikopteru).

Edited by pt 2.0
Link to comment

Detektivka postoji, deluje prirposto i već se prikazivala u jutarnjem programu kod Marića u nedelji po hapšenju.

Ja sam opsednuta ovim slučajem, zapravo pozadinom koja se odnosi na ISTRAGU i objašnjenje ponašanja javnih ličnosti, policije i političara u vezi sa tim. Naročito ponašanje tabloida i medija.

Volela bih da jednog dana vidim dokumentarni film o tome (o istrazi i dostavljanju informacija). Mislim da bolje ilustracije raspada sistema neće biti, baš zato što je u pitanju zločin inicijalno potpuno odvojen od politike (za razliku od ubistva gardista ili smrti u helikopteru).

+1,    što je bio holokaust za drugi svetski to je ovaj slučaj za naše društvo  

Link to comment

meni je ceca nacionale neprevazidjena ilustracija za nas sunovrat,

sto se tice zabave oko ubistva ove nesretnice i upletenosti njene porodice u isto, toliko mi je sve bizarno da se iz petnih zila trudim da sto manje znam o tome

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...