Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, ragasto said:

@RedoranKako komentarišeš nedavnu presudu Zarubici? 11 godina po sporazumnom priznanju krivice (posebno mi ovaj sporazum bode oči, šta se koj moj iko sporazumeva sa njim) a čovek kontinuirano pravi fabrike, distribuira sintetiku...

 

Nemam pojma iskreno, nisam čak ni video tu vest. Šarića sam prokomentarisao u kontekstu besmislenog vaganja njegove presude po kilogramu belog. Što se tiče ovog Zarubice, pretpostavljam da je logično da nešto dobije u zamenu za priznanje krivice a zašto se išlo na sporazum umesto na gaženje... Tja, mogu samo da nagađam ovako izdaleka ali za početak je ceo sistem pošteđen onog scenarija (viđenog kod Šarića btw) gde on dobija 20 godina pa onda presuda standardno pada zbog nečega i ide se na novo suđenje, pa sve to zajedno traje između 3 i 5 godina, i na kraju opet bude nešto tipa 15 godina. Ovako je priznao pa nema na šta da se žali i ide direktno u tvorza. Da je idealno, nije, ali za svaki sistem pa i sudski je mnogo bitnije da nekako funkcioniše nego da kompletno zabaguje u pokušajima da dosegne neke nebeske visine (a početna pozicija mu je glib do kolena).

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Nemam pojma iskreno, nisam čak ni video tu vest. Šarića sam prokomentarisao u kontekstu besmislenog vaganja njegove presude po kilogramu belog.

 

 

Aman to je fun fact pet i po tona pet i po hiljada dana, zar nije zabavno?

 

Nisam vagao presudu po kilogramu nego po tezini prestupa, pa sam naveo momka koji je majci pravio lek pa zaglavio ozbiljan bajbok. Ovaj mafioso je trebalo da dobije maksimalnih dvadeset (toliko je i dobio u prvi mah) ali nisam znao da se zakon menjao. Da sam znao, ne bih ostavio ni ovaj fun fact.

 

Jeste, treba u sudnici da imaju vagu pa da na osnovu nje odreduju kazne :isuse:

Link to comment

Nikad cuo za Zig info, ali eto u Grockoj novinaru zapalili kucu u sred noci.

 

Quote

Matorčević: Pretnje počele nakon pisanja o aktivnostima lokalne samouprave

 

Kolega Milana Jovanovića - Željko Matorčević kaže da su pretnje počele da stižu nakon pisanja o aktivnostima lokalne samouprave po pitanju gasifikacije. On podseća da je pre dva meseca i sam prebijen na ulici, kada mu je polomljena jagodična kost, ali da nema nikakve informacije da je došlo do pomaka u istrazi.

Povodom napada na novinara Milana Jovanovića oglasilo se Udruženje novinara Srbije (UNS), koje je pozvalo policiju i tužilaštvo da hitno ispitaju sve okolnosti pod kojima je izgorela njegova kuća, kao i da utvrde da li taj događaj ima veze sa poslom kojim se on bavi i da o tome obaveste javnost.

 

Link to comment
13 hours ago, ToniAdams said:

jel stvarno ovako treba da funkcionise sudstvo? cilj da bude da se ustedi vreme i novac suda?

moram priznati da sam malo razocaran.

Iz mog laickog ugla, plea bargain je  ok. Usteda vremena je i za tuzioce, da mogu da otkrivaju druga krivicna dela, pa i za sudije da brze presudjuju u drugim predmetima. 

 

11 godina kao rezultat sporazuma o priznanju krivicnog dela nije daleko od ideala pravde. Koliko je tu uopste maksimalna zaprecena kazna? Ja sam inace mislio da za neka dela ne moze da se ide na sporazum, ako je zaprecena kazna iznad X godina. Ocigledno nisam bio u pravu. 

 

Inace, sam sporazum odobrava sud na kraju, zar ne? Da se ne bi dogodilo da tuzilastvo i okrivljeni naprave stetan deal sa stanovista pravde.


Da li deo plea bargain moze da bude da u istom ili drugom postupku budes u ulozi svedoka?

Link to comment
7 hours ago, Redoran said:

 

Nemam pojma iskreno, nisam čak ni video tu vest. Šarića sam prokomentarisao u kontekstu besmislenog vaganja njegove presude po kilogramu belog. Što se tiče ovog Zarubice, pretpostavljam da je logično da nešto dobije u zamenu za priznanje krivice a zašto se išlo na sporazum umesto na gaženje... Tja, mogu samo da nagađam ovako izdaleka ali za početak je ceo sistem pošteđen onog scenarija (viđenog kod Šarića btw) gde on dobija 20 godina pa onda presuda standardno pada zbog nečega i ide se na novo suđenje, pa sve to zajedno traje između 3 i 5 godina, i na kraju opet bude nešto tipa 15 godina. Ovako je priznao pa nema na šta da se žali i ide direktno u tvorza. Da je idealno, nije, ali za svaki sistem pa i sudski je mnogo bitnije da nekako funkcioniše nego da kompletno zabaguje u pokušajima da dosegne neke nebeske visine (a početna pozicija mu je glib do kolena).

Sve ok, objasnio Hamlet.

Link to comment

ljudi mešaju sporazum  oportunitet.

 

Sporazum je isto kao presuda samo se štedi vreme za postupak - okrivljeni prizna krivicu, bude osuše, sudija potvrdi kaznu.

 

Oportunitet može samo za sitnija dela (npr za drogu može samo za posedovanje i to marihuane), okrivljeni plača pare u fond i krivična prijava se odbacuje i on je neosuđivan. U principu može samo jednom da se primeni, ili bi trebalo tako da bude. Republičko tužilaštvo vodi evidenciju.

 

Sudstvo treba da bude efikasno i da obezbedi da bilo čija prava (uključujući i okrivljenog) ne budu ugrožen. Potpuno bi bilo sumanuto da se sudi i izvode dokazi ako okrivljeni kaže da je kriv i saglasi se sa kaznom koju će da dobije - kazna mora da bude u okviru zakona. Ne može po sporazumu za ubistvo da se da uslovna kazna ili da se za neko delo izreknu tri godine kućnog zatvora.

 

Okrivljeni mora uvek da ima advokata kod sporazuma, a sporazum koji sačinjavaju strane u postupku - tužilaštvo i okrivljeni, mora da potvrdi sud. To je sasvim racionalan postupak, na strankama je da ga predlože a ako ne mogu da se slože, suđenje je tu svakako.

Link to comment

Sporazum o svedočenju okrivljenog 

Zaključenje sporazuma 

Član 320 

Sporazum o svedočenju za krivično delo iz člana 162. stav 1. tačka 1) ovog zakonika javni tužilac i okrivljeni mogu zaključiti od donošenja naredbe o sprovođenju istrage pa do završetka glavnog pretresa. 

Sporazum iz stava 1. ovog člana može se zaključiti sa okrivljenim koji je u potpunosti priznao da je učinio krivično delo, pod uslovom da je značaj njegovog iskaza za otkrivanje, dokazivanje ili sprečavanje krivičnog dela iz člana 162. stav 1. tačka 1) ovog zakonika pretežniji od posledica krivičnog dela koje je učinio (okrivljeni saradnik). 

Okrivljeni za koga postoji osnovana sumnja da je organizator organizovane kriminalne grupe ne može biti predložen za okrivljenog saradnika. 

Prilikom zaključenja sporazuma iz stava 1. ovog člana okrivljeni mora imati branioca (član 74. tačka 8.). 

Javni tužilac će pre zaključenja sporazuma o svedočenju pozvati okrivljenog da u roku koji ne može biti duži od 30 dana, samostalno i svojeručno, što detaljnije i potpunije, istinito opiše sve što zna o krivičnom delu povodom kojeg se vodi postupak i o drugim delima iz člana 162. stav 1. tačka 1) ovog zakonika. Nepismeni okrivljeni diktiraće preliminarni iskaz u aparat za snimanje glasa. 

Sporazum o svedočenju se sačinjava u pisanom obliku i podnosi se sudu do završetka glavnog pretresa. Uz sporazum se prilaže i zapisnik o iskazu koji je okrivljeni dao u skladu sa stavom 5. ovog člana.

Link to comment

nemam pojma gde da se stavi ova budalaština

Quote

"Crvena zvezda nije samo fudbalski tim, to je ideologija, filozofija i nacionalni simbol. Crvena zvezda je čuvar srpskog identiteta i pravoslavlja", izjavio je Terzić za "Le Monde". 

 

Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

SNS devojcice idu po zgradama i cestitaju Novu Godinh uz prigoxan loklon

 Kutija zele bombona, upaljac i hemijska olovka. 

kompartiiiijoooo

mirisavo cvijece

cio narod cio narod

zatobom se krece

 

:lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...