Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, SNARC said:

Interesantno je kad direktor politicki zglajzne, sto se desilo u JKP u mom gradu. Svi oni koji su bili do juce ponosni sto im dolazi na svadbe i krstenja, danas ne smeju da mu se jave na ulici.

 

Isto je bilo s jednim mojim stricem dok je bio nekakav direktor u jednom OOUR-u pre 40-ak godina - kad je bio direktor ljudi su preskakli da odu u WC samo da bi mu se javili na dvorištu; zatim posle par godina kad više nije bio direktor, na dvorištu je bio brisani prostor kad se pojavi, kao da je dobio koleru ili neku sličnu bolest, da bi zatim posle vraćanja na direktorsko mesto opet bilo grabljenje ko će ga pre pozdraviti.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

38 minutes ago, Time Crisis said:

 

Isto je bilo s jednim mojim stricem dok je bio nekakav direktor u jednom OOUR-u pre 40-ak godina - kad je bio direktor ljudi su preskakli da odu u WC samo da bi mu se javili na dvorištu; zatim posle par godina kad više nije bio direktor, na dvorištu je bio brisani prostor kad se pojavi, kao da je dobio koleru ili neku sličnu bolest, da bi zatim posle vraćanja na direktorsko mesto opet bilo grabljenje ko će ga pre pozdraviti.

 

Jel bio on ikada u Kinsasu ? :)

Link to comment

zashto uopshte prevode, srbija je puna ijekavaca bez problema, a ovo su sve knjige pisane finim jezikom. davno.

 

mislim shta ce sa ivom gundulicem velikim srbinom, prevesti ili izbaciti, jer niko ne razume? s komnenom barjaktarom (dobro taj se vec ni ne uchi ionako, bugarshtice, bilo shta shto nije nalik na standardni jezik)? imamo mi mnogo vece probleme sa jezikom i pismenoshcu da bi sad gladili ove kvrzice :dry:

Edited by gospa buba
Link to comment

to nije vishe bitno. kod njih je propalo, kod nas ne znaju shta ce, a pobedice onaj jezik koji bude imao najveci broj pregleda na mrezi. to ce biti 1 nov zajednichki jezik nove zajednice nepismenih, mladi ce preuzimati jedni od drugih shta im se svidja i ta struktura ce konvergirati u jedan skup od 300 do 500 rechi i to ce biti to. nece biti prvi put da je tehnologija progutala ideju, svarila je i izbacila neshto trece. shto se mozda nama nece svidjati, ali nas biti nece :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...