Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

 

a ljudi iz obrazovanja ce biti finansijski pritisnuti da pristanu na to. tj vec jesu. videla sam na  nekom erazmus masteru ribu iz neke somalije. uopshte nisu sigurni koji jezik govori, ni kakve shkole ima, a ni da nije stigla direktno od ovaca. ali ima stipendiju. imace i papir za godinu dana.

 

 

Aha, a naši ljudi kad vide papir univerzitet u ovom ili onom, EU države, historija tradicija, misle kako je to (nužno) kvalitet. A nikako ne mora da bude, videla sam PhDjeve sa svog univerziteta koji ne znaju n-i-š-t-a. Ja za njih dođem ko Tesla, što otprilike znači da ni master diplomu nisu smeli da uzmu. Bilo je da devojka na odbrani PhDja sve vreme govori proteini i histoni, pa na potpitanje zašto i (jer su histoni grupa nekih proteina) ne kapira šta to oni hoće od nje, a bavila se kao histonima, pa devojka koja je isklonirala i objavila rad da bi kasnije par njenih konstrukata resekvencionirala master studentkinja koliko da vidi da su sve mutacije van proteina, negde daleko u vektoru (a rad sve prši od razlika wild type-a i tog kvazi mutanta), pa evo sad ova mala što ne zna šta je to pufer i zašto ne može da mu podesi pH vrednost tako što će doliti malo vode u njega. Bezveze potpuno, devalvira i moju diplomu (mukom stečenu jer ne biva drukčije kad si ograničenen time što znaš šta je pufer i protein, i što umeš da proveriš najprostiju sekvencu) in a way.

 

Najveći broj kolega doduše su baš ok, da ne ispadne sad da izlaze sve neki analfabetusi, ali problem je što iz nekog razloga sad puštaju sve, tako da ne znam na šta će da liči kad još više ne baš bistre al zato ambiciozne dece požele da imaju diplomu i ukapiraju da daju svima.

Ok, fakat ova deca i ne idu u struku posle da rade, ne bi preživeli tri dana u mojoj firmi recimo, nego u neke prodaje i konsaltinge. I onda iznajme stan u delu grada koji na ne mogu da priuštim ni na biciklu da vidim, no dobro, to je već neka treća priča koliko se plaćaju ti neki ljudi koji rade u struci, a koliko oni koji rade neke prodaje, organizacije, managing nečega...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni danas stiglo ali sam iskulirao. 

 

I nije mesec dana, rok za popunjavanje je 1. decembar, pre je to bilo negde oko 20. januara.

 

 

 

Trač je da 15.12. otvaraju konkursni ciklus, do 31.1. Onda predlozi idu samo na inostranu recenziju, pa rangiranje, pa žalbe itd. a početak ne pre 1.7.2016.

Link to comment

Meni danas stiglo ali sam iskulirao. 

 

I nije mesec dana, rok za popunjavanje je 1. decembar, pre je to bilo negde oko 20. januara.

 

 

 

Trač je da 15.12. otvaraju konkursni ciklus, do 31.1. Onda predlozi idu samo na inostranu recenziju, pa rangiranje, pa žalbe itd. a početak ne pre 1.7.2016.

mashala nek su zivi i zdravi. otishao onaj jedan shto iole umeo u organizaciju, a i s njim doterali dovde. alal vera :lolol:

 

poslala motivaciono pismo saradnicima (as in ustaj radni narode), pa unela neke reference, za srecu :P

 

 

 

a novi ciklus po staroj modli, jel tako? onolika pricha ... ^_^

 

edip. u modlu za petogodishnji izgleda ne moze da se udje dok se ne zavrshe reference. pa onda mozda moze da se udje u petogodishnji, a dok se ne prikache reference i petogodishnji ne moze da se zatvori onaj glavni, zuti (tj verovatno moze, ali chemu to). fantazija. sreca pa smo navikli, jelda :D

Edited by gospa buba
Link to comment

ja sam onaj trecinac iz tri oblasti  :lolol: hvala bubo sto si mi lepo opisala zvanje... jes zeznuto ali u tome lezi sva carobnost, ali i dalje je zeznuto tj ne pretendujem da cu masterovati multi, ali ce mi pomoci da resim jednu + sto kazu gore mozes lepo da se iskomuniciras sa znalcima iz ove dve trecinke oko skretanja za albukerki

Link to comment

ja sam onaj trecinac iz tri oblasti  :lolol: hvala bubo sto si mi lepo opisala zvanje... jes zeznuto ali u tome lezi sva carobnost, ali i dalje je zeznuto tj ne pretendujem da cu masterovati multi, ali ce mi pomoci da resim jednu + sto kazu gore mozes lepo da se iskomuniciras sa znalcima iz ove dve trecinke oko skretanja za albukerki

ma naravno da moze, a moze i da valja, ako je chovek dobar bar iz jednog. mislim sasrecom :D

 

 

notirajte da su vodje prethodnog nauchnichkog protesta sada on the dark side. nikad vidjeno kod srba ^_^

Link to comment

Nisam siguran da sam ikad naleteo na vest koja je stigla do prve strane reddita a da pominje nauku i Beograd.

http://phys.org/news/2015-11-graphene-microphone-outperforms-traditional-nickel.html

 

Zna li neko nesto vise o ovome, mozda o ljudima koji su ucestvovali jer deluje prilicno impresivno?

znam autora, sjajan je.

 

 

edip@propspero. izgleda da je prsla pricha sa novim ciklusom projekata. tj izgleda da (opet) imaju vishe problema nego shto su se nadali. al to su kuloari, videcemo koji je stvarno poprechni presek dogadjaja ^_^ 

Edited by gospa buba
Link to comment

Vraćen predlog zakona o (izm/dop) NIDu sa Vlade.

 

Za ostalo ne znam, mi uredno podnosimo izveštaj do utorka.

to sam danas chula u kuloaru ^_^

 

znachi istina. ne razumem kako momcima ne ide <_<

 

edip. naravno, odmah se pricha o shestoj godini. ja cu, cijenim, da se ubijem :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment

do tell!

 

a vi prirodnjaci ne možete baš da radite (tematski) šta hoćete u okviru 1 ciklusa? kod nas uglavnom, uz neke stvari koje su ipak vezane za projekat, svako radi svoje, nezavisno na koji je projekat priključen...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...