Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

eto,to nisam zapazila, valjda čitam dijagonalno

 

ali jesam da vasa nije hteo ni da diskutuje i da mi je ničimizazvano učitao opravdavanje trovanja

 

 

procitaj ponovo, ali po pravim koordinatama, a ne dijagonalno. naravno da to nisam uradio. jedini koji je na temi potuljeno opravdavao trovanje je Krosek.

ti i inace povremeno vrlo povrsno ali sa dosta entuzijazma uskaces u diskusije, pa ti se omakne i ovako nesto sto bas ne cenim u komunikaciji.

 

dopalo mi se i tvoje potezanje zivota na ivici Zvezdarske sume - dok ovo pisem, kroz prozor vidim, pogodi sta, ivicu Zvezdarske sume jer i ja zivim tu.

 

a da, svakako mi ne pada na pamet da ucesvujem u diskusiji ove vrste, gde je pocetni input da neki bolesnik predlaze da se psi otruju kreozanom, a da razrada bude "a da ih ipak nekako pobijemo, ali ne bas tako nehumano". meni to nije normalno, kao sto mi celo ovo drustvo nije normalno po pitanju odnosa prema obespravljenim i iznemoglim bicima.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

naravno da postoje problemi, i naravno da ne postoji drugo resenje nego da neke agresivne zivotinje budu trajno sklonjene.

e vidis, da si ovo napisao negde u sredini diskusije, njih jedno 5 bi te optuzilo da se zalazes za upotrebu tog kerozina il kako se vec zvase.

Link to comment

e vidis, da si ovo napisao negde u sredini diskusije, njih jedno 5 bi te optuzilo da se zalazes za upotrebu tog kerozina il kako se vec zvase.

ne lupaj.

Link to comment

pa vidis, jedino je krosek zastupao nesto slicno, ali vi histerici opste prakse i zastitnici svega ste digli frku do neba i izoptuzivali svakoga ko nije istetovirao psa lutalicu na celo.

Link to comment

pa vidis, jedino je krosek zastupao nesto slicno, ali vi histerici opste prakse i zastitnici svega ste digli frku do neba i izoptuzivali svakoga ko nije istetovirao psa lutalicu na celo.

 

 

ne svakoga, ja sam samo Kroseka, sto se moze videti i putem cudnovate i tebi svakako strane metode zvane "citanje postovä".

Link to comment

procitaj ponovo, ali po pravim koordinatama, a ne dijagonalno. naravno da to nisam uradio. jedini koji je na temi potuljeno opravdavao trovanje je Krosek.

ti i inace povremeno vrlo povrsno ali sa dosta entuzijazma uskaces u diskusije, pa ti se omakne i ovako nesto sto bas ne cenim u komunikaciji.

 

dopalo mi se i tvoje potezanje zivota na ivici Zvezdarske sume - dok ovo pisem, kroz prozor vidim, pogodi sta, ivicu Zvezdarske sume jer i ja zivim tu.

 

a da, svakako mi ne pada na pamet da ucesvujem u diskusiji ove vrste, gde je pocetni input da neki bolesnik predlaze da se psi otruju kreozanom, a da razrada bude "a da ih ipak nekako pobijemo, ali ne bas tako nehumano". meni to nije normalno, kao sto mi celo ovo drustvo nije normalno po pitanju odnosa prema obespravljenim i iznemoglim bicima.

ja sam napisala ovo:

 

 

dete ide u školu i ima jedan mogući put

na tom putu su i lutalice u čoporu koje kidišu

zimi baš može da bude opasno, leti kidišu iz zabave, ali kada se dete prestravi pa počne da beži, može da postane gadno

roditelji rade, nema para da se plaćaju spec. dadilja za vodanje dece u školu

 

 

šta činiti ?

a ti si onda to kvotovao i napisao sledeće :

 

 

 

Ne volim da ucestvujem u diskusijama gde se nesto sto mi je eticki apsolutno neprihvatljivo predstavlja kao jedini moguci izbor. Svako neka radi po svojoj savesti.

 

i koji je zaključak trebalo da izvučem ? gde sam ja u gornjem postu bilo šta predstavljala kao bilo kakav izbor ? i pogotovo kao jedini mogući ?

 

i da, ja možda ulećem u diskusije posle dijagonalnog čitanja, tu si u pravu , zbilja često prelećem teme,

ali baš nikad ne dozovoljam sebi da dajem sudove o forumašima niti bilo koga vređam

a ako imam neko mišljenje koje se nekom drugom ne dopada, pa bože moj, to nikoga neće ubiti, ovo je forum, na kraju krajeva

 

takođe, uvek polazim od pretpostavke da ljudi na forumu ne lažu, prosto ne vidim potrebu za tim, a pogotovo nikome ne bih rekla da laže

 

ja ovde živim cca 13 godina i sve što sam napisala suva je istina

ne znam šta treba da znači potezanje tvog pogleda kroz prozor osim da ja valjda fantaziram i izmišljam

 

ed.

razumem ja da ne želiš da učestvuješ u diskusiji čiji ti je početni input neprihvatljiv,

ali kvotovao si moj post da bi ilustrovao svoj stav

takođe, ako neko u istoj diskusiji učestvuje, to automatski ne znači da je njemu taj input prihvatljiv

elementarna logika,

a ovo je već ne znam koja tema gde se ta logika zanemaruje pa svaka diskusija postaje unapred obesmišljena

Edited by dùda
Link to comment

 

ja ovde živim cca 13 godina i sve što sam napisala suva je istina

ne znam šta treba da znači potezanje tvog pogleda kroz prozor osim da ja valjda fantaziram i izmišljam

 

Ama ne, nego da i ja srecem dzukele raznih fela, pa imam potpuno drugaciji stav od tvog, sto ce reci da nije sve u neposrednom dozivljaju.

 

Nismo se mi uopste razumeli. Da ne bih objasnjavao svaku svoju recenicu pojedinacno, evo ti suma sumarum: samo Kroseka sam optuzio da pravda i relativizuje trovanje pasa, i samo za njega to mislim. 

Link to comment

Ama ne, nego da i ja srecem dzukele raznih fela, pa imam potpuno drugaciji stav od tvog, sto ce reci da nije sve u neposrednom dozivljaju.

 

ja džukele i ne srećem i moj stav i nije rezultat mog iskustva i neposrednog doživljaja

 

ali vidim oko sebe da roditelji baš brinu zbog dece

zimus su se bili organizovali tako da svaki dan neko od roditelja prati decu (njih 3-4)

a sve to znam jer jedno od te dece je  i moj mali rođak koji živi u kući do moje

 

jedna komšinica je zvala gradsku službu šintera čini mi se, i oni su rekli da neće da dođu jer da ima tu neka žena u susedstvu koja hrani te pse

i da će im ona odmah navaliti na kičmu ''neku orku''

 

onda je ona zvala nekoliko udruženja okolo-naokolo i koliko mi je poznato, ništa nije uspela da uradi

 

a nisam čula da je neko pokušavao da samostalnotm rešava problem

Link to comment

Ovde bogme resavali samostalno, pa su stradala dva vlasnicka psa, kao sto se i inace redovno desava u tim akcijama samostalnog resvanja.

Link to comment

diskusija je pocela od lika koji preporucuje trovanje kreozanom kao resenje za copor u necijem komsiluku, plus detaljno opsuje kako da se to odradi. Naravno da ne mislim da ovde iko smatra da je to super ali odatle smo poceli da razglabamo.

 

 

ovo se mora stalno ponavljati jer je diskusija otisla daleko u pitanja problema pasa lutalica u gradovima i problema ljudi koji imaju strah od ulicnih pasa nebitno iz kojih razloga jer je strah realno stanje coveka koji ga dozivljava

 

dakle, zivimo u gradu u kojem zive prikriveni monstrumi koji se ponasaju kao tzv. pristojni gradjani a koji zastupaju konacno resenje trovanja ulicnih pasa kreozanom. to se stalno gubi iz vida u ovoj diskusiji. postoje monstrumi koji zagovaraju trovanje. od kreozana do ciklona b u konclogorima nema cak ni jedan korak, to je isto stanje svesti, isti tip ljudi. monstrumi u oblicju tzv. pristojnih gradjana.

Edited by Pontijak
Link to comment

ovo se mora stalno ponavljati jer je diskusija otisla daleko u pitanja problema pasa lutalica u gradovima i problema ljudi koji imaju strah od ulicnih pasa nebitno iz kojih razloga jer je strah realno stanje coveka koji ga dozivljava

 

dakle, zivimo u gradu u kojem zive prikriveni monstrumi koji se ponasaju kao tzv. pristojni gradjani a koji zastupaju konacno resenje trovanja ulicnih pasa kreozanom. to se stalno gubi iz vida u ovoj diskusiji. postoje monstrumi koji zagovaraju trovanje. od kreozana do ciklona b u konclogorima nema cak ni jedan korak, to je isto stanje svesti, isti tip ljudi. monstrumi u oblicju tzv. pristojnih gradjana.

 

 

+1

 

Na stranu to sto se otrov ostavlja po decijim igralistima i parkovima.

 

Ovo je jeftina imitacija drzave jer tuzilastvu ne bi palo na pamet da po ovome reaguje. A ako neko ne daj boze opsuje vladu na FBu eto Pravde na vratima.

Edited by Caligula
Link to comment

Ovo je jeftina imitacija drzave

 

+1 za ceo post ali ovo izdvajam kao najbitniji deo sa kojim svi mi ponekad odbijemo da se suocimo jer je poprilicno mucan osecaj saznanje da ne zivimo u drzavi vec u jeftinoj imitaiciji sa svim njenim posledicama

Link to comment

ovo se mora stalno ponavljati jer je diskusija otisla daleko u pitanja problema pasa lutalica u gradovima i problema ljudi koji imaju strah od ulicnih pasa nebitno iz kojih razloga jer je strah realno stanje coveka koji ga dozivljava

 

dakle, zivimo u gradu u kojem zive prikriveni monstrumi koji se ponasaju kao tzv. pristojni gradjani a koji zastupaju konacno resenje trovanja ulicnih pasa kreozanom. to se stalno gubi iz vida u ovoj diskusiji. postoje monstrumi koji zagovaraju trovanje. od kreozana do ciklona b u konclogorima nema cak ni jedan korak, to je isto stanje svesti, isti tip ljudi. monstrumi u oblicju tzv. pristojnih gradjana.

+100

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...