Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

zanimljivo je da istovremeno kreativni industrijalci po svojim galerijama, narocito u vezi sa beogradom na vodi, pokazuju izvjesnu sposobnost da apsorbuju makar konvencionalniji dio rubne umjetnosti, eno joskin siljan npr samo kruzi po tim njihovim izlozbenim prostorima, doduse, dekorativan je
Za neku postavku, "neumetničke prirode" sam pričao sa par ljudi od kojih su neki koji su bili u vezi sa tim galerijama/izložbenim prostorima u BnV i zaprepastio sam se koliko su "zaplašeni", ja nemam drugi izraz.
Onog trenutka kada su "videli" neko zrnokritike vlasti, svaki kontakt je prestajao.
Da li smo toliko siromašni, pa svako potencijalno ugrožavanje odnosa sa vlašću, bukvalno egzistencijalno ugrožava postojanje.
Te rečenice, to šaputanje...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 6
Link to comment

btw likovna scena nikad, u mom odraslom zivotu, nije bila bolja i sira, uprkos drzavi i njenim angazovanim umjetnicima sto kritikuju koka kolu i ameriku, mos mislit angazmana

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Onog trenutka kada su "videli" neko zrnokritike vlasti, svaki kontakt je prestajao.
Da li smo toliko siromašni, pa svako potencijalno ugrožavanje odnosa sa vlašću, bukvalno egzistencijalno ugrožava postojanje.
Te rečenice, to šaputanje...

nismo. osim duhom i etikom.

a ti što šapuću - po mom iskustvu, koje više nije ni skromno - nikada nisu egzistencijalno ugroženi nego su prosto, govna (čiji tačan hemijski sastav može doduše varirati od primerka do primerka).

 

meni ovaj proglas ministarstva za kulturu i moral deluje kao da su mali huligani neki njihovi...

Edited by pt 2.0
  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, morgana said:

doduse, dekorativan je

 

 

... kao i Shile ili Mondrijan, Kle, Klimt... nista njemu ne fali. Mada, da je priklao neko dete u toj dekorativi popushio bi kod pristojnity malogradjanstine.

Edited by Caligula
Link to comment
35 minutes ago, Caligula said:

 

 

... kao i Shile ili Mondrijan, Kle, Klimt... nista njemu ne fali. Mada, da je priklao neko dete u toj dekorativi popushio bi kod pristojnity malogradjanstine.

 

da ne bude nesporazuma, nemam ništa protiv pobrojanih niti protiv šiljana, samo spekulišem zašto baš on dobro prolazi od te ekipe iz matrijaršije, a ne neko drugi

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
On 14.10.2020. at 11:36, gospa buba said:

bash nesolidno deluju za jedne teroriste unsure.gif

sent from bubamoto


 

 

jednog od njih znam ceo zivot. izuzetan decko bio, momak, covek. i ozbiljan umetnik. da se pitas sta uopste radi jos uvek tu. doduse, on je od onih bezvremenih tipova koji ne moraju da prave balon oko sebe, balon se sam pravi gde god se pojave.

 

meni deluje da ovaj nas fasizam bas ubrzano raste. mozda bude ovde opet nekog rata za nasih zivota. do skora sam mislio da je to prakticno nemoguce.

  • +1 2
Link to comment
On 14.10.2020. at 19:31, Frank Pembleton said:

Pogledajte dobro ovu ženu, to je hrabrost!

.... Shiit has hit the fan!
 

Došlo vreme da nas Četnik brani od fašista

kao nekad *41. :s_c: 

Link to comment
19 hours ago, morgana said:

 

da ne bude nesporazuma, nemam ništa protiv pobrojanih niti protiv šiljana, samo spekulišem zašto baš on dobro prolazi od te ekipe iz matrijaršije, a ne neko drugi

 

 

 

Njima je trebala velika produkcija brzo za Belgrade Waterfront. A po mogućstvu i da bude dobro (mada nisu mnogo to gledali). A Šiljan sere dobre slike (u smislu da će i kritičar reći da su dobre i Bg ekipice i lik koji kupuje za gajbu i moja baba). I Šiljan je iz Grdelicu, ni na koga nije besan i nikom se ne ulizuje, on se isto ponaša prema šoferu na koloniji i švajcarskom kolekcionaru. Ima čovek neki svoj mir unutrašnji, onako baš je poseban tip. A ima i neki posao tamo u kulturnom centru valjda, nije gladan može da sedi i slika.

 

Pritom je imao dugu saradnju sa Štabom, oni su ga ozbiljno shvatali odavno, kad drugi baš i nisu... I kad su postali umetničko krilo BGNV uzeli su par nekih jadnika i njega. Ne znam koliko para su realno obrnuli, sve galerije su im šit - kustosi u Progresu su bili neki preko omladinske zadruge, ova galerija u naselju je u suštini neki hangar, štampani materijal nisu radili... Kolko para leži u tim zgradama, mnogo ih jeftino artvošuju. Jer im se može, naravno, ali mislim da su i glupi jer su s malo više ulaganja mogli stvarno da preuzmu deo prve lige. Ovako kako rade, malo ko ozbiljan će raditi s njima i ako se ne gadi projekta.

 

Šetam ja s kumom tuda pre mesečak dana, šetamo po stazi, gužva... Vidim u holu jedne zgrade sliku za koju sam dugo mislio da ipak stvarno niko nije dovoljno blesav da je kupi i stanem da vidim. Kako sam stao i okrenuo glavu da pogledam unutra, na stazi kojom idu stotine ljudi, prilazi mi gorila u odelu (s maskom) da me pita jel može nekako da mi pomogne. Ja kažem: Gledam sliku, znam je, stvaaarno nisam mislio da će to sranje iko kupiti. Svaka čast! S policijom uvek mirno i iskreno. :dry:

 

A ovo saopštenje ministarstva... Najveći fašisti u selu su morali ispasti, izgleda da je to nova fora. Dobro...

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, chandra said:

meni deluje da ovaj nas fasizam bas ubrzano raste. mozda bude ovde opet nekog rata za nasih zivota. do skora sam mislio da je to prakticno nemoguce.

 

Fashizam podrazumeva neke loše intelektualce, neku pivnicu gde se okupljaju, ideologiju.

 

Ovde umesto fašizma imamo samo partokratsku metastazu mediokritetskog, neinteligentnog tumora koji nas uništava već trideset godina, tumora čija je jedina ideologija ukradi šta možeš, da li cisternu nafte ili flašu od litar i po, koliko ko može i ume da zahvati.

 

I sa druge strane imamo pristojnity zgroženu SFRJ srednju i višu klasu koja očima ne veruje evo već trideset godina. I opet ta ista pristojnity ekipa ne shvata da postoje njihovi radikalski i naši liberalni lopovi i da ćemo najebati ako naše lopove izjednačavamo sa njihovim. I jedva se oslobodismo neškolovane bagre sa dna kace 2000te, džaba - opet bi Baba Vesna da uvodi politiku u politiku i kažnjava naše lopove. Evo rezultata, evo saopštenja ministarstva KULTURE u Srbiji 2020te godine.

 

Ove će u najboljem slučaju zameniti naši lopovi ponovo. I to takodje pristojnity ekipa treba što pre da shvati.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Njima je trebala velika produkcija brzo za Belgrade Waterfront. A po mogućstvu i da bude dobro (mada nisu mnogo to gledali). A Šiljan sere dobre slike (u smislu da će i kritičar reći da su dobre i Bg ekipice i lik koji kupuje za gajbu i moja baba). I Šiljan je iz Grdelicu, ni na koga nije besan i nikom se ne ulizuje, on se isto ponaša prema šoferu na koloniji i švajcarskom kolekcionaru. Ima čovek neki svoj mir unutrašnji, onako baš je poseban tip. A ima i neki posao tamo u kulturnom centru valjda, nije gladan može da sedi i slika.

 

Pritom je imao dugu saradnju sa Štabom, oni su ga ozbiljno shvatali odavno, kad drugi baš i nisu... I kad su postali umetničko krilo BGNV uzeli su par nekih jadnika i njega. Ne znam koliko para su realno obrnuli, sve galerije su im šit - kustosi u Progresu su bili neki preko omladinske zadruge, ova galerija u naselju je u suštini neki hangar, štampani materijal nisu radili... Kolko para leži u tim zgradama, mnogo ih jeftino artvošuju. Jer im se može, naravno, ali mislim da su i glupi jer su s malo više ulaganja mogli stvarno da preuzmu deo prve lige. Ovako kako rade, malo ko ozbiljan će raditi s njima i ako se ne gadi projekta.

 

Šetam ja s kumom tuda pre mesečak dana, šetamo po stazi, gužva... Vidim u holu jedne zgrade sliku za koju sam dugo mislio da ipak stvarno niko nije dovoljno blesav da je kupi i stanem da vidim. Kako sam stao i okrenuo glavu da pogledam unutra, na stazi kojom idu stotine ljudi, prilazi mi gorila u odelu (s maskom) da me pita jel može nekako da mi pomogne. Ja kažem: Gledam sliku, znam je, stvaaarno nisam mislio da će to sranje iko kupiti. Svaka čast! S policijom uvek mirno i iskreno. :dry:

 

A ovo saopštenje ministarstva... Najveći fašisti u selu su morali ispasti, izgleda da je to nova fora. Dobro...

 

 

a što ti ne bi češće pisao na ovu temu? :)

ozbiljna sam. aj pliz.

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, morgana said:

 

 

a što ti ne bi češće pisao na ovu temu? :)

ozbiljna sam. aj pliz.

 

 

U suštini samo zato što previše vremena provodim na internetu. Posao i to... Probaću. :) Podkasti blogovi dokumentarci o umetnosti - to nam užasno fali. Malo jutra sam morao provesti da najurim ortake da pošalju nekim klincima iz Londona koji su 2018. snimali dokumentarac o umetničkim grupama ovde nešto što im treba da završe taj film, jebote (skoro niko im nije poslao). BIće do kraja godine, kažu. Probaću.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...