Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

I da, ako već stavljaju betonske prepreke vrlo sumnjive uočljivosti (pogledati RTS-ov snimak) na izdignutom delu - mostu umesto da završe put u nivou neke njive ili u pesku da vozači koji zalutaju ne bi imali štetu, već se samo eventualno ukopaju ako ne uspeju da se okrenu i vrate, koji je tačno problem da postave znak za opasnost i slepi put na par stotina metara od njih?

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zato što je nekog bolelo dupe da skine nevažeći znak već ga je prelepio izolir-trakom, pa čak ni nju nije hteo da proverava s vremena na vreme sad imamo poginule.

 

 

Ovo je plaćane danka genijalnim SNS marketing stručnjacima.

Petlja u Nepričavi je napravljena pre nekoliko godina, vodi u nigde pošto put nije završen i ko zna kada će biti završen, ali nema veze stavićemo putokaze za Beograd da ložimo raju kako pravimo nove puteve.

Link to comment

a nije sve ni u nadležnosti državnih službi, ima mnogo više u bandoglavosti vrlog malog broja vozača koji smatraju da su pametniji kad kolima hoće da prođu tamo gde niko ne vozi - mislim, niko normalan neće tuda da ide

 

zašto neće da ide?

Link to comment

Postojale su betonske prepreke ali pomerene tako da se mogu manevrima zaobići. Ja kao vozač da se nađem u toj situaciji (a imao sam takve prilike u decenijama vozačkog iskustva)  i da vidim te betonske barijere (inače zovu ih "New Jersey" zaštitne barijere) odmah bi se zapitao da li uopšte mogu negde da izađem ili ću posle par kilometara shvatiti da je deadend, a pomerio ih je verovatno neki lokalac ili noću neki švaler tražeći intimu za sebe i saputnicu.

Čak i kad bi prošao oko tih barijera, pa ne bih jurcao nekom brzinom da ne mogu zaustavim kad farovima osvetlim prepreku ili rupetinu. Kapiram da nisu svi vozači kao ja, naročito ono malo tih bandoglavih.

 

Ne pravdam ove što vrše nadzor nad putevima i ove što održavaju saobraćajnu signalizaciju, biće priupitani šta su radili ili šta nisu uradili. Zakon o javnim putevima u članu 89, stav 10 je precizan po tom pitanju.

 

 

 

zašto neće da ide?

Zar nije čudno da izađeš na neki put neobične veće širine nego običan drum, a tamo nema automobila ni ispred tebe ni iza tebe, a niko ti ne dolazi u susret, zar ne bi bilo čudno čak i onima sa malim vozačkim iskustvom, da te nešto tamo dalje što ne vidiš odmah sprečava da izađeš na drugi put.

Link to comment

uopšte nije čudno. naprotiv, ti si mi izuzetno čudan

 

to je sve subjektivno i krajnje relativno. "put neobične veće širine"? pa šta, malo širi put, baš lepo

nema automobila? pa šta, šta ako taj dan ili u to doba dana ionako svugde gde si išao nema mnogo automobila. a šta i ako ima? ko još razmišlja o tome, ljudi imaju druge stvari na pameti, hoće da stignu od tačke A do tačke B a ne da se igraju saobraćajnog šerloka

 

šta tamo dalje što ne vidiš? ne razumem

Link to comment

 

Zar nije čudno da izađeš na neki put neobične veće širine nego običan drum, a tamo nema automobila ni ispred tebe ni iza tebe, a niko ti ne dolazi u susret, zar ne bi bilo čudno čak i onima sa malim vozačkim iskustvom, da te nešto tamo dalje što ne vidiš odmah sprečava da izađeš na drugi put.

 

Ako je tri ujutru, ne bi bilo čudno da je put prazan. A i ako nije tri ujutru, kao vozač uopšte ne moram da razmišljam da li put prazan ili ne. Od mene se očekuje da vozim po putu, u svojoj traci i u propisanoj brzini.

Link to comment

čak kao vozač ne bi ni trebalo da razmišljaš o takvim glupostima koliko ima auta, dvojiš o tome šta bi negde moglo biti čudno, nego ima da gledaš ispred sebe i pratiš signalizaciju sa punim poverenjem u to da te vodi tuda gde si krenuo. sve ostalo je manje bezbedan odnos prema vožnji

Link to comment

Pa put koji ima dve vozne trake i zaustavnu, a sa leve strane ima razdelni pojas od 4m pa isto dve vozne trake plus zaustavnu, toliko širog drum za jednu "bogatu" Srbiju, a avetinjski prazan čak i u 3 ujutru bi mi bio signal da nešto nije u redu i da nekoliko puta razmislim da li ovaj put zaista vodi tamo gde je putokaz pokazivao. Ako bih nastavio, pa ne bih jurcao kolima.

 

Ovaj slučaj me je podsetio na batajničku nesreću gde je petoro mladih ljudi poginulo. Ušli na put koji je imao betonske prepreke ispred, nekako zaobišli prepreke i jurcali. Ko je tada bio kriv, vozač ili sistem u državi?

Edited by J-♣
Link to comment

čak kao vozač ne bi ni trebalo da razmišljaš o takvim glupostima koliko ima auta, dvojiš o tome šta bi negde moglo biti čudno, nego ima da gledaš ispred sebe i pratiš signalizaciju sa punim poverenjem u to da te vodi tuda gde si krenuo. sve ostalo je manje bezbedan odnos prema vožnji

vidi, ako i tako kreneš sumnjivim drumom, a voziš oprezno pri brzini gde možeš da uočiš prepreku farovima osvetljenu, staneš pa osmotriš možeš li da nastaviš - nećeš poginuti već ćeš u najgorem slučaju izgubiti vreme i benzin vraćajući se nazad u potrazi za drugim pravcem

Edited by J-♣
Link to comment

Dobro, propisi postoje da ipak štite i one koji nisu toliko pametni. Jeste da su bočni efekti potpune slobode komentarisanja na internetu da je ok da pogine svako ko nije jako pametan, ali treba zadržati i neko zrno empatije.

Link to comment

vidi, ako i tako kreneš sumnjivim drumom, a voziš oprezno pri brzini gde možeš da uočiš prepreku farovima osvetljenu, staneš pa osmotriš možeš li da nastaviš - nećeš poginuti već ćeš u najgorem slučaju izgubiti vreme i benzin vraćajući se nazad u potrazi za drugim pravcem

 

niko nije tražio od tebe savete za preživljavanje na srpskim putevima i otkud ti koji kurac ideja da je to prikladno kad su ljudi POGINULI. šta njima vrede tvoje svemudre preporuke?

 

tvoji saveti važe samo u srbiji i u bratskim zemljama kao što su bangladeš, liberija i somalija, da li ti razumeš da mi o tome pričamo i da je to problematično pitanje na ovoj temi, a ne kako ćemo ti ili ja da učimo iz grešaka ljudi koji su poginuli

 

poludeću

Link to comment

Postojale su betonske prepreke ali pomerene tako da se mogu manevrima zaobići. Ja kao vozač da se nađem u toj situaciji (a imao sam takve prilike u decenijama vozačkog iskustva)  i da vidim te betonske barijere (inače zovu ih "New Jersey" zaštitne barijere) odmah bi se zapitao da li uopšte mogu negde da izađem ili ću posle par kilometara shvatiti da je deadend, a pomerio ih je verovatno neki lokalac ili noću neki švaler tražeći intimu za sebe i saputnicu.

 

Nije mi jasno kako je mogao neko tek tako da "pomeri" džersi barijeru, za to je potrebna mehanizacija.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...