Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

54 minutes ago, Hermetico said:

Sigurnije sam se osećao 90tih, bar sam bio klinac pa sam znao neke likove po kraju i da nanjušim akutno sranje.

 

... ovo.

 

Sada je nasilje fragmentiranije, atomizirano je, u fokus se stavljaju ljudi koji sami nikada ne bi očekivali da mogu da budu fokus desnicarima. Devedesetih su ubijali krupnu divljač i bavili su se Stambolićima i Ćuruvijama, ako je bilo sporadičnog nasilja to svakako nije personalizovano na ovom nivou.

 

Sada država poručuje (jer jasno je da je ovaj sajt državni projekat) da niko više nije siguran. Bukvalno da NN lice napadne na mrežama ovaj fašistički sajt, ono bi se našlo sledeće za odstrel bez obzira na portfolio i biografiju, neka je i baba sera oni će da je odrade "Ko je baba-sera?"...

 

Ne znam šta je agenda mafiji na vlasti ali meni ovo na duži rok prosto nije održivo, negde će stvar da pukne. U Rumuniji ustao onaj beše madjarski pop, on jedan, pa njih nekoliko seljaka i za par nedelja cela Rumunija. Ne kažem, imaju Srbi mnogo veće trpilo i svako gleda svoje dupe ali ovoliko očigledne nepravde ne može da prodje tek tako.

 

Preigraće se ekipa sa ovim, neće nikome biti dobro.

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, Hermetico said:

Da li je neko krilo, struja, ili su neobavešteni... Nemam pojma. Ako su neobavešteni mnogo su neobavešteni. 

meni to isto izgleda chudno. malo sam npr pratila te tzv kreativne tzv industrije, malo iz radoznalosti, malo iz chiste zlobe :lolol: i ta situacija mi je delovala slichno kao u nauci, saradnici visokog nivoa, haj sosajeti, koji su po pravilu superostvareni u svojoj profesiji i vladaju se kao da ih uticaj tog njihovog novog poslodavca na prirodu i drushtvo ne dotiche ama bash nishta, motaju se tu, gledaju da ucare neku laku kombinaciju za sebe i da su poshtovani i da se pitaju i da se druze medju sobom, ali bez neke namere da prave ne znam kakvu shtetu (to su oni rambovi od ne znam kolko hiljada evra prihoda shto caskaju o vremenu, nema srbi, nema politika, nema drama). drugo su sve neka privaljena boranija, koja svejedno da li sedi tu ili sedi na pinku da se promovishe, mora da se promovishe inache nema lebac nikakav, vreba pomocnichka i sekretarska mesta, da snimi plochu okachi sliku, ali u sushtini isto ne poznaje scenu kao ni oni gore, samo iz drugog razloga, odatle se regrutuju prave shtetochine :unsure:

pa tako i u drugim 'strukturama' gledash da dobijesh mesto, to shto o resoru nemash pojma, koga briga... i onda se taj posao prechishcavanja scene u naci pravcu ostavlja ambicioznim amaterima, koji su sushtinski korisne budale, ali praktichno rade shta treba i javnost ce to da prihvati, kakva bre crna sloboda izrazavanja. shta ima da se izrazavaju. zna se shta je lepo :dry:

i onda kad si ti neshto pisao o tome kako to funkcionishe oko beograda na vodi i umetnichkih satelita, prekristalisala mi se ta slika potpuno, pa sam shvatila kako to ide, i kod nas i kod vas...

 

no problem traljavih savetnika ce se ispraviti vecim obuhvatom populacije. da ne kazem - redom, pa dok traje :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Lancia said:

Mene malo zbunjujue taj fenomen stvaranja unutrasnjeg neprijatelja. Ocito da drzava stoji iza toga, ali koji je poslednji stepenik te nakazne igre sa sopstvenim narodom? 

 

I meni je ovo zagonetka, da li su mu istraživanja rekla da treba da zateže stvar ili prosto vežba navijačku pešadiju za dan D... istorija bi mu rekla da ovo nikada nikome nije pošlo za rukom a da nije najebao na kraju. Čudi me da toga nije svestan.

 

Dobro, ima tu i patologije onoliko, ne treba tražiti logiku u desnice, kao da je ikada logike tu bilo.

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

meni to isto izgleda chudno. malo sam npr pratila te tzv kreativne tzv industrije, malo iz radoznalosti, malo iz chiste zlobe :lolol: i ta situacija mi je delovala slichno kao u nauci, saradnici visokog nivoa, haj sosajeti, koji su po pravilu superostvareni u svojoj profesiji i vladaju se kao da ih uticaj tog njihovog novog poslodavca na prirodu i drushtvo ne dotiche ama bash nishta, motaju se tu, gledaju da ucare neku laku kombinaciju za sebe i da su poshtovani i da se pitaju i da se druze medju sobom, ali bez neke namere da prave ne znam kakvu shtetu (to su oni rambovi od ne znam kolko hiljada evra prihoda shto caskaju o vremenu, nema srbi, nema politika, nema drama). drugo su sve neka privaljena boranija, koja svejedno da li sedi tu ili sedi na pinku da se promovishe, mora da se promovishe inache nema lebac nikakav, vreba pomocnichka i sekretarska mesta, da snimi plochu okachi sliku, ali u sushtini isto ne poznaje scenu kao ni oni gore, samo iz drugog razloga, odatle se regrutuju prave shtetochine :unsure:

pa tako i u drugim 'strukturama' gledash da dobijesh mesto, to shto o resoru nemash pojma, koga briga... i onda se taj posao prechishcavanja scene u naci pravcu ostavlja ambicioznim amaterima, koji su sushtinski korisne budale, ali praktichno rade shta treba i javnost ce to da prihvati, kakva bre crna sloboda izrazavanja. shta ima da se izrazavaju. zna se shta je lepo :dry:

i onda kad si ti neshto pisao o tome kako to funkcionishe oko beograda na vodi i umetnichkih satelita, prekristalisala mi se ta slika potpuno, pa sam shvatila kako to ide, i kod nas i kod vas...

 

no problem traljavih savetnika ce se ispraviti vecim obuhvatom populacije. da ne kazem - redom, pa dok traje :lolol:

Ima smisla, moguće je da to neko radi zato što stvarno misli da je bolesno.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

I meni je ovo zagonetka, da li su mu istraživanja rekla da treba da zateže stvar ili prosto vežba navijačku pešadiju za dan D... istorija bi mu rekla da ovo nikada nikome nije pošlo za rukom a da nije najebao na kraju. Čudi me da toga nije svestan.

 

Dobro, ima tu i patologije onoliko, ne treba tražiti logiku u desnice, kao da je ikada logike tu bilo.

 

 ali priznaj da je sarmantno sto desnica i njen podmladak prate scenu, awwww

 

Link to comment
Just now, morgana said:

 

 ali priznaj da je sarmantno sto desnica i njen podmladak prate scenu, awwww

 

 

Vrv imaju svoje "intelektualce" koji targetiraju po sceni ali mi deluje da je ovo prosto operativna grupa koja je pravljena da deluje fizicki tamo gde se odluci, tipa Kapetanija, tipa obesi mu macku ispod prozora ili tresnimo ga nekoliko puta bejzbolkama u mračnoj ulici. Hocu reci, nema ovde nikakve ideologije niti art terorizma, ovo su Vucicevi zaposleni.

 

On vakuumira društvo, istiskuje vazduh iz njega i zapušava sve moguće rupe, ma kako male i beznačajne bile. Zašto to radi, ne vidim racionalan razlog. Dakle lud je (glup je) jer ovo ne može da mu koristi.

  • +1 2
Link to comment

Jeste i tu ima ideologije (glupe, nazadne, nedovršene, nikakve, ali je ima)... ali gledam njihov sajt i njihove mete, nisu obavezno crkveni pik.

 

Bukvalno idu na one koji mogu da se zgade puku, informer čitaocima pa čak i onim školovanijim malogradjanima. Kada je bilo ono u Kapetaniji okačio sam video na FB, javila mi se moja dobra drugarica i koleginica da napiše kako umetnik treba da osvesti svoju provokaciju publici i da se ne pita posle zašto publika cepa radove. Nisam hteo da se svadjam sa njom po mreži (volim je i draga mi je mada ume da bude ograničena) ali eto ona misli da su ovi mali fašovi neka publika koja valjda negoduje.

 

Eto to je lovina za ove iz Prismotre, ovi koji se ne udubljuju a ima ih po Srbiji koliko hoćeš. Levijatan isto, gomila ih je podržavala jer kuce i mace.

 

Propaganda jbg.

  • +1 3
Link to comment
Quote

E sasda vidite kako izgledaju te ekstremisticke fore. Svima je zabavno, a onda odjednom vasi prijatelji se pojave na forumima gde im prete smrcu. Ne znam tacno ko su ljudi sa slike, jer su slike zamucene, ali poznajem trojicu koji rade u toj firmi i to bi lako mogli biti oni. Za svakog pojedinacno od te trojice tvrdim da je moralna velicina u odnosu na Trampa, s obzirom da sam gledao sta on govori i znam sta oni govore i rade. Ne varaju zene, ne hvale se kako su ih hvatali za medjunozje, ne kukaju da su pokradeni kada nisu. Tako da sledeci put kada se odusevljavate kako je Tramp "pravi iskreni covek", imajte u vidu da nekim vasim komsijama danas prete smrcu zbog njega.
(programer, 13. novembar 2020 18:13) 

#

 

Komentar na tekst:

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=13&nav_category=78&nav_id=1763438

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...