Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

vi ovde raspravljate o rešivim trivijalnostima tipa jkp vodovod i kanalizacija a niste ni svesni koliko mladih ljudi subotom uveče i dalje oće da čuju daire od smaka ako ste tako pametni kako da tome stanemo na put :fantom:

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, namenski said:

Tu defaultovanu nadrkanost skrajni negde, nisam bas, obaska sto se celo pisanije nije odnosilo na vode, nego na Pancevo, al' sto bi se ti cimao...

Vidi ovako: sa ili bez Tadica i pratece bulumente, ovaj narod je imao prilike da in vivo posmatra bojim se svesne napore da se od parlamenta napravi cirkus, od instituxija jos veci, da se stranke ucine ispostavama zavoda za zaposljavanje, a zanimanje politicara najprofitabilnijim zanimanjem u Srbiji...

Sprdnja na sprdnju, rezultat je - a to sam i napisao, samo sto si ti u svojoj negovanoj forumskoj nadrkanosti - opsta apatija i ubedjenje da se ne moze da uradi bas nista, apatija tolika da ljude ne istera na protest cak i kada se radi o direktnom napasu na zdravlje i zivot.

Tadic tu, naravno, nije jedini, ali je nesporan simbol jedne ere izgubljenih nada i propustenih sansi, dovoljan da ga se stavi na celo liste.

Ima apatije. Ali ima i do nekakvog problema kod naroda u glavi.

 

Oni americki redneci bi vec vesali da se njima tamo u USA ovako nesto sprovodi.

Link to comment
51 minutes ago, Friend said:

Ima apatije. Ali ima i do nekakvog problema kod naroda u glavi.

 

Oni americki redneci bi vec vesali da se njima tamo u USA ovako nesto sprovodi.

Mozda, ne znam, mislim na sadrzaj narodne glave :)

Ali znam, secam se, da je pre nekoliko godina predsednik opstine Pancevo koji je jedne veceri kada su svi parametri trovanja otisli nebu pod oblake dao nalog da sirene sviraju opasnost - dobio krivicnu prijavu zbog uznemiravanja javnosti...

Tu mozda lezi i objasnjenje razlike u ponasanju Amerikanaca koje pominjes i nasihtm, mada mi je, nazalost sve lakse da se setim ili zamislim situacija u kojima bi i oni cutali.

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Tu defaultovanu nadrkanost skrajni negde, nisam bas, obaska sto se celo pisanije nije odnosilo na vode, nego na Pancevo, al' sto bi se ti cimao...

Vidi ovako: sa ili bez Tadica i pratece bulumente, ovaj narod je imao prilike da in vivo posmatra bojim se svesne napore da se od parlamenta napravi cirkus, od instituxija jos veci, da se stranke ucine ispostavama zavoda za zaposljavanje, a zanimanje politicara najprofitabilnijim zanimanjem u Srbiji...

Sprdnja na sprdnju, rezultat je - a to sam i napisao, samo sto si ti u svojoj negovanoj forumskoj nadrkanosti - opsta apatija i ubedjenje da se ne moze da uradi bas nista, apatija tolika da ljude ne istera na protest cak i kada se radi o direktnom napasu na zdravlje i zivot.

Tadic tu, naravno, nije jedini, ali je nesporan simbol jedne ere izgubljenih nada i propustenih sansi, dovoljan da ga se stavi na celo liste.

 

Ako je apatija rezultat razočaranja u politiku i političare, onda smo mi narod u stanju konstantne apatije od pojave parlamentarizma u Srbalja, kojeg od početka prati sve ono što si naveo o političarima. Ipak, ovaj narod je ranije umeo da se buni, moja generacija barem je prošla kroz to. Danas ljudi protestuju ispred monitora, na ulici slabo. A i dosta dobrih ljudi koji bi možda nešto i promenili je napustilo zemlju, možda i previše da bi se raspadanje zaustavilo.

 

Link to comment
Just now, čekmeže said:

 

Ako je apatija rezultat razočaranja u politiku i političare, onda smo mi narod u stanju konstantne apatije od pojave parlamentarizma u Srbalja, kojeg od početka prati sve ono što si naveo o političarima. Ipak, ovaj narod je ranije umeo da se buni, moja generacija barem je prošla kroz to. Danas ljudi protestuju ispred monitora, na ulici slabo. A i dosta dobrih ljudi koji bi možda nešto i promenili je napustilo zemlju, možda i previše da bi se raspadanje zaustavilo.

 

Politicari na stranu, apatija je pre rezultat razocaranja u demokratiju kao ideal sa kojim se uslo u pricu i koji je beskrupulozno prodat za male pare.

I to prodat ne od strane Milosevica i aparata koji se prilagodiotm, nego od strane disidentske :isuse: elite koja je, iz godine u godinu, cinila sve da ideal vredan angazovanja pa i zrtava sroza u blato.

I koja je u tome uspela, narocito posle pada Milosevica, kada je od demokratije i parlamentarizma ostala samo ljustura.

I meni je zagonetka ovo sto kazes: da je ovaj narod znao da se buni, da je jurio atentatore po Tasmajdanu: mislim da su majstori lukavo, genijalno u igru ubacili nacionalizam i ugrozenost same nacije i tako i kod najdobronamernijih i najkriticnijih stvorili 1 kocnicu koja je uspesno sprecavala pobunu i protest, ono cuveno karikaturalno 'ti se dzapas, a Hilandar gori...'

Link to comment

Ne slažemo se al nema veze...ono što bih voleo je da mi neko objasni  kako je moguće da u Rumuniji zbog zakona o korupciji na ulice izađe 200 hiljada ljudi a ovde ništa. Sad kad sam guglao koliko ih je izašlo vidim da su oni svaki čas na ulicama.

Link to comment
8 hours ago, Friend said:

Marinika Tepić uverava u izjavi za RSE da rukovodstvo Petrohemije svesno žrtvuje zdravlje Pančevaca i Beograđana, koji su najugroženiji zbog ruže vetrova i jake košave. Ona podvlači da sa ovim informacijama ne bi izlazila u javnost da nema, kako kaže, pouzdana sazananja iz više izvora.



Marinika Tepić uverava u izjavi za RSE da rukovodstvo Petrohemije svesno žrtvuje zdravlje Pančevaca i Beograđana
Naime, ona iznosi da je još u februaru prošle godine, nakon snimanja i analiza unutar fabrike, utvrđeno da dolazi do "gubitka" hroma iz peći za aktivaciju jer je peć porozna, zbog čega velike količine hroma izlaze direktno u atmosferu. Iako svesno izuzetno opasne situacije, kaže ona, rukovodstvo je odbilo zamenu peći, uz izgovor da je to skupo i da bi fabrika morala na neko vreme prekinuti rad, što bi bio pokazatelj da nešto ne valja.

 

 

 

mene neka tuga i strah hvata od ovakvih stvari

 

 

ne znam ko su ljudi odgovorni za ovo, ali jel mozemo pretpostaviti

i na stranu lopovluk, ja se zaista plasim da mentoli nisu u stanju uvideti katastrofalne posledice ovakvih i slicnih "nezgoda"

mozda samo starim, mozda sam paranoik, ali sam sve vise ubedjen da dolazi dan kad ce se u srbiji sve poceti raspadati i ljudi masovno ginuti zbog potpune nesposobnosti onih koji vode ovo drustvo

Link to comment

a kad pominjete proteste, iako se uglavnom slazem sa ovim sto namenski pise, meni nekakvu nadu daju oni protesti iz bosne pre neku godinu

jeste da su kratko trajali, jeste da njima nista konkretno nije postignuto

ali su mi ulili nadu da u odredjenim okolnostima i drustva, odnosno ljudi iscedjeni do nivoa bosanaca i nas ipak mogu izaci na ulice i svoj gnev usmeriti na pravu stranu

Link to comment
20 minutes ago, ljakse said:

Pa lepo ti je reko Namenski, istroše se ljudi jbg.

To smo mi, 40+, gde su oni od 25, ti se nisu potrošili niti znaju za drugačije pa da su se u nešto razočarali.

Link to comment
9 minutes ago, čekmeže said:

niti znaju za drugačije pa da su se u nešto razočarali.

 

Pa eto, sam si sebi odgovorio. Oni su formirani u tom okruženju, od malih nogu gledaju kako su svi uvezani, kako ulazak u politiku donosi doživotno blagostanje i imunitet od svega, i kako niko takav nikad neće najebati. Prosto vide jednu nedodirljivu kastu društva, što ona i jeste, i kapiraju da ima isključivo svoju unutrašnju dinamiku, ništa spolja ne utiče na nju.

 

Suviše je dugo i sistematski na tome rađeno da bi se tek tako promenilo.

Edited by ljakse
Link to comment

ma njima najviše idu na kičmu ti od 40+ i njihove uzaludne borbe i već ti 9. martovi i ostalo već zvuče kao žal za mladošću..

kao nešto da ste valjali ostvili bi nam bolje nasleđe

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...