Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

@maharaja, moje generalizacije se po pravilu pokazuju kao ispravne te ispada da i nisu generalizacije vec samo logicno koristenje paterna koje ti stvarnost u kontinuitetu nudi.

 

Na primer, kada na mrezama naletis na nasilnicki komentar, mizogin komentar, ili na rasisticki komentar, ili na komentar vezan za odbranu jedine srbske vere, ne moras uopste da ides na profil tog coveka da bi video da mu je na kaver fotki neka srBska svetinja ili znak JSO ili Putin do pojasa go, jer to se podrazumeva. Nekoliko desetina puta sam otisao na te profile samo da bih se uverio da sam u pravu, i ni jedan jedini put nije se desilo da mi generalizacija padne na ispitu.

 

Isto i sa premlacivanjem zena - naravno, sociolog ce ti reci da tu ima svega, od sajko urednih likova do prosto neizivljenih nezrelih muzjaka. Sa druge strane, ono sto licno poznajem od nasilnika je u nekom politickom smislu vazda vuklo na desno, prosto zalepljeno za desnicu, bez izuzetka. Ne moze tu bas mnogo i za kratko vreme da pomogne (moze malo) onaj koji je na vlasti, uglavnom moze samo da odmogne kroz preovladjujucu medijsku sliku koja je u poslednjih nekoliko godina katastrofalno mizogina i uopste nasilna.

 

Moje kolege radile skoro kampanju protiv nasilja nad zenama, saradjivali sa Autonomnim Zenskim Centrom gde su im rekli kako je problem sistemski, neresiv na kratke staze (zato kazem ne moze vlast tu mnogo za kratko vreme da pomogne ali moze mogo da odmogne) i da treba dugo i mukotrpno raditi na nekoliko frontova da bi se broj ubijenih ili zlostavljanih zena sveo na neku statisticku normalu.

 

Inace, zene ubijaju i u razvijenim zemljama, nije tu Srbija nikakav izuzetak.

Link to comment

meni super ovaj sto je jebo po komsiluku dok mu je zena pevaljka bila u porodilistu. 

nece valjda da pusti da mu se ubajati genetski materijal za to vreme.

posle je premlatio da nauci genetiku.

 

 

Link to comment

sa fb, nastavnica iz prijepolja:
"Drugi dan traje dvodnevna obuka za realizaciju novog plana i programa u prvom razredu osnovne škole. Organizator: Ministarstvo prosvete. Ministarstvo je za nas, fakultetski obrazovane ljude, pripremilo i ,,obrok".  Da ne dužim previše, neka fotografije sve kažu. Danas je 22.4. Sendviči poslati iz Beograda brzom poštom, 20.4. U običnom kartonskim paketu. Izgled vidite. O mirisu... Pa ne mogu da vam dočaram.
Moram da naglasim da škola u kojoj se obuka realizuje nema nikakvu odgovornost za organizaciju, jer je organizator isključivo Ministarstvo prosvete."

 

31069095_1519517658170702_1605792064706969600_n.jpg

31073336_1519517804837354_8310505918097784832_n.jpg

Link to comment

e da, sad citam, ovo se desilo u vise gradova i skola, skoro svuda gde se odvijala obavezna obuka. ja i dalje ne umem da shvatim ovu kombinaciju bahatosti i gluposti.

Link to comment

ma da, sigurno, direktori skola u srbiji ce im to dopustiti.... ti napredni direktori su naviknuti na sendvice s govnima, ako treba.

neki vidim najavljuju privatne tuzbe.

Link to comment

odem jutros u dom zdravlja, veliki beogradski dom zdravlja. i čujem novu priču o SNS njihovom direktoru.

samo ova ima hepiend.

ufurao govnar nepropisno obučen na ginekologiju. sestre ga ispičkarale i izbacile napolje.

znate li vi ko sam ja? da si bog, ovde ovako ne može.

 

svi su im kadrovi isti. primitivne džiberčine i polupismene kabadahije koje su se našli tamo gde nikada i nikako po svojim postignućima ne bi smeli biti.

izostanak svakog osećaja za meru, dobrog ukusa, elementarne sposobnosti za rukovođenje i rad sa ljudima, nemanje blama od bahatosti i bizarnih odluka.

ja sam već dve nedelje spremna na sve ili ništa u slučaju mog kabadahije. a verujem da uopšte nisam usamljen slučaj.

ljudima je dopizdela ova anticivilizacija.

jebo ih vučić, pacovi kanalizacijski!!!

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Ko misli da će takvi otići bez krvi sa vlasti, grdno se vara.

Krv može da bude samo kolateralna (da neko popizdi na maltretiranje i poroka ih). Inače su oni bukvalno šljam sa dna kace,  šibicari, nema to herca ni za šta. Mesta na kojima su sada im je životni džekpot, i držaće se do poslednjeg zuba za njih, ali je dovoljan jak šmrk čiste vode da to sve spere odjednom.

Edited by pt 2.0
Link to comment
15 hours ago, Aleksija said:

sa fb, nastavnica iz prijepolja:
"Drugi dan traje dvodnevna obuka za realizaciju novog plana i programa u prvom razredu osnovne škole. Organizator: Ministarstvo prosvete. Ministarstvo je za nas, fakultetski obrazovane ljude, pripremilo i ,,obrok".  Da ne dužim previše, neka fotografije sve kažu. Danas je 22.4. Sendviči poslati iz Beograda brzom poštom, 20.4. U običnom kartonskim paketu. Izgled vidite. O mirisu... Pa ne mogu da vam dočaram.
Moram da naglasim da škola u kojoj se obuka realizuje nema nikakvu odgovornost za organizaciju, jer je organizator isključivo Ministarstvo prosvete."

 

31069095_1519517658170702_1605792064706969600_n.jpg

31073336_1519517804837354_8310505918097784832_n.jpg

 

kako ovo? pošiljalac makart d.o.o. firma koja se bavi izdavaštvom i distribucijom časopisa i knjiga.

a kontakt osoba, direktor:


- Peđa Kresojević, food kritičar City magazina
:lolol:

 

pakao!

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...