Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

 Mi nemamo stalnog prevodioca, lektora angažujemo povremeno. Da tražimo dodatna sredstva, ne bismo ih dobili.

Skandal, zaista. Pored stalnog prevodioca i lektora, trebalo bi dodeliti i daktilografa, vozaca i francuskog kuvara, dok bi se po potrebi angazovao koktel majstor.

Link to comment

stalnog prevodioca u smislu da neko po ugovoru o delu uradi lekturu ili prevod teksta. prevod radimo sami a lekturu najčešće supruga jednog saradnika besplatno.

 

obzirom da proizvodimo 4 izdanja časopisa godišnje i sigurno još 50-70 članaka za druge časopise i 5-6 monografija i da priređujemo izvore, mislim da bi bilo uputno da imamo u budžetu stavku koja će omogućiti angažovanje lektora.

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

stalnog prevodioca u smislu da neko po ugovoru o delu uradi lekturu ili prevod teksta. prevod radimo sami a lekturu najčešće supruga jednog saradnika besplatno.

 

obzirom da proizvodimo 4 izdanja časopisa godišnje i sigurno još 50-70 članaka za druge časopise i 5-6 monografija i da priređujemo izvore, mislim da bi bilo uputno da imamo u budžetu stavku koja će omogućiti angažovanje lektora.

Jasno. Sala je bila u pitanju :)

Link to comment

ok.

 

čini mi se zapravo da ljudi uopšte nemaju predstavu o tome sa koliko malo para funkcioniše srpska nauka.

pa u tome i jeste problem kod nas, shto, na stranu stranci, ljudi iznutra, iz sistema, nemaju predstavu sa koliko malo para i koliko lichnog angazovanja i privatnog vremena i privatnih komunikacija funkcionishe srpska nauka. i shto se sistem svako malo obrushava na ljude koji bi radili istog djavola i sa parama i bez para... pokushaju da ne znam ni ja shta, izvuku valjda neke pare iz nauke <_<

Link to comment

nisam upučenja uopšte u način organizacije i rad naučne oblasti sa polja društveno humanističkih nauka, do pre par godina ni za STEM nisam znala kako bi jedno istraživanje izgledalo, pretpostavljam da ste duplo stariji od mene i da imate više iskustva i znanja u vezi sa tim. Sečam se da je jedan profesor rekao, redovni profesor na pmf-u, da za njegovu platu koju prima, država očekuje da 15% vremena provede predavajuči a da je ostatak namenjen naučno istraživačkom radu, ne znam da li isto važi za vas  koji ste na istoriji? da li vi imate prava da konkurišete za projekte? a se vi bavite samo istorijom sporta?

To samo ako si srednješkolJka...

 

(Zajebavam... da vidiš kakve sam ja komentare dobijao kad pomenem vinogradarstvo... viti... what??)

 

ili srednješkolJac

Link to comment

pa u tome i jeste problem kod nas, shto, na stranu stranci, ljudi iznutra, iz sistema, nemaju predstavu sa koliko malo para i koliko lichnog angazovanja i privatnog vremena i privatnih komunikacija funkcionishe srpska nauka. i shto se sistem svako malo obrushava na ljude koji bi radili istog djavola i sa parama i bez para... pokushaju da ne znam ni ja shta, izvuku valjda neke pare iz nauke <_<

 

Sam svoj menađer  -_-

 
Pišem, prevodim, lekturišem, pripremam za štampu, održavam sajt, organizujem tribine i konferencije, no frx,

 

Zapravo nemam nekih kardinalnih žalbi na sistem, mislim da se može tvikovati tu i tamo da daje bolje rezultate. Glavna primedba - kao što rekoh, nedopustivo tanak sistem recenzija.

 

A pare, kad tražim, zapravo ne tražim za svoju platu nego da recimo zaposle više ljudi da rade tendere za kapitalnu opremu i potrošni materijal, da ne čekam štampač ili monitor po godinu dana; pare za Scindeks, da bude bar što je bio, sa svim svojim manama (bez indeksiranja citiranosti u monografijama i zbornicima koji su 'leb i buter za DH branšu) itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...