Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

majke mi zove se eutanazija nisam ja izmislio. to i jeste ubijanje ali iz samilosti jer se uzima da zivotinje pate u neprirodnim neprikladnim uslovima na ulici

 

mozes ti to da zoves eutanazijom ali to nije eutanazija ni u jednom odredjenju tog pojma jer on podrazumeva nepodnosljivu patnju.

zakon to iskreno zove "unistavanjem", ja zovem ubijanjem, a eutanazijom zovu mediji koji ne znaju za bolje.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moja (bivša) devojka ima rešenje za sve ovo. Ona, kad vidi psa lutalicu (ili čopor), prvo ga slika. Zatim sama ili uz pomoć svojih drugarica (kučkarke) pokuša da ga uhvati i, za po početak, steriliše (o sopstvenom trošku). Ako pas nije skroz podivljao, pokušava da ga udomi. Naravno, ne pokušava da reši problem svih pasa, samo onih kkoji su u njenom vidnom polju. I, prilično je uspešna u tome.  Ne podnosi Veterinu Beograd i državne institucije i stvarno pati zbog muka kroz koje psi prolaze. I nije jedina.

 

Sve one (kučkarke) su aktivne na fejzbuku, dakle, ako imate problema sa psima u komšiluku, objavite, verovatno će se neko javiti.

 

I mene je navukla, učestvovao sam u nekoliko "akcija".  I shvatio sam da ni jedan pas ne želi da bude na ulici, svi oni vole nas, ljude, njihove stvoritelje. Sirotani, ne znaju da smo, najčešće, stoka.

 

Dakle, kao i uvek, manje uzdrhtalog lamentiranja, više akcije.

Link to comment

Hteo sam da izmenim post, da uz navijace dodam i cigane ali mi ga je TT iz nekog razloga stavio kao novi post. Burek je bio super.

 

Ono sto hocu da kazem je da su i Krosekov i Kalin odgovor jedan veliki fail.

 

Dobro malo sam hteo da te flejmujem, izvini.

Link to comment

vise namenjeno kroseku. ja sam u nekoliko postova na pisala svoje vidjenje potencijalnog resavanja tog problema, ja o ubijanju ulicnih pasa kao opciji ne mogu da razgovaram, zao mi je. ako te bas interesuje, baci pogled na moje prethodne pisanije pa mozemo da diskutujemo.

 

 

naravno da ne mislim da je ubijanje pasa neko rešenje. moguće da nisam dobro ispratio tok diskusije :(

Link to comment

@helbili

 

ne zelim trenutno da se sprijateljim sa ulicnim psom i nemam vremena za to

kako se to upoznaje ulicni pas? tako sto se udubljujem u njihovu psihologiju iz velike zelje da im se priblizim i da se zgotivimo? sta ako mi se ne radi to, imam preca posla? ajmo malo realnog sveta

"retko" nije dovoljno dobro; i ajkule retko napadaju ljude

i bez dece koja ce ih gadjati, i sa neznatno boljim ponasanjem, ulicni psi ce naravno nastaviti da predstavljaju problem u gradovima jer se pustene zivotinje zdruzuju u copore, podivljaju; pogotovo mogu biti agresivne kuje sa stencima i sl. periodi kad i sa domacim psima treba biti oprezan.

treba uciti decu da ne diraju i ne napadaju ulicne pse, ali to nece resiti problem.

"ne shvatiti licno" nije dovoljno dobro. podmetanje drugoj strani u diskusiji da su "sablaznjeni" i konstantno psihoanaliziranje "vi se osecate ugrozeno", "vi to dozivljavate ovako" je iritantno i nije on-point.

 

 

Ti, nit se razumeš u pse nit u filozofiju.

Link to comment

mozes ti to da zoves eutanazijom ali to nije eutanazija ni u jednom odredjenju tog pojma jer on podrazumeva nepodnosljivu patnju.

zakon to iskreno zove "unistavanjem", ja zovem ubijanjem, a eutanazijom zovu mediji koji ne znaju za bolje.

zakon to zove unistavanjem posto se to radi indiscriminately bez ozbiljnog, onog krajnjeg napora da se zivotinje pousvajaju. kad se ucini taj napor onda imamo nesto sto se u praksi u svetu naziva eutanazijom svidjao nam se izraz ili ne. evo ni ja nisam opcinjen izrazom, pomiricu se sa "ubijanjem kao krajnjim sredstvom" ako se slazes da je to bolje

 

 

Ti, nit se razumeš u pse nit u filozofiju.

kad i gde sam rekao da se razumem bilo u pse bilo u filozofiju?

 

 

E a sta je neozbiljno u takvom odgovoru? Ovo stvarno jeste kao prica o navijacima [emoji38] uvek imaju dva odgovora: jedan, pohapsiti sve; drugi - neko patronizivanje tipa razumite i vi njih oni su tesko ziveli, nemojte biti kulturrasisti i imati predrasude :S

 

Naravno da je uzrok problema pre svega u vlasnicima pasa koji ih isteruju na ulicu, pare sa lutalicama itd. No to je problem koji tesko da ce biti resen i ja stvarno ne razumem zasto mora da se odgovori na ovo gornje pitanje. Mislim jedino ako se pod tim moranjem misli na neku ucenu tipa ubicu psa ako mi ne das neki smislen odgovor, mada to je smesno jer ne verujem da bi iko ovde bio u stanju da otruje ili ispuca psa.

 

ej okej ti je primedba. nisam ja zapravo ono pitanje postavio kao exhaustive izbor nego me stvarno interesovala alternativa necemu sto se trenutno radi

a radi se ipak iz nekog razloga, ne radi se iracionalno, makar i ne bilo najbolje

 

problem sa vlasnicima - da ali cak i da se preko noci vlasnici upristoje mozda nastavlja da postoji populacija pasa lutalica koja je mozda i bioloski odrziva?

jel to mozda predlazes scenario tipa:

- vlasnici se upristoje

- populacija pasa lutalica se smanjuje odumiranjem i usvajanjem dok ne nestane; to ce se desiti kroz par generacija i u medjuvremenu ih ne treba ubijati

 

nije mi toliko los taj scenario, ne znam koliko je moguc. zvuci mi previse dobro. zasto bi onda u ultrabogatim i ultrapristojnim zajednicama na zapadu ionako ubijali pse?

Edited by Krošek
Link to comment

Stoga, mislim da ne drži vodu priča da psi koji su nekog napali ostaju gde su ako se pojavi neko ko kaže da ih hrani i pazi.

 

 

Uzgred, ne vidim nikakav problem što ima ljudi što se brinu o psima lutalicama, što ih hrane. Kod mene u kraju ima ljudi koji se brinu o lutalicama, lutalice su sterilisane, verovatno i vakcinisane. Agresivne su samo prema drugim psima i prema točkovima kola. Njihov broj stagnira. Same lutalice ne daju drugim lutalicama da dodju na njihovu teritoriju (samo je taj nesretnik što ga šinteri odvedoše uspeo da se na kratko infiltrira u naš kraj).

 

Evo sta se desilo. Sinteri su dosli posle napada, muvali se tu jedno 2-3 sata, od sedam pasa uhvatili su 1 (jednog). I vise nikad nisu dosli. A osoba koja je napadnuta (zena od metar i sezdeset i 50 kila) posle toga ide uvek kuci sa nekakvom prirucnom motkom i sprejom. Osoba koja ih hrani je tom priliko rekla da su njeni i nista, niti je nesto potpisala, nita je to spasilo to jedno kuce sto su ga navatali, niti ima osnova za tuzbu. Drzava Srbija i to svi znamo. Ali to i dalje ne resava problem ljudi koji su stvarno u problemu.

Edited by MancMellow
Link to comment

Moja (bivša) devojka ima rešenje za sve ovo. Ona, kad vidi psa lutalicu (ili čopor), prvo ga slika. Zatim sama ili uz pomoć svojih drugarica (kučkarke) pokuša da ga uhvati i, za po početak, steriliše (o sopstvenom trošku). Ako pas nije skroz podivljao, pokušava da ga udomi. Naravno, ne pokušava da reši problem svih pasa, samo onih kkoji su u njenom vidnom polju. I, prilično je uspešna u tome.  Ne podnosi Veterinu Beograd i državne institucije i stvarno pati zbog muka kroz koje psi prolaze. I nije jedina.

 

Sve one (kučkarke) su aktivne na fejzbuku, dakle, ako imate problema sa psima u komšiluku, objavite, verovatno će se neko javiti.

 

I mene je navukla, učestvovao sam u nekoliko "akcija".  I shvatio sam da ni jedan pas ne želi da bude na ulici, svi oni vole nas, ljude, njihove stvoritelje. Sirotani, ne znaju da smo, najčešće, stoka.

 

Dakle, kao i uvek, manje uzdrhtalog lamentiranja, više akcije.

 

+1

 

Ja imam vise prijatelja koji se ovime bave zato i pisem sta pisem. Ljudi o svom trosku hrane, vakcinisu, sterilisu, sklanjaju po pansionima pse, udomljavaju koliko god mogu. Nazalost, svaki njihov trud je uzaludan jer se konstantno pojavljuju novi psi i nova legla na ulicama. Plus, ih konstantno napadaju upravo vlasnici pasa zbog zalaganja za sterilizaciju.

Link to comment

moje pitanje uopšte nije bilo retoričko

ja zbilja mislim da neko rešenje u ovakvim situacijama treba pronaći

ali kakvo, nisam pametna

 

Rešenje?

Uvesti obavezno čipovanje pasa, napuštenim psima očitati čip, pa (bivšeg) vlasnika odvaliti od kazne i od tih para održavati pristojne azile za napuštene pse.

Link to comment

Dobro malo sam hteo da te flejmujem, izvini.

Np ;) Mislio sam da ces da me pitas zasto to mislim ali posto nisi evo ja cu sam da nastavim.

 

Oba odgovora su fail, a taj fail proizlazi iz pokusaja da se odgovori na ovo moranje, moras da mi das neki smislen odgovor i mislim da sve to u neku ruku ilustruje funkcionisanje ideologije. Dakle, ideologija uvek podrazumeva neke samoociglednosti, pitanja na koja "moras da odgovoris", a odgovor je uvek samo jedan - i prilicno ocigledan. Ovde su ljudi sami povukli neke paralele (reket) i potvrdili da se radi o ideoloskoj zamci. Npr. ako si protiv policije, da li mislis da ljudi treba da placaju reket kriminalcima? Da li volis da te biju/otimaju od tebe? Isto i ovde - da li zelis da te izujedaju/sta ja da radim kada naletim na copor pasa lutalica.

 

I onda tu imamo dva odgovora ljudi koji prihvataju da odgovaraju na ovakva pitanja: jedan, pobiti sve pse, drugi sprijateljite se sa lutalicama i nemojte imati predrasuda prema njima (Rasa Popov). Ovaj drugi odgovor me podseca na onaj liberalni stav o problematicnoj omladini/ulucarima/ciganima koji se takodje pokazao kao jedan prilicni fail.

Link to comment

+1

 

Ja imam vise prijatelja koji se ovime bave zato i pisem sta pisem. Ljudi o svom trosku hrane, vakcinisu, sterilisu, sklanjaju po pansionima pse, udomljavaju koliko god mogu. Nazalost, svaki njihov trud je uzaludan jer se konstantno pojavljuju novi psi i nova legla na ulicama. Plus, ih konstantno napadaju upravo vlasnici pasa zbog zalaganja za sterilizaciju.

 

Da, isto i za macke. Ja sam doziveo da me ljudi pitaju kako imam srca da sterilisem macke.

Necu opet o tome, samo cu se iznervirati ponovo kao i svaki put.

Link to comment

podmetanje drugoj strani u diskusiji da su "sablaznjeni" i konstantno psihoanaliziranje "vi se osecate ugrozeno", "vi to dozivljavate ovako" je iritantno i nije on-point.

 

Verujem da razgovo na tu temu nije svakom prijatan ali i te kako jeste u sridu.

 

Ako te je pas napao - zoveš veterinu, nema brige.

 

Ako imaš fobiju (strah, nelagodu) - problem je u tebi, rešiv je. Stvar nije za sprdnju. Pas nema veze sa tim.

Link to comment

+1

 

Ja imam vise prijatelja koji se ovime bave zato i pisem sta pisem. Ljudi o svom trosku hrane, vakcinisu, sterilisu, sklanjaju po pansionima pse, udomljavaju koliko god mogu. Nazalost, svaki njihov trud je uzaludan jer se konstantno pojavljuju novi psi i nova legla na ulicama. Plus, ih konstantno napadaju upravo vlasnici pasa zbog zalaganja za sterilizaciju.

 

 

Nije im trud uzaludan. 

:)

Link to comment

Np ;) Mislio sam da ces da me pitas zasto to mislim ali posto nisi evo ja cu sam da nastavim.

 

Oba odgovora su fail, a taj fail proizlazi iz pokusaja da se odgovori na ovo moranje, moras da mi das neki smislen odgovor i mislim da sve to u neku ruku ilustruje funkcionisanje ideologije. Dakle, ideologija uvek podrazumeva neke samoociglednosti, pitanja na koja "moras da odgovoris", a odgovor je uvek samo jedan - i prilicno ocigledan. Ovde su ljudi sami povukli neke paralele (reket) i potvrdili da se radi o ideoloskoj zamci. Npr. ako si protiv policije, da li mislis da ljudi treba da placaju reket kriminalcima? Da li volis da te biju/otimaju od tebe? Isto i ovde - da li zelis da te izujedaju/sta ja da radim kada naletim na copor pasa lutalica.

 

I onda tu imamo dva odgovora ljudi koji prihvataju da odgovaraju na ovakva pitanja: jedan, pobiti sve pse, drugi sprijateljite se sa lutalicama i nemojte imati predrasuda prema njima (Rasa Popov). Ovaj drugi odgovor me podseca na onaj liberalni stav o problematicnoj omladini/ulucarima/ciganima koji se takodje pokazao kao jedan prilicni fail.

 

Nisam te pitao jer sam znao sta ces da kazes, mnogo si brate sabloniziran, inteligentan, radoznao, a pun sablona, nervira me to.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...