Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

9 minutes ago, ToniAdams said:

pa moguce da su lupali i urlali ali tek posle nekoliko dana, kad je vec bilo kasno jer su vec bili natovareni na brod. verovatno su jadnici mislili kako treba da se primire neko vreme, dok im za par dana neko ne otvori.

Da me ne shvatis pogresno: ne mozes ni da zamislis sta je sve moguce.

Moguce je cak i da su ih na velikom brodu sa nekoliko hiljada kontejnera culi i odlucili da im je najbolje da sacekaju da se buka, krici utisaju, jer bi u protivnom, da su im pomogli, imali posla sa slepim putnicima, gomilu adminstrativnih i zakonskih okapanja...

Ovako, cim je kontejner, 1 od nekih 10-ak hiljada iskrcan u Asuncionu, sa jos par hiljada istih, to vise nije bio njihov problem...

Jebes ovaj svet...

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, namenski said:

S obzirom da su male sanse (lako je proveriti) da iz Konstance postoji direktna brodska linija za Juznu Ameriku, kontejner je morao najmanje jos 2 verovatno i vise puta da bude hendlovan do neke vece mediteranske luke iz koje postoji redovan brodski servis za Juznu Ameriku, najverovatnije neka Djenova ili Marsej, sto ce reci da su ti jadnici mogli da u kontejner budu ubaceni u kontejner bilo gde na tom putu, metodom slucajnog izbora kontejnera.

 

 

Paragvajci su objavili fotografije jednog ili dva identifikaciona dokumenta za migrante, očigledno izdata u Srbiji. Po svemu sudeći polazna tačka im je bila Srbija. Policiji treba pola sata da tačno utvrdi ko je sve i u kom trenutku imao pristup tom kontejneru, od utovara đubriva pa do ukrcavanja na dunavsku baržu. Ali imam neki loš osećaj da niko neće ništa saznati.

Link to comment

http://rs.n1info.com/Svet/a664480/Medju-sedam-tela-u-kontejneru-iz-Srbije-tri-su-iz-Maroka-a-jedno-iz-Egipta.html

[

Quote

Kontejner, koji je iz Srbije krenuo 21. jula, kretao se preko Hrvatske, zatim Egipta, Španije i Argentine, pa do Paragvaja.

Vjeruje se da je planirana destinacija migranata bila Hrvatska.

 

edit

Moguće da je nastala greška u prevodu preko Rijeke -> rečnim putem

Edited by yabadaba
Link to comment
12 minutes ago, Redoran said:

 

Paragvajci su objavili fotografije jednog ili dva identifikaciona dokumenta za migrante, očigledno izdata u Srbiji. Po svemu sudeći polazna tačka im je bila Srbija. Policiji treba pola sata da tačno utvrdi ko je sve i u kom trenutku imao pristup tom kontejneru, od utovara đubriva pa do ukrcavanja na dunavsku baržu. Ali imam neki loš osećaj da niko neće ništa saznati.

Tih policijskih pola sata pomenuh pre nekoliko postova: problem je sto tu pocinje lanac i po srpske livade...

Moguce je da sam izvoznik pojma nije imao: da su na ukrcajnom placu majstori probrali kontejner, stavise uz prisustvo zainteresovanihtm carinika, odradili bunker od vreca sa djubrivom, spakovali ljude, propisno plombirali...

I uz to ili bilo koju drugu poslovnu kombinaciju, to je policijskog posla za pripravnika u vr' glave radni dan, ako i toliko...

 

Problem je sto smo obuceni, izdresirani da reagujemo na sliku udavljenog deteta na plazi, medijski upakovanu, a fotografije uzasa zatecenog u kontejneru stavljamo u spojleretm umesto da ih se nadje na bilbordima...

O uzasu, agoniji ljudi u 20+ m3 prostora sa isparenjima i smradom vestackog djubriva, ostataka njihove hrane i svega sto ostaje iza 7 ljudskih bica danima zatvorenih u mraku...

Jebiga, svima nama na savest.... 

 

Link to comment
7 minutes ago, TdEII said:

... osim ako nema ventilacionih otvora sa gornje strane, kako ja ne vidim ništa sa tri strane (niže, spakovano), ovo je čisto ubistvo...

 

U jednom strucnomtm biltenu sam zakacio da je na kontejneru bio rucno izveden otvor za ulaz vazduha koji inace na kontejnerima ne postoji..

Link to comment
37 minutes ago, yabadaba said:

Moguće da je nastala greška u prevodu preko Rijeke -> rečnim putem

Moguce, ali ne menja bitno stvari: ako je relativno mali brod - kao sto jeste - prikupljao usput kontejnere do neke od velikih luka u kojima se prikupljaju i tovare za na put u Juznu Ameriku...

To moze da traje poprilicno, cak i u Mediteranu...

A moguce je i da su jadnici bili navuceni na put samo do Hrvatske/Rijeke...

Ma pusti...

Link to comment
8 minutes ago, TdEII said:

U jednini? Za 7 ljudi na onu zapreminu... 

 

Da nisu rekli i gde je? Pošto ja stvarno ništa ne vidim ovde gore.

Ma za vazduh je dovoljan i procep od 10 - 20 cm...

Ostalo, sa sve vestackim djubrivom bolje i ne pokusavati zamisliti...

Bolje da batalimo spekulacije i nagadjanja, preveliki je uzas za bilo kakve spekulacije i cinjenicu da je 7 ljudskih bica danima... 

Link to comment

Film bi mogao da se napravi, jos bolje, pozorisna drama. Mada ovakvih slucajeva ima na desetine, samo se uglavnom brze otkriju.

 

Onda na mrezama povika na migrante™, narodne patrole ih jure i uvode red jer ovi bodu i ubijaju etc. Pa jebote, toliko im je dobro kada bodu i ubijaju po Srbiji da su spremni u kontejner sa djubrivom (?) da udju samo da bi pobegli odavde.

 

Posle se pitamo kakav je to mozak mogao da gura jevreje u gasne komore. Ovo je bre jos perverznije.

Link to comment
Jel ja ovo dobro kapiram da su odjebali Evropski sud za ljudska prava? Sunce li ti zarko...
mislim, ako je to uopshte moguce. trebalo bi da nije.

sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...