Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

 

lepo ali suštinski nebitno. biće kako bude, to jest neće biti dobro. ako bude uopšte projekta - odlično, ako nam ne smanje pare - odlično, ako ne budu kasapili bodove mlađim saradnicima - odlično, ako ako...

 

ja palim odavde za mesec dana, želim bolje u životu i nadam se da ću uspeti.

Link to comment

Kad smo već kod paljenja odavde, evo još nekoliko raspoloživih pozicija u oblasti neuronauka, možda nekome ko nije priheftan za ove naše koordinate bude od koristi: 

 

http://www.colorado.edu/ics/2015/09/17/ics-tenure-track-faculty-search 

http://www.sdu.dk/en/servicenavigation/right/ledige_stillinger/VIP

https://ki.mynetworkglobal.com/en/what:job/jobID:75642/where:55/

https://ki.mynetworkglobal.com/en/what:job/jobID:75838/where:55/

Link to comment

lepo ali suštinski nebitno. biće kako bude, to jest neće biti dobro. ako bude uopšte projekta - odlično, ako nam ne smanje pare - odlično, ako ne budu kasapili bodove mlađim saradnicima - odlično, ako ako...

 

ja palim odavde za mesec dana, želim bolje u životu i nadam se da ću uspeti.

samo zapaljuj :D

 

gledaj da tamo imash neke baze koje mi nemamo. ako li nemash, znash shta ti je chiniti ^_^

 

 

a ovo ce da bude kako bude. ili nikako. ja najvishe strepim da ce da zajebu neshto i ostave ove projekte. onda moram da pishem tuzno pismo verbicu da napravim transfer na 12 meseci na jedno mesto, da ne bi na drugom mestu doshlo do opravdanog krvoprolica (kome bi prethodilo opravdano chupanje frizure, da se zna di su x hromozomi). pa da izlazim na kuriru <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

ja kontam da oni mogu da verglaju ovaj projekat do beskonačnosti i to će verovatno i da rade jer sumnjam da su sposobni da raspišu novi konkurs.

 

the good thing is da smo u trenutku kada je projekat trebao da bude gotov (pre godinu dana ili kad je to više bilo) bili na 120% predviđene norme.

Link to comment

ja kontam da oni mogu da verglaju ovaj projekat do beskonačnosti i to će verovatno i da rade jer sumnjam da su sposobni da raspišu novi konkurs.

 

the good thing is da smo u trenutku kada je projekat trebao da bude gotov (pre godinu dana ili kad je to više bilo) bili na 120% predviđene norme.

ih brate. godinu dana pre godinu dana kad je trebalo da bude gotov, mi smo bili na 100%, sad smo na 300% :lolol:

 

ubicu se ako ne ukinu ovo, ali ozbiljno :cry: (sad mi je jasno da je to pismo moralo biti pisano iz mesta, a ne kao, ove godine su svakako gotovi projekti, pa kao hajde da ne pravim sebi posao. sad lepo imam situaciju da usled internog dogadjaja nemam pristup svojim materijalnim troshkovima, putovanje mi placaju stranci, doktorantkinja mi je (skoro pa) najebala (al smo izvukli shta je moglo), monitor sam nashla na hodiku i odnela, josh se niko nije zalio, a o resto opreme mogu samo da sanjam :ph34r:)

 

na ovaj tekst gore mogu mene da metnu kao ilustraciju. ne vidim se i ne chujem. imam neprijatelja ko da sam velika. srecom i prijatelja, pa se pokompenzujem kad prigusti :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 1 month later...

Zadnji trač oko novih projekata je da će konkurs biti otvoren od decembra, i to sve po starom zakonu i starim propozicijama.  ^_^

o konkursu nishta ne chuh, ali da su kategorije tragedija, to rekoshe neka djeca juche u prolazu. naravno, sve drugarski, neformalno, tako oni posluju -_-

 

naravno, sve na nivou tracha.

Edited by gospa buba
Link to comment

Zadnji trač oko novih projekata je da će konkurs biti otvoren od decembra, i to sve po starom zakonu i starim propozicijama.  ^_^

 

Nije nemoguće, pošto se priča (trač, naravno, bilo bi neskromno očekivati da se neko bavi trivijalnošću poput informisanja ljudi kojih se to neposredno tiče) da priprema novog zakona može da se otegne, u najboljem slučaju do aprila, a pominje se i jun. Pokušavaju, između ostalog, da uobliče različite iteracije, metamorfoze i maligne alteracije Bolonje koje trenutno džikljaju po fakultetima, u nešto što bi, bar izdaleka i u mraku, ličilo na sistem. Znajući delimično ko sve sedi u radnim grupama za izradu zakona i pred čim se taj trust mozgova našao, ne znam da li da se više radujem odugovlačenju ili zbrzavanju :ph34r:   

 

o konkursu nishta ne chuh, ali da su kategorije tragedija, to rekoshe neka djeca juche u prolazu. naravno, sve drugarski, neformalno, tako oni posluju -_-

 

naravno, sve na nivou tracha.

 

Ma, niiisu, zadirkuju te vragolani,  rekategorizacija se kroji već nekoliko godina, garant su za to vreme uspeli da ovladaju značenjem reči taksonomija, a u njihovu dobrohotnost valjda nismo ni  sumnjali  -_-

Link to comment

Ja se uzdam u odugovlacenje i rad po starom jer ne verujem da ce biti promena u moju korist.

 

TT via LG G3

naravno, promena moze biti samo na shtetu, bar meni, ja sam tachno onaj status koji jedi generichkog nauchnog savetnika, kao da cu odmah sesti u njegovu stolicu, shtampati na njegovom papiru i imati njegove fantastichne misli o reformi nauke kod srba ^_^ (to je jedna prepisana paranoja u nauci, prepisana sa faksa, gde svaki profesor zdravo strepi od onog shto mu grize noge ozdo. a unas stolica kolko ocesh :isuse:)

 

bojim se samo da ne produze ove, in a present state. ako ce da raspisuju nove po istim parametrima, zabole me, to je 2 dana posla, moji su spremni odavno <_<

 

prazne li priche mila majko.

Edited by gospa buba
Link to comment

naravno, promena moze biti samo na shtetu, bar meni, ja sam tachno onaj status koji jedi generichkog nauchnog savetnika, kao da cu odmah sesti u njegovu stolicu, shtampati na njegovom papiru i imati njegove fantastichne misli o reformi nauke kod srba ^_^ (to je jedna prepisana paranoja u nauci, prepisana sa faksa, gde svaki profesor zdravo strepi od onog shto mu grize noge ozdo. a unas stolica kolko ocesh :isuse:)

 

bojim se samo da ne produze ove, in a present state. ako ce da raspisuju nove po istim parametrima, zabole me, to je 2 dana posla, moji su spremni odavno <_<

 

prazne li priche mila majko.

 

Promena će verovatno ići na štetu svih (ili gotovo svih), u smislu pooštravanja kriterijuma (prvenstveno IF). Namnožilo se u međuvremenu i radova i ljudi koji zadovoljavaju kriterijume za više kategorije, pa mislim da će podići lestvicu prvenstveno da bi nas manje plaćali (B1 je, na primer, otprilike upola manje plaćena od A1, super je fora da vozdignu uslove u nebesa, imaju i radove koji održavaju BU na Šangajskoj listi i robove koji ih izrađuju za male pare). O metodologiji koju će primeniti pri rangiranju sam čula razne priče, od toga da će autore vrednovati i po doprinosu radu (redosledu autora) do autentičnih gluposti koje ne treba ni uzimati u obzir (bar se nadam). 

 

I meni bi odgovarao novi ciklus projekata po postojećim parametrima, taman da iskoristim opremu (predviđenu za prethodni) koju će nam valjda nekad isporučiti jer je novac, naravno, uredno skinut :isuse:   

Link to comment

stizu rekacije na preporuku japanskog ministra obrazovanja, da univerziteti smanje/prekinu studije drustvenih nauka i podsticu na produktivnije™, pravo i ekonomiju.

 

Backlash prompts Japan to rethink controversial university policy

 

Japan's education ministry claims reports that it was ordering universities to scrap subjects such as philosophy and political science are a "misunderstanding." But 26 schools are still doing away with the courses.
Link to comment

stizu rekacije na preporuku japanskog ministra obrazovanja, da univerziteti smanje/prekinu studije drustvenih nauka i podsticu na produktivnije™, pravo i ekonomiju.

 

Backlash prompts Japan to rethink controversial university policy

lepo je videti :lolol:

 

onomad je (~2000) zarko korac predlagao da se ukinu osnovne nauke i ostave samo primenjene -_-

 

imao je naravno neke primedbe na prirodne ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...