Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

49 minutes ago, Shan Jan said:

 

Tvom iskustvu. A nastalo je na osnovu prica o tudjim iskustvima. 

 

Meni je samo bzvz kako se svi zblaznjavaju kad nekog roma sumnjicavo gledaju a zastupljenost kriminala u toj zajednici je znacajno veca nego u drugim.

 

Ako je i tačno, uvek je u getima veća zastupljenost, ali niko nema protiv što geta postoje

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa svog prozora imam dobar pogled na obližnje kontejnere, kao i pregled kako rade oni koji preturaju po kontejnerima. Ne radi se samo o Romima, ima i starijih ljudi koji preturaju, jednom sam video i ženu koja je stala kolima pored, pregledala šta ima i nastavila dalje.

Od Roma, ima ona starija ekipa, koji se javljaju na ulici, pogledaju šta ima i nose. A ima i mlađih likova koji izbace pola stvari iz kontejnera, bace staklo da se razbije na obližnju stazu, ostave nešto što im je zanimljivo pored i nikad se ne vrate po to. Više puta sam ostavljao stare stvari, iznošene ali čiste i bez rupa, okačene o kontejner, da bi ih uskoro našao pored razbacane po putu. Takvo ponašanje mi je potpuno neshvatljivo, i iskreno mislim da bi komunalci trebalo da kažnjavaju takve slučajeve.

Link to comment

Emancipacija Roma ce, ovako ili onako, da se ostvari, zavisno, naravno i pre svega od opste i istinske demokratizacije drustva: radi se, naime, o procesu.

Sa emancipacijom penzionera i njihovim dovodjenjem u status ravnopravnih gradjana, ici ce podjednako tesko :fantom:

Link to comment

U eri alarma, senzora i video nadzora, svako kome padne na pamet da nekog pretresa na osnovu iskustvenihtm predrasuda ili zato što po izgledu deluje kao da pripada zajednici u kojoj je zastupljenost kriminala značajano veća nego u drugim, treba da odgmiže u neku pećinu i tamo pretresa sebi slične kromanjonce.

 

Takođe, izražavanje razumevanja za rasistički profajling nije nešto što je u skladu sa proklamovanim vrednostima ovog foruma.

Link to comment
5 minutes ago, Redoran said:

U eri alarma, senzora i video nadzora, svako kome padne na pamet da nekog pretresa na osnovu iskustvenihtm predrasuda ili zato što po izgledu deluje kao da pripada zajednici u kojoj je zastupljenost kriminala značajano veća nego u drugim, treba da odgmiže u neku pećinu i tamo pretresa sebi slične kromanjonce

+1

 

A posebno mi ide na oni stvar to sto neki ovo smatraju “blamom” jer je u pitanju operska pevačica. Šta, da nije, onda ne bi bio blam?

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

+1

 

A posebno mi ide na oni stvar to sto neki ovo smatraju “blamom” jer je u pitanju operska pevačica. Šta, da nije, onda ne bi bio blam?

I meni je višak navođenje zanimanja, u ovom slučaju potpuno nebitna informacija. Da je čistačica u školi ili nezaposlena, onda bi bilo manje skandalozno i ne bi se kvalifikovalo za naslov u novinama?

Ovako je isplivalo šta zapravo novinar misli o Romima: skandalizujući se što je žena pretresana, zapravo nas obaveštava da je to "jedina operska pevačica Romkinja". 

"Romkinja pretresena" podjednako je vest.

Link to comment
27 minutes ago, Tihajeza said:

I meni je višak navođenje zanimanja, u ovom slučaju potpuno nebitna informacija. Da je čistačica u školi ili nezaposlena, onda bi bilo manje skandalozno i ne bi se kvalifikovalo za naslov u novinama?

Ovako je isplivalo šta zapravo novinar misli o Romima: skandalizujući se što je žena pretresana, zapravo nas obaveštava da je to "jedina operska pevačica Romkinja". 

"Romkinja pretresena" podjednako je vest.

Ako sam dobro video ono sto je Darling postavila kao vest potice od Greganovicke, a njoj bas i nije strana ta vrsta naglasavanja pojedinih kvalitetatm pojedinaca.

Ne razumem tu zenu, skolovanu sto bi se reklo, koja je pristala na takav postupak, podvrgla mu se, a da nije digla dzevu svake vrste i do neba: ipak se ne radi o nekoj vukojebini nego o Novom Sadu...

U stvari, slazem se sa:

32 minutes ago, Tihajeza said:

Ovako je isplivalo šta zapravo novinar misli o Romima: skandalizujući se što je žena pretresana, zapravo nas obaveštava da je to "jedina operska pevačica Romkinja". 

I bojim se da to vise govori o odnosu prema Romima i njihovom statusu, nego incidenti poput opisanog koji se - bile u pitanju operske pevacice ili obicne Romkinje - desavaju svakodnevno, manje ili vise drasticni, a ponajmanje dospevaju do medija.

Link to comment

imamo i izvinjenje, operskoj pevačici, naravno

 

(pominje se dole u tekstu i da je u pitanju romkinja, nisu mogli baš da ga napišu a da detalj zbog kog jeste pretresena izostave)

 

 

Kompanija Delez se izvinila operskoj pevačici iz Novog Sada zbog pretresanja u Maksiju

Kompanija Delez Srbija se izvinila i žali zbog situacije koja se dogodila operskoj pevačici Nataši Tasić Knežević u prodavnici u Novom Sadu i poručuje da veruje da će to ostati usamljeni primer neodgovarajuće reakcije pojedinca, kao i da se slične situacije neće dogoditi u budućnosti, navodi ova kompanija.
 
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...