Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Totalna konfuzija, u to vreme u Dečjim novinama strip Sveti Sava u kome Sava sa seoskIm popom naleće na pagane koji se mole hrastu i kaže da treba načiniti zarez na drvetu te od drveta napraviti zapis.

Dom sprema kućanica, kuću sprema domaćica.

Edited by Zabalujev
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ja sam uvek bila silno ubedjena da je bash zapeta rvacki/starinski :unsure:

Zanimljivo je da je rusizam i točka (i tamo точка), od тыкать što znači zabadati.

Link to comment
20 hours ago, Frank Pembleton said:

Jbte dok nisam razmislio, uopšte mi do mozga nije došlo "prevod"...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Odrastao sam u Ljubljani, a Družinu (Družbu) Pere Kvržice sam gledao jedno deset puta u Bioskopu.

 

I evo moram da priznam da sam sve ove godine, sa sve čitanjem knjige, mislio da je izvorni  naslov Družina. :blush:

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Ladno incidenti na promociji Vesićeve knjige, a večiti zamenik valjda predosetio, pa je sav prihod opredelio za lečenje nekog deteta i sad otac navodno u svom tom haosu moli opoziciju da ne pravi sranja.

B92: Otac bolesnog dečaka zamolio opoziciju da ne ometa promociju; Tuča ispred galerije VIDEO http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=10&dd=14&nav_category=11&nav_id=1603719

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, adam said:

rvati su stampali malog kraljevica devedesetih. shega kao takva. 

 

a ovaj copic je univerzalan - moze se prevoditi i na srpski i na rvacki, samo da se dosete. 

moze i na bosanski.

Link to comment
34 minutes ago, napadaj said:

Ladno incidenti na promociji Vesićeve knjige, a večiti zamenik valjda predosetio, pa je sav prihod opredelio za lečenje nekog deteta i sad otac navodno u svom tom haosu moli opoziciju da ne pravi sranja.

B92: Otac bolesnog dečaka zamolio opoziciju da ne ometa promociju; Tuča ispred galerije VIDEO http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=10&dd=14&nav_category=11&nav_id=1603719

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

 

 

E, ali kakav podnaslov - Beograd -- Dragan Đilas i njegove pristalice svojim "performansom" pokušavaju da spreče promociju knjige Gorana Vesića čiji prihod od prodaje ide u humanitarne svrhe.

Link to comment

Meni je Alan Ford bio standard, mada nije bio naporan za citanje, iako sam bio klinac. Filipovic i Lipanovic su me vec smorili dosta kasnije (otopine, luzine i tome slicno).:dry:

Link to comment
23 hours ago, Jeremija said:

 

 

E, ali kakav podnaslov - Beograd -- Dragan Đilas i njegove pristalice svojim "performansom" pokušavaju da spreče promociju knjige Gorana Vesića čiji prihod od prodaje ide u humanitarne svrhe.

Još bolje, ne samo da sprečavaju, već i kradu pare.

 

EG7I2-0WwCEwJz6.png

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...