Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A niko da im kaze da sisaju kurac..siroti.

 

Pravda je tamo gde dovedes ljude da arlaucu sta je pravda.

 

Podsetilo me ja jednu emisiju o Somaliji s kraja 90-ih..Nema semafora ni saobracajnih znakova, ide se kamionima u kojima su potovareni naoruzani ljudi..Ko ima vise ljudi i naoruzanja, ima prednost. 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svi će pocrkaju ako im ode direktor, razumite ih i recite: ko umesto njega? 

Inače ništa neobično da svetina zatucava par svojih nezadovoljnika. To je prost svet, ljudi seljaci, znate... Moroni.

Link to comment
2 hours ago, SNARC said:

 

 

Podsetilo me ja jednu emisiju o Somaliji s kraja 90-ih..Nema semafora ni saobracajnih znakova, ide se kamionima u kojima su potovareni naoruzani ljudi..Ko ima vise ljudi i naoruzanja, ima prednost. 

Carski :laugh:

Spoiler

MV5BYzJhNDg5OGQtYWMwZC00NjllLWExMTMtMWRh

 

Link to comment
Quote

Direktor fabrike “Milan Blagojević – namenska” iz Lučana, Radoš Milovanović, koji je javnosti postao interesantan kada su mu radnici tapšali pred sudom a vređali porodicu poginulog kolege, radnicima nije uplaćivao redovno penziono i zdravstveno osiguranje, kao ni beneficirani radni staž, piše Blic.

Prema dokumentaciji u koju je Blic imao uvid, Milovanović tri godine nije uplatio zakonom obavezne doprinose radnicima, a jedan od radnika tom listu je rekao da je pred penziju “doživeo šok” kada je saznao za “rupu u stažu”.

“Nedostaju mi 2010, 2011, 2012. godina, ništa nije uplaćivano. Potom sam saznao da ko god se javi kada sazna da ima ‘rupu’ u stažu, direktor kaže da će biti uplaćeno i onda dobijemo uslov za penziju”, tvrdi radnik.

Milovanović je u penziji već 15 godina, ali je ostao u direktorskoj fotelji u kojoj sedi već 37 godina. Za vreme dok je on bio direktor “Namenske” poginuo je 21 radnik, podseća N1.

 

Link to comment
On 4.10.2019. at 18:21, Uskebasi said:

Ama, nisu ovi naterani da dodju pred sud, oni su jednostavno govna, bili i ostali

Da ponovim.

Pre par dana sam prisustvovao polusatnom monologu jednog zaposlenog u Namenskoj i apsolutno sam siguran u ovo citirano. Čovek je pola sata branio "gazdu" sa takvim žarom, da mi je delovalo da bi žrtvovao svoje dete samo da gazdi ne fali dlaka sa glave. Pun repertoar, od "znao je gde ide", preko "što nije dao otkaz kad je tako loše", do "jel treba svi da ostanemo bez leba". Naravno, nije izostalo ni to da "sve kolege znaju" da ovaj bije ženu, da je oduvek imao psihičkih problema, da krade po preduzeću... a sad mu ne valja gazda. koji ga je primio na posao kad niko nije hteo.

I tako, sve u svemu, govna...

Edited by Uskebasi
Link to comment
30 minutes ago, Uskebasi said:

Da ponovim.

Pre par dana sam prisustvovao polusatnom monologu jednog zaposlenog u Namenskoj i apsolutno sam siguran u ovo citirano. Čovek je pola sata branio "gazdu" sa takvim žarom, da mi je delovalo da bi žrtvovao svoje dete samo da gazdi ne fali dlaka sa glave. Pun repertoar, od "znao je gde ide", preko "što nije dao otkaz kad je tako loše", do "jel treba svi da ostanemo bez leba". Naravno, nije izostalo ni to da "sve kolege znaju" da ovaj bije ženu, da je oduvek imao psihičkih problema, da krade po preduzeću... a sad mu ne valja gazda. koji ga je primio na posao kad niko nije hteo.

I tako, sve u svemu, govna...

po svemu sudeći to nije javna firma nego gazdinstvo

Link to comment
26 minutes ago, djordje geprat said:

po svemu sudeći to nije javna firma nego gazdinstvo

 

Svaka firma i fabrika u provinciji ti je takva..bila ona oour, sour, JP, akcionarsko drustvo..sta god. 

 

Direktoru se ljubi guzica i uvek se javno brani kako bi se i potomstvo zaposlilo tu. 

 

Interesantno je kad direktor politicki zglajzne, sto se desilo u JKP u mom gradu. Svi oni koji su bili do juce ponosni sto im dolazi na svadbe i krstenja, danas ne smeju da mu se jave na ulici. 

 

 

Link to comment
Quote

 

Blic: Direktor fabrike "Milan Blagojević" radnicima nije uplaćivao doprinose

 

Radoš Milovanović, direktor fabrike "Milan Blagojević - namenska" iz Lučana, kome su radnici tapšali pred sudom a vređali porodicu poginulog kolege, tim istim radnicima nije uplaćivao redovno penziono i zdravstveno osiguranje, kao ni beneficirani radni staž, piše Blic.

Prema dokumentaciji u koji je Blic imao uvid, Milovanović tri godine nije uplatio zakonom obavezne doprinose radnicima. Samim tim, ni državi.

Jedan od radnika rekao je tom listu da je nedavno pred penziju doživeo šok, jer je saznao da ima rupu u stažu i da mu fale godine za penziju.

"Nedostaju mi 2010, 2011, 2012. godina, ništa nije uplaćivano. Potom sam saznao da ko god se javi kada sazna da ima 'rupu' u stažu, direktor kaže da će biti uplaćeno i onda dobijemo uslov za penziju. Sad iz ove perspektive čak pomišljam i da mu neki za to daju podršku, jer je ta uplata sve na njegovu reč", kaže radnik.

Radnici s kojima je novinar Blica razgovarao slažu se sa starijim kolegom da to što se "ljudima povezuje i uplaćuje staž na reč" može biti samo jedan od razloga podrške direktoru ispred ivanjičkog suda, gde se Milovanoviću sudi za pogibiju radnika.

"Verujemo da nikome u fabrici nije uplaćeno, ali se ćuti o tome. Teše se da će im Radoš uplatiti kad krenu u penziju", izjavio je jedan od radnika.

Podsetimo, Milovanović je u penziji već 15 godina, ali je ostao u direktorskoj fotelji u kojoj sedi već 37 godina. Za vreme dok je on bio direktor "Namenske" poginuo je 21 radnik.

Milovan Milivojević, otac nastradalog radnika fabrike iz Lučana Milomira Milivojevića, kazao je nedavno da se ispred suda u Ivanjici, gde je počelo suđenje protiv direktora fabrike i još dvojice rukovodilaca, osećao kao zločinac dok su radnici pozdravljali direktora, a njemu dovikivali "Jajaro" i "Sram te bilo".

Dolazak direktora fabrike pred sud ispraćen je aplauzima "spontano" okupljenih radnika, dok su kolege oca nastradalog mladića dočekale povicima "Jajaro", "Sram te bilo", "Znao si gde zapošljavaš sina", optužujući njega i njegovu porodicu da "blate firmu i direktora".

Ostali su to nemo posmatrali ili okretali glave, a moguće incidente je sprečila policija.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a533976/Direktor-fabrike-Milan-Blagojevic-radnicima-nije-uplacivao-doprinos.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...