Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, ordi said:

kako vidite današnju pucnjavu u ruzveltovoj? da li je tome prethodio moguć mobing možda? da li je neko sarađivao sa navedenom firmom i ako da, kakva su iskustva?

 

To je moja bivša firma.

Tamo mi radi sestra.

Nije prethodio nikakav mobing. Direktor firme je najstaloženiji čovek koga znam, čovek koji nikoga ne bi mobingovao, ni uvredio. Dok sam radio tamo za mene je imao tone i tone strpljenja, nikada mi nije zamerio nijednu grešku ili bag.

Mislim da je njega lik ciljao da ubije, ali ga nije našao u kancelariji.

Lik koji je pucao je bio čudak. Težak za saradnju.

Ubio je dečka koji ga je doveo u firmu.

 

edit: Bujodraže... ne lupaj.

Edited by salerokada
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, salerokada said:

 

To je moja bivša firma.

Tamo mi radi sestra.

Nije prethodio nikakav mobing. Direktor firme je najstaloženiji čovek koga znam, čovek koji nikoga ne bi mobingovao, ni uvredio. Dok sam radio tamo za mene je imao tone i tone strpljenja, nikada mi nije zamerio nijednu grešku ili bag.

Mislim da je njega lik ciljao da ubije, ali ga nije našao u kancelariji.

Lik koji je pucao je bio čudak. Težak za saradnju.

Ubio je dečka koji ga je doveo u firmu.

 

 

I onda se neki čude što ne volim da pomažem ljudima...

Link to comment

Uspela konačno da pogledam opis vesti. Deluje zlokobno i jezivo, pre svega zbog izgubljenog života (jedan dećko je ubijen na mestu, drugom se bore za život), ali i zato što mi se čini da ovakve vrste ubistva nismo imali u našem društvu do sada. Deluje kao ona američka ubistva koja su posledica imperativa uspeha i povređenosti ubice koji taj uspeh ne realizuje u nekoj sredini.

Na N1 sam u komentarima pročitala (među gomilom ijao šta nam rade komentara) i jedan koji zavređuje pažnju. Bivši radnik ove firme je rekao da je vlasnik divan, da su oni tu kao porodica i da nema reči ni o kakvom mobingu.

Deluje mi da je lik istinski psiho. Osim toga mi je wtf IT-jevac sa pištoljem i bombom u posedu. Jebiga, ni IT nije što je nekad bio...

Horor.

 

edit. Sad tek vidim komentar @salerokada... Da, tako sam i mislila. Jezivo. 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Mene sad drzi ovo sto je salerokada napisao..

Ubio je momka koji mu je nasao posao. Kakav splet okolnosti i kakav nacin da ti sudbina saopsti neke stvari.

Koliko takvih poteza, u kojima nekome pomognemo ili neke ljude spajamo, vucemo svakodnevno..bez da nam padne na pamet koliku potencijalnu tezinu ti momenti mogu da imaju.
Shvatam ja da jednacina nema puno smisla ako ubacis budalu u nju ali opet..Tuga i teskoba.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

 

To je moja bivša firma.

Tamo mi radi sestra.

Nije prethodio nikakav mobing. Direktor firme je najstaloženiji čovek koga znam, čovek koji nikoga ne bi mobingovao, ni uvredio. Dok sam radio tamo za mene je imao tone i tone strpljenja, nikada mi nije zamerio nijednu grešku ili bag.

Mislim da je njega lik ciljao da ubije, ali ga nije našao u kancelariji.

Lik koji je pucao je bio čudak. Težak za saradnju.

Ubio je dečka koji ga je doveo u firmu.

 

edit: Bujodraže... ne lupaj.

au, horor! 

hvala za ovaj info i nadam se da ti je sestra dobro.

Link to comment

Vecinski vlasnik je Privredni savetnik koji je potpuno nezainteresovan za rad firme. U firmi je pravo samoupravljanje (onako kako ga je Kardelj osmislio, ne kakvo je bilo u praksi). Tip koji je pucao uopste nije dobio otkaz, skinut je sa jednog projekta na kome nije uspeo da se uklopi i receno mu je da ce biti prerasporedjen na drugi. Ne verujte novinarima i predrasudama forumskih levicara.

Link to comment

Dobro je sestra, hvala na pitanju.
Dobro koliko se može biti u ovakvoj situaciji.
Ta firma je poslednje mesto na svetu gde bih očekivao da se ovo desi.

Link to comment

Znaci ipak sajko...

 

Kod ovakvih vesti nekako prvo pomislis da je lik bio izazvan al kad ispadne da je sajko koji ubi coveka koji mu je nasao posao i to najverovatnije bez ikakvog razloga prica postaje jos mnogo tragicnija.

 

Sve je vise ludih ljudi po ulicama. Vreme u kojem zivimo potpomaze nastanak psihickih bolesti a zdravstvo se sve manje trudi da ljude izleci ili one najopasnije skloni na vreme iz drustva.

 

Mada moram da priznam da sam upoznao jednog sizofrenicara kog su solidno doveli u red lekovima i na kraju ga izgleda pripremise da redovno dobija neku injekciju koja drzavu kosta 500 evra tako da nije bas sve totalno crno. Mada znam da se kod vecine ne cimaju previse.

Edited by katamaran
Link to comment

@Ordi & @Katamaran Ne znam za vas ali kod ovakvih situacije bas nikad ne pomislim "Jadan covek, sigurno je bio izazvan ili mobingovan." Nema opravdanja za takve stvari jer zaista ne mogu da zamislim kakav mobing moze iole normalnog coveka da dovede da razmislja o pucanju po firmi. Na stranu to sto lik em nije dobio otkaz em nije bas kao da IT struka mesto sa slabom potraznjom.

Link to comment

Kod nas se mobingovani, maltretirani radnici obično obese ili štrajkuju glađu, kakav mobing... Lik je sajko koji je imao i pištolj i bombu (mislim, bomba, jbt, nije 1994), teško da je tek tako pukao zbog nečega na poslu pa krenuo redom da se sveti.

Edited by Zabalujev
Link to comment
5 hours ago, *edited by mod said:

@Ordi & @Katamaran Ne znam za vas ali kod ovakvih situacije bas nikad ne pomislim "Jadan covek, sigurno je bio izazvan ili mobingovan." Nema opravdanja za takve stvari jer zaista ne mogu da zamislim kakav mobing moze iole normalnog coveka da dovede da razmislja o pucanju po firmi. Na stranu to sto lik em nije dobio otkaz em nije bas kao da IT struka mesto sa slabom potraznjom.

 

sad kad čitam ponovo, vidim da moj post može i tako da se protumači, daleko bilo.

naravno da opravdanje ne postoji, no mene je zaintrigiralo šta je to što pomračene umove uopšte navede na ovakav pir.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...