Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Quote

Za indeks Matematičkog fakulteta u Beogradu sutra će se "boriti" skoro 700 kandidata na 435 mesta, a prema rečima prodekana za nastavu Nebojše Ikodinovića, ubedljivo najmanje interesovanje vlada za modul profesora matematike i računarstva, gde je prijavljeno svega osam maturanata.

Na pitanje zašto je to tako, Ikodinović je ocenio da je to slika opšteg stanja u društvu i odnosa društva prema profesorskom zanimanju.

https://www.politika.rs/sr/clanak/510670/Niko-nece-da-bude-profesor-matematike

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

bile su ovih dana izjave učenika na teveu, oko polaganja ispita za malu maturu... kaže jedna devojčica, srpski sam učila, nadam se da ću dobro da uradim, a matematika mi ne ide pa se nisam mnogo trudila, nadam se da ću da uradim bolje nego što znam :lolol:

  • Haha 5
Link to comment
bile su ovih dana izjave učenika na teveu, oko polaganja ispita za malu maturu... kaže jedna devojčica, srpski sam učila, nadam se da ću dobro da uradim, a matematika mi ne ide pa se nisam mnogo trudila, nadam se da ću da uradim bolje nego što znam [emoji38]ol:
ona govori ono neshto shto je jedna od nekoliko nameravanih svrha male mature, a to je da se dopeglaju nekako onih sedamnaestoro dece u srbiji koja nemaju sve petice, a koji su mozda zausta bolji od formalnog postignuca u shkoli. to su oni biseri i iz nashih vremena, koji su uprkos svemu umeli da dodju iz npr mashinske shkole u batochini pa razbiju i diferencijalni i prijemni na sada nepopularnom srpskom jeziku i knjizevnosti. kao neka mala naknadna simulacija vertikalne pokretljivosti, ako neko nije postigao formalno, da moze da se iskaze. popravi, tj i pokvari...

to za chachak ne znam. u ministarstvu su rekli da ce skidat glave nastavnicima :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

ona govori ono neshto shto je jedna od nekoliko nameravanih svrha male mature, a to je da se dopeglaju nekako onih sedamnaestoro dece u srbiji koja nemaju sve petice, a koji su mozda zausta bolji od formalnog postignuca u shkoli. to su oni biseri i iz nashih vremena, koji su uprkos svemu umeli da dodju iz npr mashinske shkole u batochini pa razbiju i diferencijalni i prijemni na sada nepopularnom srpskom jeziku i knjizevnosti. kao neka mala naknadna simulacija vertikalne pokretljivosti, ako neko nije postigao formalno, da moze da se iskaze. popravi, tj i pokvari...

misliš da isprepisuje na ispitu?

Link to comment
misliš da isprepisuje na ispitu?
ne, nego da su za nijansu bolji od formalnih ocena. odnosno, da su oni drugi gori, pa da se sistem dodatno uravnotezi.

ja nikad ne podrazumevam prepisaivanje kao opciju :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

ne, nego da su za nijansu bolji od formalnih ocena. odnosno, da su oni drugi gori, pa da se sistem dodatno uravnotezi.

misliš kad devojčica kaže, matematika mi ne ide, ona ustvari misli da je nastavnik mrzi a ne da stvarno nema pojma matematiku 

  • Tužno 1
Link to comment
51 minutes ago, Plajvi said:

Ih, kod nas su bili likovi s prosecima 3.50 koji zakolju prijemni 38/40

 

Kao Nađa Higl onda

Ja sam imao drugara koji je na prijemni na ETF u NS došao sa 22/40 ili tako nešto... Samo on i još jedan imali 60/60 na prijemnom...

 

Doduše, nije baš totalno neočekivano bilo, čovek je bio državni prvak iz fizike... I profesionalni košarkaš, od 17 godine... :) Imao 5 iz mate i fizike, sve ostalo 2-3, moralo se trenirati... :lolol:

  • +1 5
Link to comment
48 minutes ago, radisa said:

Ja sam imao drugara koji je na prijemni na ETF u NS došao sa 22/40 ili tako nešto... Samo on i još jedan imali 60/60 na prijemnom...

 

Doduše, nije baš totalno neočekivano bilo, čovek je bio državni prvak iz fizike... I profesionalni košarkaš, od 17 godine... :) Imao 5 iz mate i fizike, sve ostalo 2-3, moralo se trenirati... :lolol:

 

Sta taj radi sad?

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...