Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kad vec navaljujesh da si bezobrazan (a sistematski izbegavam temu, poshto sam je vec isprichala! <_<), ja sam u bulevaru umetnosti kod opshtine tukla tashnom chopor od 5-6 da spasem sebe i josh vishe shestogodishnjeg juniora, u 11 sati pre podne, na ulici. svi laju, svi reze, svi kruze na manje od metar udaljenosti. nije mi bash bilo do govora tela, ako me razumesh. al vazno da vi imate prichu.

 

znachi ako ima potrebe, i ako mi je da ne budem izujedana, ima da se branim, sredstvima koja imam u tom trenutku. pa koliko ce da koshta, to je na kraju moja pricha, izmedju mene i drushtva koje je postavilo sistem, ma koliko glup bio. nije bash da cu da planiram trovanje i tamanjenje, ali na licu mesta cu da radim shta moram <_<

 

(a odavde do srebrenice ili hitlera nam treba 2-3 strane, i to ako se kontroloshemo -_-)

ko ti je kriv kad te pradeda sijuks nije naucio oponasanju zvukova prirode, i ostalom survivalu. ako ti pridje rezeci copor pasa moras da hucis ko sova i tako ih oteras. ili se uvaljas u balegu i pravis mrtva.

 

 

ja ne znam sta je ovo, na koji god topik da odem brutalno se lupeta.

 

mislim da greše svi koji smanjuju problem svojim angažmanom, kao što sam ljut što postoje humanitarne organizacije, sve to mora da rešava sistem, uvek sam ljut kada vidim da moram da pomognem kojekude

 

a svaka čast za dobro srce

ovo je otprilike jedino pametno sto je ovde napisano.

Edited by Miralem
Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

 pokusaj da tu i tamo slozis svoje misli u nesto sto podseca na deo dijaloga, pa ces svakako doprineti topicu. u poslednje vreme ides od topica do topica i objasnjavas ljudima da seru.

Link to comment

 pokusaj da tu i tamo slozis svoje misli u nesto sto podseca na deo dijaloga, pa ces svakako doprineti topicu. u poslednje vreme ides od topica do topica i objasnjavas ljudima da seru.

veruj mi, pokusavam i ne ide mi. mozda zbog toga sto neki tvrde da copori pasa ne bi napali zenu sa detetom dok ova ne zarezi na njih i pokusa da im otme teritoriju.

Link to comment

Ženu sa detetom ili bez njega tu i tamo napadne i poneki čovek, možda bi kreozan i tu mogao reši problem?

Edited by JozoMujica
Link to comment

mozemo li da se nadjemo negde na sredini, te ustvrdimo da copori pasa, pod odredjenim okolnostima, mogu biti opasni po coveka koji nije crocodile dundee? eto ja bi i sa tim bio zadovoljan.

Link to comment

Ajd', sad, ozbiljno pitanje. Koliko vas je videlo/vidjalo čopor pasa, naročito razularen čopor, koji hara gradom i napada nedužne ljude?

Kažu da naročito vole device.

Oba pola.

mi što stanujemo po obodu zvezdarske šume, svaki dan se susrećemo sa tim

ja sam spominjala decu koja idu u školu i koja često imaju problem sa agresivnim čoporima lutalica

ja bih još i mogla da se vladam prema uputama, ali deca teško, uglavnom se uspaniče pa onda postane još gore

 

 

ma džaba govor tela , izbegavanja kontakta očima, gledanje u njušku ili uši psa, kada neko ima fobiju od njih luči feromone koje psi osete na kilometar i onda pomisle da mogu da dominiraju nad nama super psimatm

+ xy

 

Ženu sa detetom ili bez njega tu i tamo napadne i poneki čovek, možda bi kreozan i tu mogao reši problem?

 

Niko ni nije tvrdio suprotno.

pa evo ti gornji post

ne sme uopšte da se spomene da postoji problem, jer ako se spomene, tj. onaj ko ga spomene je odmah optužen da bi se bavio trovanjem

 

ja stvarno ne razumem takvu isključvost

 

treba videti ove naše zvezdarske čopore zimi (tzv ''severovo'' vreme) pa da bude jasno da nikakve taktike tipa, pogled u zemlju, otvoren dlan i sl ne pomažu

 

i ovo ne pričam zbog sebe, ja vrlo retko idem peške tim krajem, uglavnom sam u kolima

kažem da najveći problem imaju deca na putu do škole

Link to comment

koliko vidim, neki ovde jesu minimalizovali opasnost od copora pasa, npr bujodrag. a tu negde spada i deljenje saveta u stilu da treba stati sa biciklom ili gledati u zemlju. mozda to kod tebe pali, ali sam siguran da bi se dobar deo ljudi usrao u situaciji kada ga okruzi copor i krenuo da panici. drugo, glupo je idealizovati pse- i medju njima, kao i medju ljudima, ima svakakvih kretena.

 

npr, dok smo delili bastu sa stricem, u njoj je zivela zita. imala je fazon da ti pridje ko da hoce da se mazi, a onda bi ti samo zarila ocnjake u nogu. onda bram, pas mog brata od tetke- ujedao je uvek kurvinski, kad vidi neko dete ili vezanog psa. u oba slucaja psi ne da nisu nikad bili maltretirani, nego su bili tretirani kao clanovi familije. a i da jesu, ujedenog to malo zanima. zatim, ujedali su me par puta seldzuci kad bi videli da im ne dajem nesto da jedu vec samo hocu da ih pomazim. imao sam i situaciju kad me je na dorčolu okruzio copor pasa, onako tiho, al na svu srecu su naisle neke dve ribe pa su pobegli. nekako sam imao osecaj da prilazenje sa otvorenim dlanom okrenutim na gore ne bi bas pomoglo. i moja dva boksera su me ujela jedno 100 puta, al za to sam sam bio kriv jer sam ih boo i cackao dok su jeli. uglavnom, na osnovu pozitivnih licnih iskustava se ne sme negirati i bagatelizovati problem. copori pasa, ali i pojedinacne lutalice jesu opasni po okruzenje, i taj problem treba resiti. ako to ova kretenska drzava nije u stanju da ucini, naravno da ce se pojaviti likovi sa, khm, malo manjom empatijom, i resavati to na medieval nacin. a posle se zgrazavajte koliko hocete.

Link to comment

Dudo, niko tebi nije rekao da planiraš da upotrebiš kreozan, nego solidan broj ložača na temi koriste zamene teza i cinizam, da bi na kraju upravo trovanje kao "iznuđenu meru" provukli između redova (edit: evo primera iznad), a onda kao ludi kučkari odlepljuju.

S obzirom da na takvoj temi ne vredi raspravljati, da probamo nevezano i konstruktivno:
 

Nije zgoreg naučiti decu kako da se ponašaju u prisustvu pasa, makar osnove stvari da ih nikako ne gledaju direktno (u oči) kada prolaze pored.

Postoji projekat Plavi pas koji upravo služi da nauči decu kako da izbegnu ujed. Nažalost ne mogu da nađem da li imaju onlajn materijale na srpskom, ali nije loše pogledati:

http://www.thebluedog.org/en/

http://www.sasap.org.rs/sr/plavi-pas/ko-je-plavi-pas

https://www.facebook.com/pages/Plavi-Pas/333921809983135

 

Što se tiče flejma za hranjenje, meni je sa manjim čoporima (podrazumeva se da ga "znate" tj. da ga susrećete svakodnevno) hranjenje tih pasa svega nekoliko puta stvarno pomoglo.

Edited by Hellbilly Kali
Link to comment

mi što stanujemo po obodu zvezdarske šume, svaki dan se susrećemo sa tim

ja sam spominjala decu koja idu u školu i koja često imaju problem sa agresivnim čoporima lutalica

ja bih još i mogla da se vladam prema uputama, ali deca teško, uglavnom se uspaniče pa onda postane još gore

 

 

+ xy

 

 

pa evo ti gornji post

ne sme uopšte da se spomene da postoji problem, jer ako se spomene, tj. onaj ko ga spomene je odmah optužen da bi se bavio trovanjem

 

ja stvarno ne razumem takvu isključvost

 

treba videti ove naše zvezdarske čopore zimi (tzv ''severovo'' vreme) pa da bude jasno da nikakve taktike tipa, pogled u zemlju, otvoren dlan i sl ne pomažu

 

i ovo ne pričam zbog sebe, ja vrlo retko idem peške tim krajem, uglavnom sam u kolima

kažem da najveći problem imaju deca na putu do škole

90ih su se ti copori spustali sve do vracara. i delovali dosta pitomo kada su bili okruzeni vecom grupom ljudi. problemi bi nastajali kada bi se neko nasao sam u blizini, nisu to bas bile naivne situacije.

Link to comment

Dudo, niko tebi nije rekao da planiraš da upotrebiš kreozan, nego solidan broj ložača na temi koriste zamene teza i cinizam, da bi na kraju upravo trovanje kao "iznuđenu meru" provukli između redova (edit: evo primera iznad), a onda kao ludi kučkari odlepljuju.

to nije "iznudjena mera" nego nesto sto ce se dogoditi kada se nakoti previse pasa. podrzavali mi to ili ne. jbg, zao mi je sto ne zivis na marsu ili u staklenoj kuli ili svedskoj 2050te godine, nego sada medju ljudima :(

Link to comment

veruj mi, pokusavam i ne ide mi. mozda zbog toga sto neki tvrde da copori pasa ne bi napali zenu sa detetom dok ova ne zarezi na njih i pokusa da im otme teritoriju.

A da naucim klince da zapisavaju teritoriju, kazu da to pomaze?

Barem stazu do skole, prodavnice...

Link to comment

Ne treba prilaziti psima s pruzenom rukom, to je pogresan savet.

kako da ga pomazis onda?

 

 

A da naucim klince da zapisavaju teritoriju, kazu da to pomaze?

Barem stazu do skole, prodavnice...

ili da ih istreniras da trce brze od pasa. ili ujedaju jace.

Edited by Miralem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...