Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Redoran

 

Nemoj brate ni da pokusavas. Prostitucija je uveliko plemenitiji cin od ovoga sto su te mizerije uradile. Pogotovu sto je covek prepoznao kolege medju prisutnima.

 

Jeftini ljudi, ako se ljudima mogu nazvati. Sramota me je sto delim drzavu i maternji jezik sa njima.

 

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Evo ja ću (uz ogradu da nisam video snimak ili neki detaljan izveštaj, pa ako neko ima neka okači).

 

Koliko je ove gamadi bilo ispred sudnice? Jesu li došli svi radnici MB koliko ih ima, ili standardno 10-15 plaćenih bukača koje svako dobro uvezano DB-ovsko đubre i/ili lokalni feudalac ima na platnom spisku?

 

Srbi se dele po mnogo osnova pa tako i po reakciji na smrt u incidentima. Otprilike polovina je u fazonu: "Sudbina, šta ćeš, pusti..." a druga polovina je u fazonu da na doživotnu robiju uz direktno odgovorne treba da ide barem još sto ljudi, zaključno sa šefom države. Pripadnost jednom od ova dva tabora naravno zavisi - i često se menja - u zavisnosti od toga da li je nastradala njihova ili nečija druga voljena osoba.

 

Ako se dobro sećam, najveća nesreća u MB dogodila se 90ih. Tada je deset radnika poginulo i posle ne znam koliko godina je sud poslao u zatvor dva direktora, naravno ne i ovog glavnog. Protiv njega je bio vođen postupak zbog druge nesreće koja se dogodila pre nekoliko godina. Ne znam šta je bilo sa tim procesom ali prilično sam siguran da se na tim suđenjima nisu spontano okupljali neki babuni da mu pruže podršku a Miletm je isto rezonovao i onda i danas.

 

Bukači kao takvi su jeftina roba u Srbiji a i šire. Meni je zanimljivo pitanje zbog čega je ovo đubre sada osetilo potrebu da ih angažuje a nije to činio ranije. Da li se naprosto oseća jačim nego ikada jer se bezbedno smestio u Vučićevom poretku, ili se naprotiv oseća ranjivim jer za razliku od Zlobekovog doba kada se tačno znalo ko je nedodirljiv ovde nikada ne znaš koga će Psihopaćenik da žrtvuje za PR potrebe. Ili se posle mnogo godina na lokalu pojavio neki mlad, gladan i dobro uvezan SNS kadar koji bi da skine matorog dinosaurusa.

 

Sećam se mnogih tekstova i reportaža o MB. Mnogo ljudi je tu otvoreno govorilo u čemu je problem, većina naravno bez imena i prezimena. Uvek je zvučalo kao mešavina "nadnice za strah" (rizikujemo život za kintu pa kako bude jbg) i iskrene ogorčenosti zbog toga što u 21. veku moraju da ručno presuju barut i svaki put kad neko živ izgori ništa se ne promeni, sahrani i teraj dalje. 

 

Nisam baš stekao utisak da su svi redom u fazonu da bundžije treba ućutkati a direktora braniti po svaku cenu. Ako ništa drugo, dobro znaju da MB nikada neće propasti. To je fabrika od strateškog značaja za državu i da ono raspalo đubre sutra ujutro ode u zatvor zajedno sa izvršnim odborom za njih će opet biti onoliko posla. Mogu samo da profitiraju u smislu da im se nekim srećnim spletom okolnosti zalomi nov direktor koji će u centralitm obezbediti fondove za neophodnu automatizaciju i poboljšanje zaštite na radu. Prilično sam siguran da su svi oni toga dobro svesni.

 

Zbog toga bi me interesovalo da vidim koliko ih je tačno bilo ispred sudnice i da li je neko tačno utvrdio o kome se radi.

Zaista ne vidim sta si hteo sa ovim postom....

Sta menja u tome sto ih je bilo 800 od 1300.Ovakav odnos samo govori da im onih 500 nece zameriti! Oni su sigurni da je OK to sto rade , i ostali misle da je to ok jer da ih sutra docekaju ko smrdljivu stoku ovi ne bi to tek tako lako radili...

Link to comment

Ne menja ništa, 800 je ozbiljan doom kako god da okreneš.

 

Da se razumemo, svako i bukvalno svako ko je došao ispred suda da aplaudira onom govedu treba da crkne i krepa. Post sam napisao više zbog opaski da celu Srbiju treba spaliti sve sa onima koji u njoj žive jer se u Lučanima dešava to što se dešava. Dozvoliću sebi da se malkice ne složim sa time i siguran sam da među 1300 zaposlenih ima barem 10% njih kojima se neviđeno gade i direktor i njegovi poslušnici, tako da za početak možemo njih da poštedimo.

 

Pogledao sam jedan snimak na YT. Koliko god bio težak za gledanje, nije bilo naodmet videti neke stvari. Na primer, vidljiva je razlika između advokata porodice poginulog radnika i dvojice advokata optuženih. Bukvalno im se lica razlikuju u meri u kojoj se lice normalnih ljudi razlikuje od lica lažova i prevaranata koja su bukvalno pomračena od tog zla čiji su deo. Isto se vidi i kada uporediš lice majke poginulog i lice onog šljama koji daje izjavu ispred kolektivatm. I opet isto kada gledaš facu onog lokalnog novinaratm koji porodicu poginulog gleda u oči i nevešto laže kao poslednji ker, i onda je uporediš sa facom drugog novinara kome ovaj na kraju preti jer po svemu sudeći ne igra za ekipu. Tu je i ova lokalna Info Liga koja je očigledno na strani žrtava.

 

Sve to meni ukazuje da je ovo ipak pitanje normalnih ljudi i ološa tj. gde će biti jedni a gde drugi, a ne pitanje kojom metodom da najbrže zbrišemo sa lica zemlje najpoganiji narod koji se ikada igde zapatio. Eto, samo toliko.

 

 

 

Link to comment

Sad ce PPPgnev. 

 

Tih 800 ljudi radi isto ono sto je i njegov sin do tragedije, cuva svoje radno mesto. 

 

Kako se nije setio da se pobuni dok je radio i da podigne glas sto mu sin radi u takvim uslovima na tako rizicnom radnom mestu.Nego se ide logikom nece meni nista da bude. 

Edited by SDSG
Link to comment

Aha probili smo dno :laugh: Dakle zasto nije odbio radni zadatak za zivota pa onda otisao na sud nego sad njegovi trpe sve ovo?Ali bez tih drama poput probijanja dna i slicnog. Dakle prost odgovor zasto se cutalo do tragedije? 

Link to comment

Da da, imaš pre dve  strane emisije o tome, kačio ja.

Na stranu Vojtehovska i šta ko milsio o njenom liku i delu... ali izneto je tu dosta činjenica. Posle su i protiv nje protestovali, pretili joj. Sindikat koji brani direktora itd... :frust:

Edited by mraki
Link to comment
4 minutes ago, SDSG said:

Aha probili smo dno :laugh: Dakle zasto nije odbio radni zadatak za zivota pa onda otisao na sud nego sad njegovi trpe sve ovo?Ali bez tih drama poput probijanja dna i slicnog. Dakle prost odgovor zasto se cutalo do tragedije? 

Ajde porazmisli malo, ko vodi namensku industriju? Ko je u kombinatu zadužen za obezbedjivanje uslova rada i bezbednost na radu?

Pa možda malo, ali malo promeniš mišljenje.

O empatiji i drugim ljudskim stvarima, tipa rad pravosudja koji će kazniti odgovorno lice za tragediju, neki drugi put.

 

Da  ne kazem, bez drame, šta bih ti vrlo nepristojno poručio za ovakvo baljezganje

Link to comment
10 hours ago, Paul Gompitz said:

Da su uticajniji i ugledniji od Mileta stvorili atmosferu pobune i Mile bi digao glas.

Nisu imali kad: od uvodjenja demokratije i visepartijskog sistema - nisam ironican - bili su zestoko zauzeti ubedjivanjem Mileta da je sve do juce bilo sarena laza, da je Parlament mesto za dobro zezanje sa dobrim restoranom i jos boljim prinadleznostima i na kome 1 kabadahija poput vojvode Voje moze da razbija inventartm i ponasa se na nacin zbog kojeg bi u svakoj ondasnjoj provincijskoj/seoskoj kafani dobio teske batine.

Pa su ga dalje ubedjivali da je decenijama bio budala zbog - aktivizma.

Buduci da je se nemilice trosio na budalastinama poput dobrovoljih radnih akcija na kojima su ljudi bukvalno ostavljali zdravlje, a koje je danas sramota pomenuti: evo, ima ih jos uvek oko nas, zajebavamo ih u zdrav mozak do se oni vade da su, eto morali, jer komunisti...

Jer aktivizam je za NVO i ostale koji se time bave.

Pa su ga ubedjivali da je sranje sto je ziveo u zemlji koja je u svetu imala tezinu i koja se slusala, jer je ta zemlja bankrotirala nekoliko puta i Krcun i Jovo Kapicic zbog zato, a da se sudbina zemlje u kojoj danas zive odredjuje kod nekih tamo ambasadora/ambasada i da se tu nema ko ovde sta da pita, da je Bugarska imala veci ЏиДиПи, jer je ekonomski model bio neuspesan...

Pa su ga ubedjivali da je 27. marta bio budala, jer opet Britanci i komunisti, da nije trebalo da se buni, da djeneral Draza nije bio izdajnik i ratni zlocinac jer eto tako, a i ako jeste bio, bio je to samo malo, bas kao sto je Nedic bio srpska Majka, 1 mucenik...

Pa su ga ubedjivali da to sto je odskolovao decu, sebe u krajnjoj liniji, sto je u 2 generacije bukvalno sisavsi sa planine uspeo da odgaji urbanu generaciju koja je zivela u Svetu, bas kao sto je i Svet ziveo ovde.

I na kraju, kada su ga ubedili u sve to, ili - jos gore - napravili zbrku u glavama i drustvu, zbrku u kojoj su se - gle cuda  - ponajbolje snasli upravo oni najglasniji u ubedjivanju o kome sam pricao, u paketu sa najgorim kriminalnim sljamom koji bi u svakom sistemu bio samo sljam, proglasili su Sveto Trziste za meru svih stvari, rekli mu da je besplatno lecenje komunisticka izmisljotina, da su plate i radni uslovi dostojni ne coveka 21. veka nego ljudskog bica nesto sto coveku ne pripada po pravu nego po gazdinoj volji, zameraju mu sto se - trzisno ponasa.

Jeste slucaj MB indikativan i u svakom pogledu gadan, ali nije nista indikativniji i gadniji od raznih Kolesara kojima su roditelji kupovali stanove, Djelica koji su spavali na tetkinim otomanima ili Vucica koji su ispekli zanat politicara upravo na toj i takvoj hranljivoj podlozi.

Ne znam samo zasto onih 800 iz MB zasluzuje da Lucani budu poplavljeni, a neki Dacic ili njemu slicni Vucelici izasli iz Milosevicevog sinjela to ne samo ne zasluzise nego se jos i uspese na takozvanoj drustvenoj lestvici.

I sada, danas, kada se Mile ponasa kao Dacici - ne valja.

Pa naravno da ne valja, koji je to pa uzor, modele drustvenog ponasanja imao pred sobom za ovo 30 godina za koje je stasala i pocinje da podize decu generacija koja danas vec uveliko zivi po drustvenim normama ciji su temelji postavljeni 90-ih i po kojima - ono sto nije bilo na televiziji kao da nije ni bilo, po kojima su naslovi u tabloidima vest, informacija...

 

Link to comment
39 minutes ago, Redoran said:

Ne menja ništa, 800 je ozbiljan doom kako god da okreneš.

 

Da se razumemo, svako i bukvalno svako ko je došao ispred suda da aplaudira onom govedu treba da crkne i krepa. Post sam napisao više zbog opaski da celu Srbiju treba spaliti sve sa onima koji u njoj žive jer se u Lučanima dešava to što se dešava. Dozvoliću sebi da se malkice ne složim sa time i siguran sam da među 1300 zaposlenih ima barem 10% njih kojima se neviđeno gade i direktor i njegovi poslušnici, tako da za početak možemo njih da poštedimo.......

 

 

 

 

 

 

kao neko ko lupa packe drugima za vredjanje, rasizam i ostale picke materine, vreme je da se samobanujes za ovakav recnik jednog moderatora a i generalizaciju fizickog izgleda advokata

 

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:

 

Jel ja dobro vidim?... U vreme mandata istog direktora stradao je 21 radnik, a ovo mu je prvo sudjenje? :huh:

 

Taj je večiti generalni a bezmalo polovinu od tih 21 je izgubio u jednom groznom incidentu, još u vreme Zloboleona. Za neke druge incidente sa smrtnim ishodima su krivično odgovarali direktori ovog ili onog odeljenja ali on lično nikada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...