Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Quote

Devojčica stara oko 10 godina poginula je oko 16 časova u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu, saopšteno je za Blic iz MUP-a.

 

Devojčicu je, prema nezvaničnim informacijama, van pešačkog prelaza oborio kamion.

Dete je, kako saznajemo, podleglo povredama na licu mesta.

 

  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

predivno.

moci cemo znachi da kvalitetno, josh kvalitetnije, caskamo o endemiji i pandemiji i kako to virus zivi sa nama i mi sa njim.

shteta shto nece na babe i dede da udari :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment
Quote

Postovani svi,

 

Trazim posao. Jos 10 dana. Nakon toga trazim nesto preko, da konobarisem (prednost koktel barovi na plazi u toplijim krajevima, mislim zauvek toplijim).

 

Ukratko o meni : diplomirao sam na Ekonomskom fakultetu u Kg-u kao jedan od najboljih studenata (stipendija, nagrade..). Magistrirao na Ekonomskom fakultetu u Bg-u sa prosekom 9.45 (na temu Upravljanje odnosima sa potrosacima (CRM) u uslugama). Trenutno privodim kraju doktorsku disertaciju na Ekonomskom fakultetu u Kg-u (ako je bitno, prosek 9.5), u delu finansija, tj. finansijske analize osiguravajucih drustava (carmel, Solvency 2, stres testovi, utvrdjivanje vrednosti OD, upravljanje rizicima itd).

 

12 godina sam (uspesno) radio u dve osiguravajuce kuce, na rukovodecim pozicijama. Vodio sam prodaju na teritoriji cele Srbije, kreirao najbolje timove od nule, otvarao filijale i ekspoziture, bavio se razvojem proizvoda, sa i reosiguranjem, upravljanjem rizicima, prosao sve nivoe aktuarstva, itd.. Poslednje dve godine kao finansijski savetnik po ugovoru o delu, kako bih mogao da privedem kraju doktorat. Radio sam na implementaciji inf sistema u osiguranju, sa adacta-om i siemens-om. To je izmedju ostalog bio jedan od mojih projekata.

 

Imam citav niz kurseva i sertifikovanih seminara iza sebe (prodaja, motivacija, aktuarstvo, finansijska trzista, reosiguranje, kanali prodaje itd).

 

Koristim se engleskim jezikom na visokom nivou, pocetnik sam za spanski, nemacki i francuski jezik. Napredni sam korisnik svih savremenih inf. platformi, bavio sam se project management-om (iako nemam licencu je li).

 

Dobio sam neke ponude za posao uz uslov stranacke pripadnosti, sto ne zelim. Dakle, jos 10 dana trazim posao u Srbiji, a onda zelim da radim kao konobar na nekoj lepoj plazi do kraja zivota, jer mislim da sam dobar koktel majstor, ako nista bicu jedini doktor nauka koktel majstor (valjda).

 

U skladu sa napred navedenim, ako znate da je nekome potreban neko ko je odlican i posvecen radnik, obrazovan, voli Bukovskog, ali i plazu. Moze da napravi vrhunski rezultat kompaniji, jer je li stvara dodatu vrednost za istu, javite mi se da popijemo po jedno veliko toceno pivo i napravimo rezultat :)

 

Molim za share. Hvala unapred.

S postovanjem,

 

M.Risimovic

 

Edit: Zivim na relaciji Kg-Bg. Erdoglija (kg)-Birjuzova (bg), nemam problem sa promenom mesta prebivalista :)

 

Edit 2 : Utorkom sam svojim zaposlenima pravio najlepse heljdine mafine, sredom je bio obavezan dan zagrljaja (izvlace se papirici), a petkom pravio koktele (vocne, for the record).

 

post sa Linkedina.

još jedan koji će se sigurno spakovati i zapaliti odavde, a nas ostaviti sa nekom stranačkom botinom da razjebava neki posao.

ne znam, mene ovakve stvari pogađaju :cry:

  • Tužno 1
Link to comment
27 minutes ago, Svarog said:

 

post sa Linkedina.

još jedan koji će se sigurno spakovati i zapaliti odavde, a nas ostaviti sa nekom stranačkom botinom da razjebava neki posao.

ne znam, mene ovakve stvari pogađaju :cry:

 

Pa sad..ako pogledas infostud, videces da bar u Bg poslova ima koliko neces..i mnogi su spremni i bez iskustva da prihvate coveka ako je bistar i spreman da uci. 

Teska srca ovo moram da prebacim u folder zvani "Kuku ljudi, vidite sto je meni tesko..drz'te me da ne odem iz Srbije".

  • +1 4
Link to comment

vrlo upitno.

dosta oglasa je samo tu "pro forme" i već se zna ko će dobiti tu poziciju. iz iskustva znam da to firme rade.

vrlo često, kao što i ovaj tip kaže, uslovljavaju te članstvom u vladajuću stranku.

ja imam ljudi u ličnom okruženju koji se muče da dođu do pristojnog, nekad i bilo kakvog, posla u Beogradu.

to što ja kao ITevac mogu da biram ne znači da je i drugima tako.

meni post deluje "stvaran".

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, SNARC said:

 

Pa sad..ako pogledas infostud, videces da bar u Bg poslova ima koliko neces..i mnogi su spremni i bez iskustva da prihvate coveka ako je bistar i spreman da uci. 

Teska srca ovo moram da prebacim u folder zvani "Kuku ljudi, vidite sto je meni tesko..drz'te me da ne odem iz Srbije".

Jbg, čovek sigurno ne traži posao na levelu na kom se većina tih poslova traži na linked inu...

 

Jbg, ako je sve to istina, čovek sigurno traži posao da vodi neki tim... A takvi poslovi se ne nalaze na linked inu, i to mi je čudno, u stvari... Ako je već sve to radio, onda bi morao imati neki networking, kojim bi ga mogao negde biti ubačen, možda ne odmah na middle level meangement poziciju, ali negde slično sa mogućnošću napredovanja...

 

Drugo, ne vidimo koliko godina ima, ali dobar deo kompanija ima neki skriveni ejdžizam, koji se sad već spušta na 40ak godiona, što je budalaština...

 

 

 

 

  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Jbg, čovek sigurno ne traži posao na levelu na kom se većina tih poslova traži na linked inu...

 

Jbg, ako je sve to istina, čovek sigurno traži posao da vodi neki tim... A takvi poslovi se ne nalaze na linked inu, i to mi je čudno, u stvari... Ako je već sve to radio, onda bi morao imati neki networking, kojim bi ga mogao negde biti ubačen, možda ne odmah na middle level meangement poziciju, ali negde slično sa mogućnošću napredovanja...

 

 

 

 

 

 

 

Pa, očigledno je da ima neke kriterijume, koji nisu daj šta daš. Pa ako iz te pozicije bira i može da bude koktel majstor na toplom ostrvu, meni to deluje kao nešto na šta se većina ljudi ne bi žalila :)

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Drugo, ne vidimo koliko godina ima, ali dobar deo kompanija ima neki skriveni ejdžizam, koji se sad već spušta na 40ak godiona, što je budalaština...

 

Piše da je upisao faks 2002. znači nema još ni 40. Mislim da je upravu Snarc, "dršte me da ne odem"

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Svarog said:

meni to sa koketlom više deluje kao "fora" nego kao realan plan.

 

mislim, branim čoveka koga ni ne znam :dry:

 

Moguće. Ali nedorečen je prilično, baš sad kad si nas stavio na zadatak da ga analiziramo :D

Link to comment

Ma dajte ljudi, zanemarite ovakve likove, to su obični attention whore-ovi koji privlače pažnju na sebe na LinkedIn-u. Šta znači ovo kukanje tamo - ako hoćeš da nađeš posao, a nisi neko koga jure headhunteri, zna se kako se traži - ili preko kontakata ili napraviš CV i šalješ svima koji nude posao i ideš na desetine razgovora. Ja sam bio na barem 10 - 15 razgovora za razne poslove, na različitim nivoima senioriteta i stizao sam do različitih faza, od toga da mi se više niko i ne javi, preko toga da uđem u finalne krugove, do toga da dobijem ponudu za tu poziciju, ili čak i drugu poziciju u istoj firmi. Ovaj lik bi malo da bude neki menadžer, a ne zna nikog bitnog, niti je neki high profile kandidat da ga jure headhunteri, jer je za to bitnije iskustvo od doktorata, pa kuka po LinkedIn-u.

 

Btw, apsolutno je tačno ovo što Radiša kaže - prag ispod kojeg si interesantan recriuterima je 40 godina, barem u mojoj struci. Ja sam osetio to na svom ličnom primeru, a vidim da je tako i sa drugim kolegama. Ako hoćeš da promeniš posao posle 40 godine, a nisi menadžer/direktor, ili te gledaju kao neuspešnog (jer bi napredovao do 40 godine da nešto vrediš) ili se čude što ne otvaraš svoju sopstvenu praksu, i uvek će uzeti nekog mlađeg, iako imaš neuporedivo više iskustva i znanja, a nisi značajno skuplji. 

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...