Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

lepo je videti :lolol:

 

onomad je (~2000) zarko korac predlagao da se ukinu osnovne nauke i ostave samo primenjene -_-

 

imao je naravno neke primedbe na prirodne ^_^

 

pa jeste, koliki je profit od filozofiranja™?

mislim da ce biti dosta pristalica ove teorije u blizoj buducnosti. 

Link to comment

pa jeste, koliki je profit od filozofiranja™?

mislim da ce biti dosta pristalica ove teorije u blizoj buducnosti. 

pa ako je profit bog kome cemo se klanjati (shto vec i chinimo), onda je sve u redu na toj slici -_-

Link to comment

Ja te stvari uglavnom čitam ovako:

 

"Nemojte da se školujete da mislite o društvu, ima ko će to radi umesto vas [nudge-nudge-wink-wink], školujte se da proizvodite nešto opipljivo, kako bi mi, ovaaaaj svi, živeli bolje."

Link to comment

Ja te stvari uglavnom čitam ovako:

 

 

odlichno chitash. paradoksalno, ja kao izdanak prirodno/tehnichke struje, sa godinama i nekim multidisciplinarnim bavljenjima, u poslednje vreme uvidjam vrlo ozbiljnu potrebu za ozbiljnim drushtvenim naukama, i da se njihova vaznost ne moze negirati, a da je ukidanje potpuna budalashtina, koju ce izgleda diktirati ozbiljne neznalice, ne chak ni toliko zbog neproizvodjenja profita, nego zbog chiste gluposti i zagledanosti u svoj pupak. kao, mehanicistichka paradigma (opet) pomalja svoje ruzno lice, ovaj put sa plastichnim delovima :lolol:

 

ili da citiram - ja vecu glupost u zivotu nisam chula -_-

 

 

 

edip. samo malo drushtvenjaci da nauche matish, i sve bude super :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

nedavno sam cuo dobar komentar, u skolama su visak pedagozi i psiholozi a zaposljavaju se policajci.

 

 

Vazda bili, aj što ne mogu da se ose sa ovom skroz ispuštenom krimos decom, to je verovatno i nemoguće, al iz mog iskustva ni sa onom koja imaju umeren stepen problema u ponašanju nisu se baš pokazali.

Pada mi na pamet dečko koji je tako umeo da bulinguje u mom odeljenju, ništa doduše u poređenju sa ovim što čitam po novinama danas, nikakva ponavljna prebijanja sa bandom do uništenja objekta fiksacije. Više onako uništavanje imovine, otme lančić pa uništi, pa vrati tako uništen, iseče nekom jaknu, zajebava tu i tamo mahom po ceo dan koga stigne ali na tom nivou je ostajalo. U nekom trenutku poslali su ga i kod školskog psihologa. Ona popričala sa njim, zaključila da je to faza, i da će se smiriti kad nađe devojku (?!). I tu je zaključila priču.

 

Jbt, za to vreme mi ostali, koji smo takođe uglavnom bili bez devojaka i momaka ali nismo uništavali tuđe stvari i kinjili ljude, da sedimo, čekamo, i podnosimo račune prebogatim roditeljima da nam kupe opet jaknu.

Link to comment

Vazda bili, aj što ne mogu da se ose sa ovom skroz ispuštenom krimos decom, to je verovatno i nemoguće, al iz mog iskustva ni sa onom koja imaju umeren stepen problema u ponašanju nisu se baš pokazali.

 

skolski psiholozi su vise savetnici nego realan faktor pri odlucivanju po skolama, pa kako se koji izbori za status medju djacima/profesorima.

 

plus taj efekat straha, ides kod psihologa!  ^_^

(koji ce telepatski saznati sta si radio u kupatilu sinoc)

Link to comment

polozio matematiku 1, imam sveske za matematiku 2 (negde), ko zna zasto je to dobro...

ali to zbilja jeste dobro, ma koliko se ja zavitlavala. ti stojish na brdu i vidish malo dalje :D

Link to comment

 

edip. samo malo drushtvenjaci da nauche matish, i sve bude super :lolol:

 

Ау, немој, имао сам неколико случајева. То што су они на том ВЕШу или где већ имали педесетак формула за статистику или шта већ, па им било јако тешко да то сваре (и мени би било тешко, јер ту ништа није јасно шта је шта и зашто баш тако, него само уче како), излази на то да они одатле понесу диплому и убеђење да нешто знају. Чак и неки машинци су умели да тврде да су учили више математике него ми, јер им је било теже - опет, из истог разлога што су они то учили као кувар, то се ради тако и тако и не питај зашто.

 

Дакле значи, било би супер. Супер зајебано, кад уврте себи у главу да они то знају.

Link to comment

Ау, немој, имао сам неколико случајева. То што су они на том ВЕШу или где већ имали педесетак формула за статистику или шта већ, па им било јако тешко да то сваре (и мени би било тешко, јер ту ништа није јасно шта је шта и зашто баш тако, него само уче како), излази на то да они одатле понесу диплому и убеђење да нешто знају. Чак и неки машинци су умели да тврде да су учили више математике него ми, јер им је било теже - опет, из истог разлога што су они то учили као кувар, то се ради тако и тако и не питај зашто.

 

Дакле значи, било би супер. Супер зајебано, кад уврте себи у главу да они то знају.

nisam rekla mnogo, rekla sam malo -_- ^_^

 

zashto to kazem, zato shto postoji ozbiljna tendencija u evropskom obrazovanju da se spaja nespojivo, pa bi bilo dobro da "zrtve" spajanja ne budu besmisleni polovnjaci (shto ce realno biti), mislim, ako ce neki poso da se radi. i nije mi skroz jasno (uopshte mi nije jasno) kako misle to da reshe, osim ako nemaju nameru da chekaju 150 godina da sistem nekako prirodno udje u stabilno stanje. poshto to ne pasuje ekonomskom trenutku, a jasno je da su novci u prichi, razum ne nuzno, ali novci obavezno. ja sam ishla sad tamo da drzim fiziku ljudima koji su birali srednju shkolu tako da ne vide m od matematike, a fizike cao zdravo. ali evropsko obrazovanje se pali da proizvodi te umiljate sa dve majke, shto mi je jasno, inzenjera cesh da privolish da prochita neku antiku, pa kako mu padne, a kako cesh npr nekog strejt drushtvenjaka da pritisnesh da skapira neku ozbiljnu statistiku, i josh da viche kako mu je super korisno (a jeste, shto je najgore), pri tom znajuci tablicu mnozenja, stvarno nisam pametna. jer kao trzishte to trazi. pri chemu je, ne znam tachno koliko, ali jedan solidan deo trzishta chista fikcija, neko se gore setio da bi to bilo bash super imati armiju lako pokretljivih i fleksibilnih poluobrazovanih polupoznavalaca, da ce to da bude super za ovaj kapitalizam :blink:. ja se samo teshim dok ne mora da se zida most i operishe otvoreno srce, za ostalo cemo lako, dal ce neko da ispusti minga u muzeju, jebemliga dok ne ginu zivi ljudi :lolol:

 

ono shto mene muchi je shto smo mi vec videli i shuvarovu shkolu i komandnu ekonomiju, pa su nam pomogli da to sve razvalimo jer nije valjalo (!), a sada ce isto to da probaju da nam prodaju, ali bukvalno isto, zvace se drugachije i imati odlichnu mashnu i biti za red velichine gore od originalnog reshenja, sa dodatkom jedne zivotne nesigurnosti, koja se u modernoj evropi u tim krugovima ceni kao dukat, shto si nesigurniji, zivotno, finansijski i svakako, to si bolje meso za to trzishte rada. mene bi bilo sramota, al ovde srecom nema vishe koga da bude sramota...

 

 

edip. interdisciplinarno je naravno super, to i ja mislim, u tim shumama zive prave zverke, ali moraju biti ozbiljne zveri svojih matichnih oblasti, da bi to bilo tako. a za to se nema vremena, jer je oskudacija i sve je skupo <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

nisam rekla mnogo, rekla sam malo -_- ^_^

 

 

Мало, али њима много... А онда га надувају да изгледа много велико.

 

 

neko se gore setio da bi to bilo bash super imati armiju lako pokretljivih i fleksibilnih poluobrazovanih polupoznavalaca, da ce to da bude super za ovaj kapitalizam :blink:. ja se samo teshim dok ne mora da se zida most i operishe otvoreno srce, za ostalo cemo lako, dal ce neko da ispusti minga u muzeju, jebemliga dok ne ginu zivi ljudi :lolol:

 

 

Ма то је за сва та бајаги запослења, за "биће вам јефтиније ако платите посредника", а том посреднику је довољно да зна шта једна страна не сме да зна о другој. Још се ми смејали нашим соцдиректорима да су стручњаци опште праксе, у све се разумеју, кад упропасте једну добију другу да тамо директоришу, кад оно види сад, сто Марица сто кривих џојстика, и то се зове привреда (енгр: економија).

Link to comment

 

edip. interdisciplinarno je naravno super, to i ja mislim, u tim shumama zive prave zverke, ali moraju biti ozbiljne zveri svojih matichnih oblasti, da bi to bilo tako. a za to se nema vremena, jer je oskudacija i sve je skupo <_<

 

 

Interdisciplinarno je meni više po smislu ono što sad radiš biologiju nekim tehnikama gde treba fizika, pa u labu imaš i ljude koji su biolozi i ljude koji su fizičari, pa svako radi ono što zna. Neki san kako će neko da zna sve to je malo bizaran, da to može pa bili bi ljudi i ranije nekoliko nečega što se struke tiče. Ja makar nisam taj kapacitet, nisam neki vrhovni genije ni u ovoj jednoj struci, a ako nisam ja nije u stanju ni bar drugih 90% ljudi.

 

Oko pristupa studijama, počinjem sve više da cenim svoje nekadašnje školovanje, sa zamerkom na iživljvanje profesora koji su svoje predmete hteli da predstave kao ne znam šta pa sam matematiku polagala normalno a za neku biologiju sam morala da učim telefonski imenik napamet (besmisleno).

Link to comment

Interdisciplinarno je meni više po smislu ono što sad radiš biologiju nekim tehnikama gde treba fizika, pa u labu imaš i ljude koji su biolozi i ljude koji su fizičari, pa svako radi ono što zna. Neki san kako će neko da zna sve to je malo bizaran, da to može pa bili bi ljudi i ranije nekoliko nečega što se struke tiče. Ja makar nisam taj kapacitet, nisam neki vrhovni genije ni u ovoj jednoj struci, a ako nisam ja nije u stanju ni bar drugih 90% ljudi.

naravno, tako je najbolje i to nije nikakva tajna. ne nameravaju ovi sad da proizvedu univerzalnog struchnjaka, oni nameravaju da proizvedu ne poluobrazovano bice, nego trecinca iz 3 oblasti i da ga proglase za vrshunskog struchnjaka. i menadjera, shto je josh vaznije -_-

 

a ljudi iz obrazovanja ce biti finansijski pritisnuti da pristanu na to. tj vec jesu. videla sam na  nekom erazmus masteru ribu iz neke somalije. uopshte nisu sigurni koji jezik govori, ni kakve shkole ima, a ni da nije stigla direktno od ovaca. ali ima stipendiju. imace i papir za godinu dana.

 

naravno da nisam kapacitet, treba sad da sednem da uchim geologiju, samo da se ubijem :ph34r:

 

 

 

 

Oko pristupa studijama, počinjem sve više da cenim svoje nekadašnje školovanje, sa zamerkom na iživljvanje profesora koji su svoje predmete hteli da predstave kao ne znam šta pa sam matematiku polagala normalno a za neku biologiju sam morala da učim telefonski imenik napamet (besmisleno).

ne pominji -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...