Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minutes ago, Hermetico said:

Petričić pljuje Marinu jer ima mišljenje, a sad kad su napali njegove kolege ilustratore, vrunske zanatlije i vrhunske studente katedre na kojoj je bio profesor, po netu ih brane konceptualni umetnici. Eh, šta ti je život... 

 

 

Bacao suzavac u MSU i pijukom kao mahnit unistavao Brnabickinu Produkciju od vise od pola miliona evra :isuse: pod fantomkom naravno, ne pod imenom i prezimenom

 

Sa druge strane, tajkunska izlozba stripova sastojala se od papira i selotejpa, bez ikakve opreme, cak ni staklo preko tabli stripa nisu stavljali, jer su nagurali milione u dzepove, nasih para

 

Na stranu sto je konceptuala sve samo ne subverzivna, oni bukvalno leze na sisi budzeta, bilo kojeg. A i kada pokusaju da budu subverzivni, ogade ti subverzivnost, dodje ti da se lobotomiras i prijavis u narodnu miliciju

Edited by Caligula
Link to comment
8 hours ago, Caligula said:

 

 

Bacao suzavac u MSU i pijukom kao mahnit unistavao Brnabickinu Produkciju od vise od pola miliona evra :isuse: pod fantomkom naravno, ne pod imenom i prezimenom

 

Sa druge strane, tajkunska izlozba stripova sastojala se od papira i selotejpa, bez ikakve opreme, cak ni staklo preko tabli stripa nisu stavljali, jer su nagurali milione u dzepove, nasih para

 

Na stranu sto je konceptuala sve samo ne subverzivna, oni bukvalno leze na sisi budzeta, bilo kojeg.

Usraše se od para. To što si ti čuo za tri najpoznatija konceptualna umetnika ne znači da se od tog posla dobro živi, care.

Link to comment

Ti to parazitersko palamudjenje nazivas poslom?

 

Moje pisanije se btw. odnosilo na Marinu i MSU budzet za nju, to si sam pomenuo jbg

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ovo su autori izložbe čiji su radovi pocepani...

ups.....izvin'te.

 

ovi nisu izgledali kao borbeni razbijači. zato sam onako napisao.

Link to comment
4 hours ago, Lezilebovich said:

Sagoreli smo načisto i ispišali se po pepelu da ni ne dimi. Ovo nije više ni vest. Niko se "ni na našoj strani" apsolutno ne potresa. Šta kažeš, huligani kritičari upali jer im se nije svidela izložba. Jebiga. Možda sam promašio, ali mi se čini da ni twitter nije goreo™. 

ti još nisi shvatio da na našoj stani nema nikoga?

mislim, nikoga od tzv. javnih lica.

 

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Caligula said:

Ti to parazitersko palamudjenje nazivas poslom?

 

Moje pisanije se btw. odnosilo na Marinu i MSU budzet za nju, to si sam pomenuo jbg

Ja sam pomenuo umetnike i kulturne radnije koji ih brane i Petričića koji videćemo da li će se oglasiti. Možda to nije posao, ne znam šta ti podrazumevaš pod konceptualnom umetnošću. Ako misliš na performans ili instalaciju, to je medij Nijedan medij nije sam po sebi subverzivan, a može da bude subverzivan način na koji se bilo koji koristi. Ne znam šta po tebi kvalifikuje umetnika za profesionalno delovanje ali, srećom, o tome ne odlučuješ ti.

 

Inače, ja uopšte nisam potezao subverzivnost kao pitanje i ne vidim što bi sad to bilo bitno. Pomenuo sam kolegijalnost, a ti si to nekako proširio na opštu najnormalniju solidarnost. Ako bi neko rasturio neku izložbu koja je po tebi parazitsko palamuđenje onda bi to bilo manje loše? U principu, tom linijom je išla većina hejta koji je do ovoga doveo: To i nije umetnost i ušemljeni paraziti su to sami organizovali zbog para iz fondova. Jbg.

Link to comment
38 minutes ago, Hermetico said:

 Ako bi neko rasturio neku izložbu koja je po tebi parazitsko palamuđenje onda bi to bilo manje loše? U principu, tom linijom je išla većina hejta koji je do ovoga doveo: To i nije umetnost i ušemljeni paraziti su to sami organizovali zbog para iz fondova. Jbg.

 

Pa nece biti da sam to rekao.

 

Nego si ti povukao vrtoglavu paralelu izmedju art teroriste Petricica i ovih suzavac odreda.

Link to comment
9 hours ago, Caligula said:

 

Pa nece biti da sam to rekao.

 

Nego si ti povukao vrtoglavu paralelu izmedju art teroriste Petricica i ovih suzavac odreda.

To što bih voleo da se stariji čuveni kolega koji je pričao da to čime se bave umetnici koji su stali u odbranu Momaka i nije umetnost, ako je argument da to što Momci rade nije umetnost bio izgovor za napad, nekako se samo nameće. Morgana je objasnila zašto.

 

Stalno se kuka na neki narod koji trpi pa mu je zato ovako kako mu je, a uvaženi stručnjaci valjda nisu narod i nisu odgovorni za ono što kažu ili prećute. Nije nego.

 

A ti si odgovoran za to što prenosiš lični frust koji te egzistencijalno ne tangira na nešto što nekom jeste posao i od čega, makar i teško, živi. Po meni ni to nije mala odgovornost i po meni jeste povezano sa javnim mnjenjem koje je omogućilo da do ovoga dođe. 

 

 

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...