Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ok ajde neki prirucnik za to, ako moze par saveta, rad sam da se popravim. meni dosad nije nesto uspevalo. domaci psi - ekstra. psi lutalice - not so ekstra.

 

 

 

 

nje zlocin ako je krajnja nuzda, kaze nase pravo.

 

 

Vrlo prosta stvar, sa psima se može komunicirati. Veruj mi, oni umeju da uzvrate pažnju. 

Eto, umesto otrova, u hranu se može staviti neko sredstvo za uspavljivanje te psa onda sterilisati, vakcinisati, čipovati

Ako bi uspeli da trovače bar toliko preobratimo, ja bih to smatrao uspehom.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nigde dosad nije bilo priče o tome da li treba ili ne treba osećati strah. Ovo je poruka od koje je krenulo. 

 

Ne znam za uzrok nečije fobije (ili straha), ali to je iracionalno, pas tu nije kriv.

Postoje normalni strahovi, i iracionalni strahovi. Ja se na primer plašim da hodam po mrklom mraku kada ne vidim prst pred okom. To je valjda normalno.

Ne znam kako se leče iracionalni strahovi. Ne bih dalje rasplinjavao priču.

 

Naravno da je moguće da pas može da ugrize nekog ko ga voli i ko misli da ume sa njim. Pa šta sa tim, big deal. Ćapio me davno tuđ ker kad sam mislio da nema ništa protiv da ga uzmem u ruke. A jednom sam omašio stepenik u mraku pa sam se skršio.

 

 

ma kako nije, ti sam pricas to. sve to sto ti govoris je o normalnim i nenormalnim strahovima koje ti nazivas fobijama i koje treba odagnati

ja ti mogu reci da strah od ulicnih pasa nije fobija, da je sasvim utemeljen, opravdan i normalan i da nije realisticno ocekivati od ljudi da se reprogramiraju i da se lisavaju normalnih, zdravih impulsa.

 

 

 

Vrlo prosta stvar, sa psima se može komunicirati. Veruj mi, oni umeju da uzvrate pažnju. 

Eto, umesto otrova, u hranu se može staviti neko sredstvo za uspavljivanje te psa onda sterilisati, vakcinisati, čipovati

Ako bi uspeli da trovače bar toliko preobratimo, ja bih to smatrao uspehom.

 

slazem se potpuno i sasvim. ali i kad ih sterilises, vakcinises i cipujes i dalje moras negde da ih sklonis. to sam ukljucio u onaj ruzni scenario gore jer sam napisao da niko nije hteo da ih uzme (vrlo realisticno u srbiji trenutno)

Edited by Krošek
Link to comment
 

ma kako nije, ti sam pricas to. sve to sto ti govoris je o normalnim i nenormalnim strahovima koje ti nazivas fobijama i koje treba odagnati

ja ti mogu reci da strah od ulicnih pasa nije fobija, da je sasvim utemeljen, opravdan i normalan i da nije realisticno ocekivati od ljudi da se reprogramiraju i da se lisavaju normalnih, zdravih impulsa.

 

 

 

 

slazem se potpuno i sasvim. ali i kad ih sterilises, vakcinises i cipujes i dalje moras negde da ih sklonis. to sam ukljucio u onaj ruzni scenario gore jer sam napisao da niko nije hteo da ih uzme (vrlo realisticno u srbiji trenutno)

 

 

Evo, dovedi me do bilo kog uličnog psa ili čopora, videćeš da nema razloga za strah. Oni se nas plaše više nego mi njih.

 

Naravno, izuzimam pse temeljno trenirane da napadaju ljude. No, opet, to je do trenera, ne do psa

Edited by Bujodrag
Link to comment

u spoileru je snimak simptoma trovanja kreozanom, koji je postavila zena kojoj su dva psa uginula zbog takvih koji eliminisu sopstvenim sredstvima.

 

grozno je to.

 

..."simpatisem" i ne znaci potpuno nego delimicno prihvatanje. znaci da su to napravili pod onim uslovima koje sam naveo (nije nerealno ocekivati da jesu), a ne neizazvano ili iz sadistickog nagona, opravdao bih ih u tome sto su ubili pse, ali ne i u tome kako su to napravili.

 

 

 

Evo, dovedi me do bilo kog uličnog psa ili čopora, videćeš da nema razloga za strah. Oni se nas plaše više nego mi njih.

 

Naravno, izuzimam pse temeljno trenirane da napadaju ljude. No, opet, to je do trenera, ne do psa

 

jedno je kad ti biras vektor prilaza i kad ih pacifikujes svojim jezikom tela i pravis sou za tv a stas po noci kad te zaskoce na biciklu ili hop iz prikrajka? i sta ces sa onim stvarno zlocestim i agresivnim psima. verujem da neces naletiti bas na tog kad mi jednokratno budes pravio demonstraciju, ali neko drugi u drugim okolnnostima hoce.

Edited by Krošek
Link to comment

 

 

 

jedno je kad ti biras vektor prilaza i kad ih pacifikujes svojim jezikom tela i pravis sou za tv a stas po noci kad te zaskoce na biciklu ili hop iz prikrajka? i sta ces sa onim stvarno zlocestim i agresivnim psima. verujem da neces naletiti bas na tog kad mi jednokratno budes pravio demonstraciju, ali neko drugi u drugim okolnnostima hoce.

 

:isuse:

 

Ne znam šta drugo da ti kažem osim 

 

i%2Bwant.jpg

Link to comment

kad si na biciklu imaš dve opcije - da ubrzaš i zbrišeš, ili staneš. njih razdražuje okretanje točka. staneš pa odu. 

a savet za one koji se plaše, kada prolaze pored psa ili čopora, pametno bi bilo gledati u zemlju, ne direktno u oči, poguriti ramena i brzo se udaljiti. 

eto, nije teško naučiti njihov jezik

tj teško je ako smatramo da smo mi iznad njih i šta koji moj imam ja da učim pseći jezik, bolje da ga otrujem ili još bolje neko drugi da ga otruje da ja ne moram da mislim. 

Link to comment

ajde da se svi pso-akulturisemo i da savladamo to umece.

ali sta je sa vrlo blagim i dobrim ljudima koji pritom vole zivotinje a imaju neugodne situacije sa ulicnim psima i cak budu ujedeni?

njima ocigledno nesto fali. fali im metodika u pristupu, fali im ono nesto.

umesto da osudjujemo ljude sto nemaju to nesto sto ocigledno nije urodjena stvar (sudeci po pomenutim blagim ljudima) nego se stice, hajde da ucinimo da imaju. svi cemo da budemo saptaci psima. mozemo uvesti predmet u osnovne skole.

 

a evo taman da postujem i stize lekcija broj jedan:

kad si na biciklu imaš dve opcije - da ubrzaš i zbrišeš, ili staneš. njih razdražuje okretanje točka. staneš pa odu. 

a savet za one koji se plaše, kada prolaze pored psa ili čopora, pametno bi bilo gledati u zemlju, ne direktno u oči, poguriti ramena i brzo se udaljiti. 

eto, nije teško naučiti njihov jezik

tj teško je ako smatramo da smo mi iznad njih i šta koji moj imam ja da učim pseći jezik, bolje da ga otrujem ili još bolje neko drugi da ga otruje da ja ne moram da mislim. 

Link to comment
 

kad si na biciklu imaš dve opcije - da ubrzaš i zbrišeš, ili staneš. njih razdražuje okretanje točka. staneš pa odu. 

a savet za one koji se plaše, kada prolaze pored psa ili čopora, pametno bi bilo gledati u zemlju, ne direktno u oči, poguriti ramena i brzo se udaljiti. 

eto, nije teško naučiti njihov jezik

tj teško je ako smatramo da smo mi iznad njih i šta koji moj imam ja da učim pseći jezik, bolje da ga otrujem ili još bolje neko drugi da ga otruje da ja ne moram da mislim. 

 

 

 

Čak šta više, dapače, jakako i svakako, ako sam iznad njih, na meni je da naučim njihov jezik, jer oni ne mogu da nauče moj.

Edited by Bujodrag
Link to comment

ajde da se svi pso-akulturisemo i da savladamo to umece.

ali sta je sa vrlo blagim i dobrim ljudima koji pritom vole zivotinje a imaju neugodne situacije sa ulicnim psima i cak budu ujedeni?

njima ocigledno nesto fali. fali im metodika u pristupu, fali im ono nesto.

umesto da osudjujemo ljude sto nemaju to nesto sto ocigledno nije urodjena stvar (sudeci po pomenutim blagim ljudima) nego se stice, hajde da ucinimo da imaju. svi cemo da budemo saptaci psima. mozemo uvesti predmet u osnovne skole.

 

a evo taman da postujem i stize lekcija broj jedan:

 

 

Prilaziš psu lagano, dozivaš ga mirnim glasom, bez naglih pokreta, pružiš šaku dlanom okrenutim na gore.

 

Mis'im, si vid'o ti psa ikad?

Link to comment

 

Mis'im, si vid'o ti psa ikad?

 

aj dobro, nisam priznajem.

 

edit: posto nisam nikad video psa, moram da trazim municiju na internetu :fantom:

evo sta ima ovde:

 

2. Avoid confrontation with packs.

While you can always bluster your way through an encounter with a lone dog, dog packs are bad news. The dogs’ confidence is multiplied when they have their buddies around, and they know real well how to coordinate to take a threat down. What’s worse, dog packs don’t always signal their aggressive intent by barking; I’ve seen dogs in pack quietly flank a perceived threat without a sound.

If a dog pack is just lying about sleeping or acting friendly, you’re most likely OK. But trust your instincts on this; if a pack feels threatening even if no one is barking, don’t chance it. Walk away and find another way around even if it’s a long one.

An interesting note on dog behavior is that a dog who wags its tail is not necessarily friendly. Dogs wag their tail when they’re excited, and a dog who’s about to bite you will definitely feel excitement at the upcoming confrontation. As a matter of fact, many barking dogs wag their tails even though it’s clear they’re not being friendly.

Edited by Krošek
Link to comment

Ajd', sad, ozbiljno pitanje. Koliko vas je videlo/vidjalo čopor pasa, naročito razularen čopor, koji hara gradom i napada nedužne ljude?

Kažu da naročito vole device.

Oba pola.

Link to comment

video sam ja kada čoporativno napadaju automobile koji stoje na semaforu :lol:  smešno je kako se zaleću na točkove kada ovi krenu na zeleno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...