Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Tihajeza said:

 

A ti što se sa setom sećaju kako su im u škole dolazili pisci/naučnici/akademici, neka objasne kako li se društvo od takve dece napravilo na ovakvu kaljugu.

 

 

Ako mogu i usput da ispricajusta se toliko uzjebalo pa se od bratstva i jedinstva napravila onolika klanica.

 

Kanda tu nije bilo ni tolikog bratstva ti tolike kulture kad se sve ovako lako skrsilo.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Btw. toj djeci šište jajca za tim što je Sara svjetski prvak u nekoj tamo disciplini za koju čuju ako eventualno neko naš uzme neku medalju na OI, znači možda svake četvrte godine. Da su je tako najavili, pojavilo bi se možda tri djeteta. 

Link to comment
14 minutes ago, SNARC said:

 

Kanda tu nije bilo ni tolikog bratstva ti tolike kulture kad se sve ovako lako skrsilo.

 

naravno da nije bilo. to su bajke za malu decu...e, kako je bilo kod tite nekad

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

najace da u deca koja su 80tih isla uskolu napravili sranjcugu

 

Nisu je napravila, ali toliko fino u njoj žive i drže je u životu, ko da nisu išla u školu uopšte, koji bre Mika Antić

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Ros said:

u moju seosku skolu su pocetkom 80-ih dolazili Mira Aleckovic, Grozdana Olujic i Mika Antic :ziga:

 

Meni u gimnaziju doalzio Balašević, držao koncert za školu... :D

 

Bilo je još nekih likova, Pero Zbac, Raša Popov, neki profesori sa NS faksa, pričali o onom čime se bave, bilo interesantno... Interesantno, takože da je reko kad dolazalo više od 50-ak ljudi (bilo oko 180 đaka po generaciji) na takve stvari...

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Meni u gimnaziju doalzio Balašević, držao koncert za školu... :D

 

Bilo je još nekih likova, Pero Zbac, Raša Popov, neki profesori sa NS faksa, pričali o onom čime se bave, bilo interesantno... Interesantno, takože da je reko kad dolazalo više od 50-ak ljudi (bilo oko 180 đaka po generaciji) na takve stvari...

 

puno se toga promenilo od tog vremena. kroz celo skolovanje nisam nikad smeo ni da pomislim da za losu ocenu okrivim nastavnike i profesore. nisi ucio dovoljno i kraj diskusije. vec nekih 10-ak godina kasnije sam radio kao profa u gimnaziji. nebo i zemlja. kukanje, prenemaganje dece i roditelja za ocenu. a kako vidim sad je jos i gore. ebige, promenili su se role models

Link to comment

nama u skolu dosla vojska i rekla za vas vise nema mesta :fantom:

dolazili su razni poznati i "poznati" likovi tokom ratnih godina, mahom kapetan dragan nivo, ko bi popamtio svu bagru

 

ubedljivo najznacajnija poseta je kayoko yamasaki vukelic pesnikinja, prevodilac, profesor na filoloskom, uzgred snajka "spijuna" vukelica

dolazila tih ratnih godina, "spojila" nas sa nekom japanskom skolom, posle rata u izbeglistvu organizovala susrete djaka skole, visednevne izlete i slicno, sto je nama tih prvih godina posle oluje mnogo znacilo

sve u svemu mislim da je zena vise ucinila za nas nego svi nastavnici zajedno

jedna od najdrazih osoba koje sam upoznao u zivotu

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
Btw. toj djeci šište jajca za tim što je Sara svjetski prvak u nekoj tamo disciplini za koju čuju ako eventualno neko naš uzme neku medalju na OI, znači možda svake četvrte godine. Da su je tako najavili, pojavilo bi se možda tri djeteta. 
apsolutno, fizichka hemija se potegla kao kontraargument tek kad je neko izashao na instagram [emoji38]ol:

tamo ona nije studentkinja fizichke hemije idol mladih, nego zena sa 0.5M pratilaca iz vrlo jasnih razloga. sad kako je upala da ide po shkolama, djavo bi ga znao...a roditelji seru, nemaju pojma shta im deca gledaju po mrezi, ali se uredno skandalizuju. verovatno ne znaju ni da im deca gledaju zadruge. posle se isto iznenade renesansni humanisti. vazi hihi.gif

sent from bubamoto


  • Wub 1
Link to comment

Od nekog mog drugara, on vjernik/prosvjetar, žena teolog, (furaju se na te neke vrijednosti™, lamentiraju kakva su nam vremena došla) ćerka redovno kači na te instagrame slike i hvalospjeve Maji Berović. Meni nešto glupo uopšte da potežem to pitanje, samo potezanje imam osjećaj da bi bilo shvaćeno da ja nešto prikenjavam, ali me zanima kako dođe do svega toga, do tog loma. 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

u moju seosku skolu su pocetkom 80-ih dolazili Mira Aleckovic, Grozdana Olujic i Mika Antic :ziga:

 

 

 

Nista tekvondo?? Nista vrtiguz?

 

Ispade da su se deca sjatila da pozdrave fizikog hejmicara te da traze autogram i selfi od buduceg naucnika.

Edited by Caligula
Link to comment

U moju seosku nisu dolazili selebritiji samo lokalni subnorac da priča doživljaje iz NOB-a, na kraju učiteljica kaže ako imate djeco neka pitanja slobodno pitajte.Naravno ko iz topa prvo - Druže Pero koliko ste Njemaca ubili? Nisam ovaj mi smo protiv Talijana se borili. Koliko ste Talijana pobili ne odustaju djeca. Pa nisam nijednog ja sam bio onoga kurir. Jeste li upoznali Tita? E jesam jednom kad je posjetio prvoborce i kreno sa svima da se rukuje i pozdravlja, pružio i ja ruku al on me nije vidijo i preskočio me al jesam ga vidio uživo ...i sve tako neki dobrica prvoborac ne zna slagat al mi djeca bili nekako razočarani.

 

 

Link to comment
44 minutes ago, gospa buba said:

apsolutno, fizichka hemija se potegla kao kontraargument tek kad je neko izashao na instagram emoji38.pngol:

tamo ona nije studentkinja fizichke hemije idol mladih, nego zena sa 0.5M pratilaca iz vrlo jasnih razloga. sad kako je upala da ide po shkolama, djavo bi ga znao...a roditelji seru, nemaju pojma shta im deca gledaju po mrezi, ali se uredno skandalizuju. verovatno ne znaju ni da im deca gledaju zadruge. posle se isto iznenade renesansni humanisti. vazi hihi.gif

sent from bubamoto

 

 

Da, uz ove za nas matorce neprijatne savremene trendove pojavila se jos jedna profesija - nediplomirani zgrazavaoc. To su ovi sto se prenemazu, podsmevaju, kukaju i seire kad se ovako nesto desi i obavezno usput proture pricu o starim, dobrim vremenima kad smo svi jeli zlatnim kasikama i viljuskama bili do jaja kulturni, gledali skolski program (minus crtace i zabavne sadrzaje, samo naucne emisije) i generalno imali 1 zdrav akademski odnos prema zivotu. Od kojeg su mahom napravili jedno veliko nista ali imaju neutazivu potrebu da pokazu svima kako su "iznad situacije".

 

Ne znam nista o tome kako je doslo do ovoga ali nije mi daleko od mozga da je nekom palo na pamet da pokaze deci kako jedna influenserka ne mora da bude kokoshka prazne tikve vec moze da bude uspesna sportistkinja, odlican student i neko ko se trudom probija kroz zivot i postaje uspesan, pa je to otislo juzno jer deca nisu imala takta za te subliminalne poruke, kao sto ga obicno nemaju.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Primecujem profesiju "samozvani mudroser" koji o svacemu ima koju da kaze, sve ispisano kurzivom u nadi da ce neko to da uklese u kamen ali ljude generalno zabole kurac jer mudrosera ima po pet sest komada sa pivom u ruci ispred svake prodavnice. Ko da hvata beleske.

 

Pa u jednom pasusu ucita jedno a onda u sledecem kaze isto ono sto je neko kome ovaj ucitava vec rekao. Ima ona staaara narodna, smuti pa prospi. Nego ajd da trosimo bajtove.

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...