Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Verujem da razgovo na tu temu nije svakom prijatan ali i te kako jeste u sridu.

 

Ako te je pas napao - zoveš veterinu, nema brige.

 

Ako imaš fobiju (strah, nelagodu) - problem je u tebi, rešiv je. Stvar nije za sprdnju. Pas nema veze sa tim.

 

prijatan ili ne, razgovor na tu temu nije na trenutnu temu

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

naravno da ne mislim da je ubijanje pasa neko rešenje. moguće da nisam dobro ispratio tok diskusije :(

 

diskusija je pocela od lika koji preporucuje trovanje kreozanom kao resenje za copor u necijem komsiluku, plus detaljno opsuje kako da se to odradi. Naravno da ne mislim da ovde iko smatra da je to super ali odatle smo poceli da razglabamo.

 

Setih se da sam vidjala na FB gde se ljudi u BiH (ne znam tacno da li iz cele ili samo odredjeni deo) hvale kako su potrovali ili ustrelili neki broj pasa lutalica. 

Link to comment

Evo sta se desilo. Sinteri su dosli posle napada, muvali se tu jedno 2-3 sata, od sedam pasa uhvatili su 1 (jednog). I vise nikad nisu dosli. A osoba koja je napadnuta (zena od metar i sezdeset i 50 kila) posle toga ide uvek kuci sa nekakvom prirucnom motkom i sprejom. Osoba koja ih hrani je tom priliko rekla da su njeni i nista, niti je nesto potpisala, nita je to spasilo to jedno kuce sto su ga navatali, niti ima osnova za tuzbu. Drzava Srbija i to svi znamo. Ali to i dalje ne resava problem ljudi koji su stvarno u problemu.

 

Biće da su tu ovi iz beo veterine opasno otaljali posao, to je sve.

Link to comment

Nije im trud uzaludan. 

:)

 

Nije uzaludan svakako, svaka spasena zivotinja je vredna truda. Vise mislim na duze staze to izgleda kao Sizifov posao jer koliko god oni da srede pojavi se jos toliko novih pasa (i macaka) na ulicama.

Link to comment

Rešenje?

Uvesti obavezno čipovanje pasa, napuštenim psima očitati čip, pa (bivšeg) vlasnika odvaliti od kazne i od tih para održavati pristojne azile za napuštene pse.

 

+1

Link to comment

prijatan ili ne, razgovor na tu temu nije na trenutnu temu

 

jedna od trenutnih tema je:

"osećam nelagodu i strah od lutalica ispred moje kuće, predlažem njihovo uklanjanje"

Link to comment

garcia

 

nemamo mi para za to :cry:

ali imamo za ogromne odstete ujedenim ljudima.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

zakon to zove unistavanjem posto se to radi indiscriminately bez ozbiljnog, onog krajnjeg napora da se zivotinje pousvajaju. kad se ucini taj napor onda imamo nesto sto se u praksi u svetu naziva eutanazijom svidjao nam se izraz ili ne. evo ni ja nisam opcinjen izrazom, pomiricu se sa "ubijanjem kao krajnjim sredstvom" ako se slazes da je to bolje

 

 

kad i gde sam rekao da se razumem bilo u pse bilo u filozofiju?

 

 

 

problem sa vlasnicima - da ali cak i da se preko noci vlasnici upristoje mozda nastavlja da postoji populacija pasa lutalica koja je mozda i bioloski odrziva?

jel to mozda predlazes scenario tipa:

- vlasnici se upristoje

- populacija pasa lutalica se smanjuje odumiranjem i usvajanjem dok ne nestane; to ce se desiti kroz par generacija i u medjuvremenu ih ne treba ubijati

 

 

 

populacija pasa lutalica se smanjuje sterilizacijom i udomljavanjem. ako nema novog priliva stenaca i odraslih pasa izbacenih iz domova ta populacija ce se smanjivati i nestati prilicno brzo. vlasnici se sami nece upristojiti vec se to regulise kaznjavanjem i strogim pravilima za drzanje zivotinja.

Link to comment

Rešenje?

Uvesti obavezno čipovanje pasa, napuštenim psima očitati čip, pa (bivšeg) vlasnika odvaliti od kazne i od tih para održavati pristojne azile za napuštene pse.

 

Ako bi obavezno čipovanje zaživelo postali bismo svedoci nezapamćenih horor scena tj. inovativnih metoda fizičkog uklanjanja čipa pre izbacivanja životinje na ulicu. Ne možeš Srbina prevariti.

Link to comment

 

Prilicno je detaljno uputstvo za trovanje, za jedan sarkastican komentar.

 

To "detaljno uputstvo" nije nikakva novost.

Svi koji su pratili vesti gde su se sve pojavljivali mamci sa kreozanom, znaju kako izgleda i kako je lako otrovati psa.

 

I dalje mislim da je to bio sarkazam, Borat style.

Link to comment

Ako bi obavezno čipovanje zaživelo postali bismo svedoci nezapamćenih horor scena tj. inovativnih metoda fizičkog uklanjanja čipa pre izbacivanja životinje na ulicu. Ne možeš Srbina prevariti.

Zazivelo je i cipovanje i horor. Pamtim slucaj kada su vlasnika napustenog psa suocili sa krivicnom prijavom, a on je krenuo da trazi psa da ga rokne i zakopa, pre nego sto sve dodje do suda.

Link to comment

jedna od trenutnih tema je:

"osećam nelagodu i strah od lutalica ispred moje kuće, predlažem njihovo uklanjanje"

 

znaci tema je da li treba da osecamo strah ili nelagodu, dobro, ajd... (iako to tesko da uopste moze biti tema ali izmastacu)

 

evo ja mislim da ako je nesto opasno u redu je osecati strah i nelagodu.

posto znamo da ovo jeste inherently opasno da li je preporucljivo da se reprogramiramo, "get to know our feelings" sto ti kazes i odagnamo taj strah - iz nekog razloga?

a taj razlog je koji tacno? nisam shvatio...to mi molim te predoci.

 

da li mozda umesto da odagnamo strah opasnost treba da neutralisemo?

to se trenutno radi u razvijenim zemljama na odredjen nacin koji izgleda tebi nije prihvatljiv

da li treba da umesto toga primenimo ono sto kaze helbili - da se sprijateljujemo sa psima i naucimo da ih razumemo pa ce tako oni prestati biti opasnost, pa ce i nas prestati biti strah?

 

posto smo na poslednje odgovorili i ne vidim da neko i dalje zastupa to, mozemo da se vratimo na okolnost da se opasnost moze otkloniti samo na nacin koji tebi nije prihvatljiv

 

a posto nije prihvatljiv onda moramo da naucimo da zivimo s tom opasnoscu. a to se radi tako sto pronalazimo unutrasnjeg psa u sebi.

 

onda imamo jedan scenario - zena se ne plasi psa lutalice, sva je elementu da kapira pse i to ali pas lutalica je svejedno ugrize. to bi po tvojoj konstrukciji bilo nemoguce, ali ajde da se ne zamajavamo i da jednostavno prihvatimo da jeste moguce.

sta cemo onda s tim? da konstatujemo da je to prihvatljiv rizik i da se mora tolerisati?

 

stvarno pitam, eto istrazujem

 

 

 

garcia

 

nemamo mi para za to :cry:

ali imamo za ogromne odstete ujedenim ljudima.

 

dobro je cipovanje, podrzavam. to ce sve ici o trosku vlasnika. u pomenutim "pristojnim azilima" ce i dalje biti ubijani psi doduse.

Edited by Krošek
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...