Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, pt 2.0 said:

zna li neko (pravnici help!) nešto više o tome koji su to ugovori (međunarodni?) koji omogućavaju ovako nešto???

 

To je predvidjeno Porodicnim zakonom

 

Državljanstvo usvojitelja

Član 103

(1) Strani državljanin može usvojiti dete pod uslovom:

1. da se ne mogu naći usvojitelji među domaćim državljanima;

2. da se ministar nadležan za porodičnu zaštitu saglasio sa usvojenjem.

(2) Smatraće se da se usvojitelji ne mogu naći među domaćim državljanima ako je prošlo više od godinu dana od dana unošenja podataka o budućem usvojeniku u Jedinstveni lični registar usvojenja.

(3) Izuzetno, ministar nadležan za porodičnu zaštitu može dozvoliti usvojenje stranom državljaninu i pre isteka roka iz stava 2 ovog člana ako je to u najboljem interesu deteta.

 

Edited by Uskebasi
Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

To je predvidjeno Porodicnim zakonom

 

Državljanstvo usvojitelja

Član 103

(1) Strani državljanin može usvojiti dete pod uslovom:

1. da se ne mogu naći usvojitelji među domaćim državljanima;

2. da se ministar nadležan za porodičnu zaštitu saglasio sa usvojenjem.

(2) Smatraće se da se usvojitelji ne mogu naći među domaćim državljanima ako je prošlo više od godinu dana od dana unošenja podataka o budućem usvojeniku u Jedinstveni lični registar usvojenja.

(3) Izuzetno, ministar nadležan za porodičnu zaštitu može dozvoliti usvojenje stranom državljaninu i pre isteka roka iz stava 2 ovog člana ako je to u najboljem interesu deteta.

hvala ti puno na trudu da mi odgovoriš. meni je ovo što čitam užasno. lakše je izvesti dete nego automobil... jebote :(

 

ovim ljudima, hranitemljima, su nešto računali zbirne godine (zajedno imaju 91) pa je to kao problem.

malecki ima neko stanje, i ova lekarka je dosta truda uložila da dođe do faze da progovori (na srpskom, razume se) . i sad ga sele u holandiju.

 

a ministar nadležan za porodičnu zaštitu je onaj moron vozač što citira dučića???
ona alečković je lujka, ali izgleda tu ima nešto.

jebem ti zemlju, nije mi dobro.

Link to comment

Lujka je ocigledno luda, ali u CSR i Ministarstvu sede nestrucni, zli i korumpirani, tako da nam u toj oblasti nema spasa dok se navedene ustanove ne sruše do temelja

Link to comment
19 minutes ago, pt 2.0 said:

ovim ljudima, hranitemljima, su nešto računali zbirne godine (zajedno imaju 91) pa je to kao problem.

 

Koliko godina ima dete? Prepreka je ako je stariji usvojitelj više od 45 godina stariji od deteta, to ne može po zakonu i nikad nije moglo (osim mislim ako je u pitanju član uže porodice, nisam siguran za to).

Link to comment

Ma bre, dovoljno je pogledati vozni park zaposlenih u Zvečanskoj i sve je jasno. Pričao sam ovde o drugarici koja je čekala godinama, tražili joj desetine hiljada maraka... a onda je bilo: "a, pa ti bi uzela i ciganče? pa to može odma..."

Ciganče™ je danas predivna i prepametna i izuzetno talentovana devojka, to je jedino lepo u celoj priči.

Link to comment

Ne znam, ali je verovatno sasvim mali dečkić do 3 godine.

Da, to se uklapa 45+46 je 91.

Ali kako to tako nema drugih kriterijuma? Braća koja su ovde??

I kako ministar vozač član Mense i vlasnik Alasove diplome procenjuje te Holanđane?!?! Na osnovu čega?

I šta je sa razvojem deteta koje je već imalo manje smetnje?!? Šta je sa dobrobiti deteta?

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
Da li samo meni pada na pamet zlokobnija pomisao nego sto je prodaja dece parovima iz inostranstva koji ne mogu da dobiju dete? 


Na (doduše veoma malom) uzorku od tebe i mene, da.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...