Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

On je meta zato što je predsednik ULUSa, sad je i to postala preteća funkcija. Bukvalno se guši organizovanje umetnika i mi tu ništa ne možemo. Za svakog od nas mogu da pronađu nešto 'bolesno' i da se napravi takav internet stampedo. Ako država ne prepoznaje te pretnje (pre će biti da ih organizuje), a ne prepoznaje ih ni Fejsbuk jer sam ja probao da prijavim neke stvari, nema načina... Ja ne znam šta se tu može učiniti. 

 

Ne mislim da se ništa ne može učiniti jer će da nađu nešto bolesno i za tog koji učini, nego mi prosto nije jasno kako se to zaustavlja. Ne vidim da nešto znači da se podeli vest na društvenim mrežama, to već svi rade.

 

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, morgana said:

pa koji umobolnici, ni najmanje lufta ne ostavljaju, takve ce im stvari biti pocetak kraja

Više me zanima čiji će sve kraj da počne taj njihov kraj. Ne ostavljaju, nema pritiska spolja. Uopšte, okolnosti kao naručene za umobol. Sigurnije sam se osećao 90tih, bar sam bio klinac pa sam znao neke likove po kraju i da nanjušim akutno sranje. 

 

EDIT Pričam u slučaju da mi neko oće nešto, sad neće ništa meni. 

Edited by Hermetico
  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, morgana said:

razumijem potpuno. 

ovo ce se zavrsiti na ulici, jednog dana. nema nikakvog ventila, popizdice ljudi masovno, za godinu ili pet, ne vidim sta drugo.

Bukvalno samo ako se skinu s Fejsa masovno nekim čudom. Sad sam u tom tripu, ne znam...

  • +1 2
Link to comment

Ovo je u principu već po kućama. Neko naručuje nasilje svakoga ko je povezan s nečim što njemu smeta. Recimo da neko nije uradio ništa neposredno, napisaće 'Pogledajte ko je drug izdajnika srpstva' i eto. Ako niko ne reaguje stravično ozbiljno komšije će na kraju pomisliti da jesi izdajnik, čim te niko ne brani, i obaviće ostalo. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Hermetico said:

Ovo je u principu već po kućama. Neko naručuje nasilje svakoga ko je povezan s nečim što njemu smeta. Recimo da neko nije uradio ništa neposredno, napisaće 'Pogledajte ko je drug izdajnika srpstva' i eto. Ako niko ne reaguje stravično ozbiljno komšije će na kraju pomisliti da jesi izdajnik, čim te niko ne brani, i obaviće ostalo. 

dobro to je uobichajeno. znam zenu koja je u nekoliko navrata zamalo izgubila glavu za vreme miloshevica, jer su seljani i komshije mislili da ce da se umile lokalnoj upravi, tako shto ce da je strmeknu s bicikla u kanal, prosto onako u prolazu, po mraku. jer su znali da nije omiljena. naravno, niko im nikada to nije direktno trazio ni rechju ni nagoveshtajem...

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Mene malo zbunjujue taj fenomen stvaranja unutrasnjeg neprijatelja. Ocito da drzava stoji iza toga, ali koji je poslednji stepenik te nakazne igre sa sopstvenim narodom? 

Link to comment
8 hours ago, Lancia said:

Mene malo zbunjujue taj fenomen stvaranja unutrasnjeg neprijatelja. Ocito da drzava stoji iza toga, ali koji je poslednji stepenik te nakazne igre sa sopstvenim narodom? 

Izbor umetnika je vrlo specifičan, a ne smem da kažem za koga me sve čudi što se nije našao tu jer ih se možda nisu setili.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Mene malo zbunjujue taj fenomen stvaranja unutrasnjeg neprijatelja. Ocito da drzava stoji iza toga, ali koji je poslednji stepenik te nakazne igre sa sopstvenim narodom? 

kad bude dovoljno mnogo neprijatelja. to je poslednji stepenik.

 

 

@hermetico. izbor umetnika znachi da su im savetnici neozbiljni i/ili netemeljni. ili samo reshavaju svoje lichne obrachune. da bi se borili precizno, morali bi i da precizno poznaju scenu, pretpostavljam :unsure: a shta pa radikali poznaju precizno? :blink:

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...