Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Rok je 60 dana od 29. decembra da se donesu podzakonski akti, ali u aktu može da stoji bilo koji datum za početak konkursa i početak novog projekta.

Imajući u vidu (i) izbore ja ne vidim kako realno novi projekti mogu da počnu pre 1.1.2017.

 

Od tračeva nema ništa posebno, oko Nove godine sam samo čuo da ti akti nisu spremni i da se još radi na njima.

Link to comment

Mora da ih klešu u dioritu, nema drugog objašnjenja za toliku studioznost. 

Tražili su plan aktivnosti i DMT2 za prvu polovinu godine, pa sam se ponadala da će se ovo ceđenje suve drenovine okončati nešto ranije. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

da li bi mi neko rekao, ako zna, kako je u njihovoj zemlji regulisan ugovor o nagradi ili poklonu, nisam bas sigurna sta je pravilnije. Moj uni sa svakom objavom u visem impakt faktoru daje nagradu novcanu, interesujem sada kada ja tu nagradu delim sa drugim koatorima koji nisu afilijejted sa mojoj ustanovom, cak nisu ni u zemlji u kojoj zivim, da li oni moraju da prijave ovu nagradu, ili ja moram da sklopim nekli ugovor sa njima? ne znam da li ste imali takvih iskustva, u smilu da je takva praksa na vasim ustanovama i onda da ste hteli novac od nagrade da date nekom drugom van vase institucije?

Link to comment

kodnas toga vishe nema.

 

ima samo prica da su pre jugoslovenskih ratova mogle od fiz reva da se kupe dooobre cipele u knezu, prvi autor, ostali manje. odavno niko ne daje dinar odvojeno, a platu primamo na normu, kolko objavila tolko jedem.

 

dajte iz tako je svuda u svetu, sad sam i ja radoznala :d

Edited by gospa buba
Link to comment

da li bi mi neko rekao, ako zna, kako je u njihovoj zemlji regulisan ugovor o nagradi ili poklonu, nisam bas sigurna sta je pravilnije. Moj uni sa svakom objavom u visem impakt faktoru daje nagradu novcanu, interesujem sada kada ja tu nagradu delim sa drugim koatorima koji nisu afilijejted sa mojoj ustanovom, cak nisu ni u zemlji u kojoj zivim, da li oni moraju da prijave ovu nagradu, ili ja moram da sklopim nekli ugovor sa njima? ne znam da li ste imali takvih iskustva, u smilu da je takva praksa na vasim ustanovama i onda da ste hteli novac od nagrade da date nekom drugom van vase institucije?

 

Institucija nagradjuje samo koautora iz te institucije. (Francuska). 

Link to comment

bulshit je tekst. mislim, jasno mi je shta oni hoce, i u tom pravcu ima smisla, ali je generalno taj stav njesra. svako treba da pokusha da prodje neku medjunarodnu recenziju. s akcentom da pokusha. pisanje rada je tehnologija, to se isto uchi.

 

posebno je uzimanje rada o vinchi i kao nemogucnost objavljivanja teshko izmotavanje. a koji pokushava da objavi vinchu u americhkim indijancima je tek genije, mislim, zashto je to uopshte primer, chasopisa ima osamstopesto iljada... nego olovke u shake, pa da ili hocesh da tu fantastichnu nacionalnu stvar, za koju je onolika shteta da propadne, metnesh u shiri kontekst (bilo koji!), ili cesh da se zezash po svom dvorishtu i pipash chvoruge i vichesh da je to neuronauka <_< *

 

ovo sa izdavachima, ok, u redu, moguce je, ne pratim drushtvenjachku scenu do sitnih creva, pa nek se bore onda za svoju teritoriju! a istorija i arheologija teshko da su bash toliko lokalne koliko bi oni voleli, narochito kad pokusavaju da poture grocku za najprvi evropski grad, a da u tome pishu iskljuchivo u pirotskom glasniku **

 

 

* prashajte malo sam bijesna :D

** nek prashtaju i juznjaci ^_^

 

pri tome svi pucaju nasumice, i ja pucam nasumice, iz mraka u mrak, niko i dalje ne zna ni kako ce nas finansirati ni shta ce traziti za te pare :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment

Kao neko ko pokušava da progura srpskuTM stvar u međunarodnim časopisima, mogu reći da nije jednostavno. Prosto, 90% nacionalne istorije nije napolju nikome zanimljivo, kako god da je kontekstualizuješ.

 

A na filozofskom ima raznih, i onih koji mogu i onih koji ne mogu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...