Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta raditi ako se nece ubijati odnosno "eutanazirati"? nije retoricko pitanje, stvarno me interesuju alternative.

 

nemojte samo reci "kad vidis na ulici, bezi", to je neozbiljno.

 

***

sto se tice odgovornosti vlasnika pasa, podrzavam da se uvedu odredjena pravila, ali to nece resiti problem u celini vec samo u nekom delu, sumnjam malom.

E a sta je neozbiljno u takvom odgovoru? Ovo stvarno jeste kao prica o navijacima [emoji38] uvek imaju dva odgovora: jedan, pohapsiti sve; drugi - neko patronizivanje tipa razumite i vi njih oni su tesko ziveli, nemojte biti kulturrasisti i imati predrasude :S

 

Naravno da je uzrok problema pre svega u vlasnicima pasa koji ih isteruju na ulicu, pare sa lutalicama itd. No to je problem koji tesko da ce biti resen i ja stvarno ne razumem zasto mora da se odgovori na ovo gornje pitanje. Mislim jedino ako se pod tim moranjem misli na neku ucenu tipa ubicu psa ako mi ne das neki smislen odgovor, mada to je smesno jer ne verujem da bi iko ovde bio u stanju da otruje ili ispuca psa.

Link to comment

@ Krosek i Lezilebovich, onda nista, zabraniti pristup zivotinjama u sve ljudske naseobine a one koje se slucajno provuku odstreliti po vidjenju. 0 zivotinja = 0 problema

Link to comment

@ Krosek i Lezilebovich, onda nista, zabraniti pristup zivotinjama u sve ljudske naseobine a one koje se slucajno provuku odstreliti po vidjenju. 0 zivotinja = 0 problema

 

super ti je ovo podmetanje :thumbsup:

Link to comment

Ne volim da ucestvujem u diskusijama gde se nesto sto mi je eticki apsolutno neprihvatljivo predstavlja kao jedini moguci izbor. Svako neka radi po svojoj savesti.

:lol:

 

ne slazes se sa pitanjem?

 

Duda, Reg i ostali koji se osećate ugroženo...

 

Da li vam je ikada palo na pamet da pokušate da nahranite te pse i sprijateljite se sa njima? Ako nije, razmislite zašto.

Ne kaže se džabe veran kao pas, bilo kog psa nahranite nekoliko puta i biće vam neprijatno koliko je u stanju da vas zavoli.

po ovoj logici recimo nasilnicima (aka nasoj deci) po skolama treba placati reket da te ne bi tukli, jel tako?

Link to comment

možda da je potpuno besmisleno kao rešenje za napada pasa lutalica predložiti "druženje" i "upoznavanje".

 

To je valjda bio predlog za rešenje straha od pasa, ne od napada.

 

Slažem se da je je neučinkovito.

Link to comment

i tvoja poenta je...?

 

moja poenta je sledece:

postoje sklonista za pse

ona funkcionisu na odredjen nacin u skladu sa nacelima dobrobiti zivotinja

to podrazumeva nesto sto se naziva eutanazija

to cak i sa tom eutanazijom ako ce biti korektno izvedeno kosta mnogo

u srbiji nemamo para ni za to a kamoli za utopijsko zbrinjavanje svih zivotinja gde ce one da prozive svoj puni vek cak i ako ih niko ne usvoji

Link to comment

 eutanazija

 

nije eutanazija nego ubijanje. eutanazija podrazumeva smrt kako izlaz iz nepodnosljive patnje.

 

inace puca mi prsluk za to sto "u Srbiji nemamo para". imaju propise koje su sami doneli i neka ih postuju.

Link to comment

Sta si zaustio, revolucionaru moj koji zove kurirsku sluzbu da mu donese burek? [emoji38]ol:

Hteo sam da izmenim post, da uz navijace dodam i cigane ali mi ga je TT iz nekog razloga stavio kao novi post. Burek je bio super.

 

Ono sto hocu da kazem je da su i Krosekov i Kalin odgovor jedan veliki fail.

Link to comment

nije eutanazija nego ubijanje. eutanazija podrazumeva smrt kako izlaz iz nepodnosljive patnje.

 

inace puca mi prsluk za to sto "u Srbiji nemamo para". imaju propise koje su sami doneli i neka ih postuju.

 

majke mi zove se eutanazija nisam ja izmislio. to i jeste ubijanje ali iz samilosti jer se uzima da zivotinje pate u neprirodnim neprikladnim uslovima na ulici

treba da se postuju propisi a oni podrazumevaju eutanaziju

u uslovima kad se ne postuju propisi resenje nije u utopiji

Link to comment

Ne. Na zalost.

 

Ne ako se pojavi neko i kaze da ih on/ona hrane i paze (a ne paze ih uopste osim sto im ponekad daju da jedu, nit ih vakcinisu nit bilo sta. I zapravo, to i nisu lutalice lutalice, koje kapiram da to ne rade. I, takodje, zapravo, tu se treba obracunati sa ovim sto ih hrane i apsolutno nista drugo i nikako ne vode racuna. Ali, kazem - sta raditi? Znam za dva takva slucaja, jedan Vidikovac, drugi je Krnjaca.

 

Mislim da je istina negde u sredini.

 

Konkretno, nemam iskustva iz prve ruke šta se dešava sa psima za koje postoji prijava da su napali čoveka. Navodno, šinteri ih ekspresno kupe i nema im povratka iz azila.

 

Za one ostale koje pokupe (ne znam po kom osnovu ih sve kupe) - nema im povratka, ako se ne pojavi neko ko će im biti zakonski vlasnik. Što se veterine tiče, može pas da se vrati, može i da živi na ulici, ali pre toga mora neko da potpiše da je njegov vlasnik a samim tim i prihvata odgovornost za štetu koju pas može da napravi. Tako je sa ovim džukcem iz mog kraja što ga ni krivog ni dužnog skembaše. Žena koja ga je hranila na ulici ga je našla u azilu, ali uslovaljavaju povratak njenim potpisom da će biti njegov vlasnik (ili staratelj, kakva li je već ta terminologija).

Stoga, mislim da ne drži vodu priča da psi koji su nekog napali ostaju gde su ako se pojavi neko ko kaže da ih hrani i pazi.

 

 

Uzgred, ne vidim nikakav problem što ima ljudi što se brinu o psima lutalicama, što ih hrane. Kod mene u kraju ima ljudi koji se brinu o lutalicama, lutalice su sterilisane, verovatno i vakcinisane. Agresivne su samo prema drugim psima i prema točkovima kola. Njihov broj stagnira. Same lutalice ne daju drugim lutalicama da dodju na njihovu teritoriju (samo je taj nesretnik što ga šinteri odvedoše uspeo da se na kratko infiltrira u naš kraj).

Link to comment

super ti je ovo podmetanje :thumbsup:

 

vise namenjeno kroseku. ja sam u nekoliko postova na pisala svoje vidjenje potencijalnog resavanja tog problema, ja o ubijanju ulicnih pasa kao opciji ne mogu da razgovaram, zao mi je. ako te bas interesuje, baci pogled na moje prethodne pisanije pa mozemo da diskutujemo.

 

moja poenta je sledece:

postoje sklonista za pse

ona funkcionisu na odredjen nacin u skladu sa nacelima dobrobiti zivotinja

to podrazumeva nesto sto se naziva eutanazija

to cak i sa tom eutanazijom ako ce biti korektno izvedeno kosta mnogo

u srbiji nemamo para ni za to a kamoli za utopijsko zbrinjavanje svih zivotinja gde ce one da prozive svoj puni vek cak i ako ih niko ne usvoji

 

postoji jedna procedura a zove se sterilizacija, kosta sigurno dosta manje od ubijanja ulicnih zivotinja i posledicne otpreme.

Najveci problem prave upravo vlasnici pasa koji ne zele da sterilisu pse pod raznoraznim izgovorima ali isto tako ne zele ni da vode racuna da li njihov pas muzjak oplodio neku ulicnu kerusu (da ne kazem da ih ima dosta koji to ohrabruju), ili njihova rasna zenka opet nepaznjom izrodi neke mesance koji zaboga kvare njihove standarde pa zavrse u kontejneru, na ulici, u nekoj njivi, itd.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...