Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@bradilko+1

i jasno im je da je besmisleno pokusavati menjati drustvo, vec je jedino sto se tu moze preduzeti videti kako sebe po svaku cenu ubaciti u onaj privilegovani deo istog

 

@ljakse

verovatno jesu, ali je lepse ziveti sa uverenjem da nisu :)

 

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne zanimaju ih toliko velike teme, popravljanje društva u celini celosti itakoto

ne vide sebe kao deo velikog kolektiviteta, više su lokal i čini mi se da većina želi da ode napolje da živi..pun im kufer svega a najviše saveta.sličan je onaj kurjak odavle..

 

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

ne zanimaju ih toliko velike teme, popravljanje društva u celini celosti itakoto

ne vide sebe kao deo velikog kolektiviteta, više su lokal i čini mi se da većina želi da ode napolje da živi..pun im kufer svega a najviše saveta.sličan je onaj kurjak odavle..

ne volim da pričam u ime drugih generacija, ali koliko iskustveno pratim - pa svakoj generaciji je pun kufer saveta onih "roditeljskih" generacija koje su od njih 20+ godina starije.

kao što je mene nerviralo insistiranje na skromnosti i iskustvo teškog živora mog oca, koji se rodio u ratu kad sam imala 20.

doduše, već do 30. sam ga odlično razumela, a kako vreme prolazi sve mi je bliskiji njegov stav prema životu.

 

čini mi se da je prirodno to što su oni bolje adaptirani na vreme u kojem živimo sada od nas sa 40+.

a u tom vremenu (velike) ideje su mrtve ne samo u srbiji. u srbiji je, doduše, mrtva i država.

okrenutost individualnom otežava mogućnost pozitivnih promena ovog našeg društva, čini mi se.

 

ja sam, ipak, optimista. razočarani i umorni nek se sklone i odmaraju ili lamentiraju nad propašću svega, a ovi ostali će već nešto da smisle. i stvari će krenuti na bolje.

 

p.s. meni je kurjak super.

Link to comment

pre par strana ste nešto mozgali o kradenju dece a niko da okači 1 relevantan tekst na temu :fantom:

 

 

Mafija u centrima za socijalni rad

Državna trgovina decom

 

Dokumenti koje je službenik norveškog sistema otimanja i prodaje dece dostavio članovima novinarsko-istraživačkog tima koji sarađuje sa Magazinom Tabloid pokazuju da u svakom Centru za socijalni rad u Srbiji radi najmanje jedan plaćenik neke od stranih agencija čiji je zadatak da pronađe dete koje odgovara stranom usvojitelju i da, po potrebi, sprovede ceo postupak otimanja deteta od bioloških roditelja. Ovakav način rada usavršavan je od kraja Drugog svetskog rata i samo u delu Evrope donosi čist godišnji prihod od jedne milijarde evra. Polovinu poslova obavlja pet velikih konzorcijuma od kojih jedan, onaj koji je sve započeo novcem dobijenim od nacista, zarađuje koliko ostala četiri zajedno.

Link to comment
Just now, ljakse said:

Jbg, to je dosta nerealno u sledećih desetak plus godina, al opet ne treba se time opterećivati.

 

Vidim da si i ti bas optimista.

Link to comment

Ekonomski gledano nije potrebno mnogo da stvari krenu nabolje, u minus se ulazi sa žešćim lomovima kao što je rat, sankcije ili globalna kriza. Problem je u tome što drugi rastu brže pa se jaz produbljuje.

Link to comment
20 hours ago, pt 2.0 said:

ja sam, ipak, optimista. razočarani i umorni nek se sklone i odmaraju ili lamentiraju nad propašću svega, a ovi ostali će već nešto da smisle. i stvari će krenuti na bolje.

 

ovo zvuči ko neka od bajalica vesne pešić u veštičaniku

 

u realnosti trenutno ne živiš u državi nego u masovnoj talačkoj krizi u kojoj sns glasači i faking apstinenti drže ono malo Sposobnih za gušu jer su im oni garantovani resurs opstanka 

 

jedini boljitak o kom Sposobni razmišljaju jeste kako da se dočepaju neke Demokratske Države u kojoj nema balasta tog prljavog smrdljivog i krezavog polusveta na grbači Svetog Poreskog Obveznika a ne kako da taj gad i smrad koji ih drži za grkljan obriju okupaju i civlizuju  :fantom:

 

 

 

Link to comment
59 minutes ago, Hella said:

ovo zvuči ko neka od bajalica vesne pešić u veštičarniku

kako tebi bilo šta zvuči je irelevantno.

ti si religiozni fanatik koji se St Borisu moli nekoliko puta nedeljno, zakucan u 2012.

i ostaćeš tamo zauvek, kao oni matori metalci koji furaju duge kose iako ih ćelavo teme opominje da im je davno istekao rok kulosti.

:vikleri:

Link to comment
42 minutes ago, pt 2.0 said:

kako tebi bilo šta zvuči je irelevantno.

ti si religiozni fanatik koji se St Borisu moli nekoliko puta nedeljno, zakucan u 2012.

i ostaćeš tamo zauvek, kao oni matori metalci koji furaju duge kose iako ih ćelavo teme opominje da im je davno istekao rok kulosti.

:vikleri:

ouch :1_grinning:

Link to comment
8 hours ago, Hella said:

 

ovo zvuči ko neka od bajalica vesne pešić u veštičaniku

 

u realnosti trenutno ne živiš u državi nego u masovnoj talačkoj krizi u kojoj sns glasači i faking apstinenti drže ono malo Sposobnih za gušu jer su im oni garantovani resurs opstanka 

 

jedini boljitak o kom Sposobni razmišljaju jeste kako da se dočepaju neke Demokratske Države u kojoj nema balasta tog prljavog smrdljivog i krezavog polusveta na grbači Svetog Poreskog Obveznika a ne kako da taj gad i smrad koji ih drži za grkljan obriju okupaju i civlizuju  :fantom:

 

 

 

+160

Link to comment
11 hours ago, Hella said:

 

jedini boljitak o kom Sposobni razmišljaju jeste kako da se dočepaju neke Demokratske Države u kojoj nema balasta tog prljavog smrdljivog i krezavog polusveta na grbači Svetog Poreskog Obveznika a ne kako da taj gad i smrad koji ih drži za grkljan obriju okupaju i civlizuju  :fantom:

 

dobro je da ja nisam ovo napisao, bio bih nateran da skocim sa mosta :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...