Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Moram zeni da kazem da ima i tezih slucajeva diskriminacije™ jer je isto tako bila besna kao @palcica ~ kad na kraju treninga nas sin nije dobio cokoladicu, jer nije bio u pobednickom timu

hehe nije fudbal za devojcice kao i boks

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moram zeni da kazem da ima i tezih slucajeva diskriminacije™ jer je isto tako bila besna kao @palcica ~ kad na kraju treninga nas sin nije dobio cokoladicu, jer nije bio u pobednickom timu

hehe nije fudbal za devojcice kao i boks

hehe

Link to comment

eto vidish, a balerinama daju chokoladice bez izuzetka, i debelim i mrshavim ^_^

 

Tačno sam znao da sam promašio sporttm kojim je trebalo da se bavim  :lolol:

Link to comment

Deonica autoputa Ub-Lajkovac urađena 2014. za koju je Vučić godinu dana kasnije tvrdio da je završen iako nikad zvanično nije puštena u saobraćaj, odnela je u noći između subote i nedelje dve žrtve zato što nije bila propisno obeležena kao zatvorena.

 

PODLEGAO POVREDAMA Još jedna žrtva saobraćajke na NEOTVORENOM autoputu

P. Vujanac | 13. 11. 2017 - 09:23h

Od posledica teških povreda zadobijenih u nesreći koja se juče oko 4 časa ujutru dogodila na neotvorenoj deonici Koridora 11 od Lajkovca do Uba, preminuo je i Beograđanin Z.Č. (70).

1ptCLwM.jpg
Foto: P. Vujanac / RAS Srbija

On je bio na zadnjem sedištu “mercedesa” koji je vozio M.S. (68) i koji se pre nesreće u Nepričavi uključio sa puta Valjevo-Beograd na neotvorenu deonicu Koridora 11, vozio brzo sledećih 12 kilometara i svom silinom se zakucao u betonsku prepreku koja označava kraj te deonice, s obzirom da od te lokacije tek treba da se gradi deo autoputa od Uba do Obrenovca.

U strahovitom udaru posle kojeg je “mercedes” propao u rupu duboku oko tri metra, na licu mesta je život izgubio suvozač M. J. (70) iz Beograda.

Z.Č je sa višestrukim povredama i prelomima bio priključen na aparate intezivne nege valjevske bolnice, ali je na kraju ipak podlegao povredama.

Do nesreće je došlo najverovatnije jer je vozač M.S. pratio saobraćajni znak u Nepričavi na kojem nema upozorenja da autoput još nije u upotrebi.

Na tom mestu, da zlo bude još veće, pomerene su betonske prepreke tako da je uključenje na zatvoreni autoput bilo otvoreno.

 

http://www.blic.rs/vesti/hronika/podlegao-povredama-jos-jedna-zrtva-saobracajke-na-neotvorenom-autoputu/kpt4646

(uklonio sam puno ime suvozača)

Telegraf je uslikao tablu koja uredno pokazuje da je put otvoren, mislim da je ranije bila oblepljena nekim najlonom. Svakako je trebalo da je uklone, put 3 godine stoji neotvoren, ovo je čist javašluk.
 
2RlBa90.jpg

 

Inače, barem jedno izdanje mapa firme Here (jedan od dva najveća provajdera mapa uz TomTom) za Srbiju na GPS navigacijama (objavljuju se kvartalno) pokazuje da je ova deonica otvorena i najnormalnije rutira preko nje potencijalno ugrožavajući vozače koji koriste te mape.

 

Stanovnici okolnih sela tvrde da su x puta vraćali zalutale vozače pošto nigde na deonici nema nijedno upozorenje da vozači rizikuju život vozeći putem koji nije u funkciji osim betonskih prepreka na ulazu na nju koje su sada bile pomerene. Dakle, ko jednom izađe na taj autoput ima dobre šanse da se zakuca u betonsku prepreku ili sleti s njega jer nema ničega što bi moglo da ga upozori na opasnost.

 

Na nekom sajtu su komentatori napisali da su radnici dolazili pre nekoliko dana na tu deonicu (za koju je Zorana Mihajlović podnela prijavu protiv Mrkonjića) da se pretvaraju da nešto popravljaju i da nisu vratili prepreke pri odlasku.

 

Vučićeva izjava iz jula 2015:

"To moramo da požurimo. Završili smo (deonicu autoputa) Ub-Lajkovac 12,5 kilometara iz njive u njivu. Ne možete da uđete iz njive na autoput. Uskoro ćemo završtiti i najteži deo puta od Ljiga do Preljine i opet će da nam ide iz njive u njivu", rekao je Vučić.

https://naslovi.net/2015-07-29/akter/za-dve-godine-zavrsetak-300-km-autoputa/15644555

 

Detaljnije o nekvalitetu urađenog puta u prilogu N1 "Nekorišćen put propao, cena sanacije još najmanje milijardu":

http://rs.n1info.com/a341385/Biznis/Nekoriscen-put-propao-cena-sanacije-jos-najmanje-milijardu.html

 

e4EJAzS.jpg

 

Ljudski životi su i dalje neverovatno jeftini u Srbiji.

Edited by vememah
Link to comment

Ova jeziva priča me podsetila na period posle bombardovanja kada su neki stranci nastradali padom sa srušenog mosta Surčin-Ostružnica na tada još nezavršenoj obilaznici. Od Šimanovaca do petlje su redom sevali znakovi pravo Niš, desno Beograd koje niko nije skinuo ili prelepio. A pred samom provalijom istovarili brdo šljunka koje su lokalci razgrabili za svoje potrebe. 

 

A tih zakucavanja u betonske prepreke je bilo ihahaj početkom devedesetih na deonici poluautoputa u izgradnji od Novog Sada do Subotice.

 

Odgovornost je reč koja nema nikakvo značenje u ovom društvu.

Link to comment

Evo i RTS-ovog priloga napravljenog pre nego što je i druga žrtva preminula: svedok kaže da se sletanje sa kraja puta dešava 4. ili 5. put. Putokaz iz drugog smera na istom mestu je samo prelepljen krstom od izolirke, a betonske barijere su definitivno pomerene.

 

Edited by vememah
Link to comment

Odgovorne institucije u ovim slučajevima su: nadzor(inspektor) nad magistralnim putevima, koje određuje, imenuje i plaća JP Putevi Srbije, a ista ovlašćenja ima i saobraćajna policija koje obaveštavaju nadležno preduzeće za održavanje puteva da u zakonom/pravilnikom predviđenom roku od momenta uočavanja nepravilnosti ili oštećenja osigura evidentiran problem fizičkim barijerama (ponekad je to i gomila zemlje ili šljunka kad je urgentno) i propisnim saobraćajnim znacima - u ovom slučaju je to sam ulazak na zabranjeni put sa koga nema propisnog saobraćajnog izlaza.

 

a nije sve ni u nadležnosti državnih službi, ima mnogo više u bandoglavosti vrlog malog broja vozača koji smatraju da su pametniji kad kolima hoće da prođu tamo gde niko ne vozi - mislim, niko normalan neće tuda da ide

Edited by J-♣
Link to comment

a nije sve ni u nadležnosti državnih službi, ima mnogo više u bandoglavosti vrlog malog broja vozača koji smatraju da su pametniji kad kolima hoće da prođu tamo gde niko ne vozi - mislim, niko normalan neće tuda da ide

 

Vozač vozio, ima znak, ima skretanje, put postoji. Što je on dužan da zna da put nije otvoren?

Evo ja sam iz ove vesti prvi put čula da postoji neotvoren put, (nisam odatle, nemam posla tamo...), da sam nekim slučajem vozila tuda, možda bih skrenula.

Link to comment

ima mnogo više u bandoglavosti vrlog malog broja vozača koji smatraju da su pametniji kad kolima hoće da prođu tamo gde niko ne vozi - mislim, niko normalan neće tuda da ide

:isuse:

 

Zašto ne bi išao ako ne poznaje put, a putokaz/navigacija mu kaže da se tu skreće za Beograd/Užice? Betonske prepreke koje zaprečuju samo jednu traku mogu biti i zbog sanacije dela kolovoza na njoj, posebno po mraku to nije moguće proveriti. I ne moraju svi da budu upoznati sa time koja je deonica puštena, a koja ne. Kako uopšte 3 godine pored zatovrenog puta sme da stoji znak za izlazak na njega?

 

U komentarima na ovu vest javilo se nekoliko njih koji su greškom dospeli na tu deonicu i kažu da su imali sreću da je bio dan.

 

Ako je ovo već 5. ili 6. sletanje kako tvrdi svedok iz RTS-ovog priloga, onda je belodano jasno da sadašnje mere zaštite i te kako nisu dovoljne.

 

Zacelo je ogroman problem da se za 3 godine postave table na 2-3 mesta na toj deonici da je u pitanju nezavršena deonica i da se vozači pozivaju da se okrenu i pažljivo vrate na mesto na kojem su na nju izašli ili makar znakovi za slepi put, kao i da se skinu nevažeće table za skretanje.

 

Zato što je nekog bolelo dupe da skine nevažeći znak već ga je prelepio izolir-trakom, pa čak ni nju nije hteo da proverava s vremena na vreme sad imamo poginule.

 

No dobro, mnogo je lakše da se kuka na lokalce koji navodno pomeraju betonske prepreke umesto da se mogućnost izlaska na taj put čak i za najpijanije, najneopreznije ili najneobaveštenije vozače svede na najmanju moguću meru.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...