Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Neka vas neka, setićete se vi mene kad vam u neko zlo doba zakrče creva  -_-

 

Stigao zahtev za dostavljanje finansijskog izveštaja,  rok je do 21. marta. Ne sećam se da su ranije tražili dokumentaciju vezanu za javne nabavke (Aneks 8.2), moram da proverim na šta se taj propis primenjuje a na šta ne. 

Link to comment

ne radim. to je valjda jedina situacija u kojoj nisam rekla... nisam hirurg al mogu da shtricnem :lolol:

 

radost zbog te jedne mladalachke nesmotrenosti me ne napushte vec godinana :d

 

prashtaj, ima da napravimo multi projekat jednog dana, pa ce prosper da radi finansije, on je najmladji :wicked:

evo sam neka kaze! jel tako dete? :d

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam sinoć gladan legao, samo da prijavim  :cry:  moraćete pitom da me 'ranite. 

 

 

Kod nas sekretarica/računovođa(tkinja) radi finansije, šef projekta pregleda i finišira.

 

 

Doduše, jedan kolega koji će možda biti šef u sledećem ciklusu, a mrzi biorkratiju više nego išta, mi nudi 300€ godišnje da odrađujem te poslove oko projekta a da on samo potpisuje. :D

 

S obzirom da jaodavno radim reference i nabavku opreme za dž, možda i koaliramo.

Link to comment

do nekle je u pravu, samo ovaj čovek nije naučnik, ne znam zašto se on oglašava. ni ne radi ništa vezano za naučno istraživačku oblast, možda novinarstvo? nek pokuša da objavi pa neka nam javi koliko truda treba za scimago Q1 Q2 listu

Link to comment
Svaki univerzitet utvrđuje kako će da bira nastavnike. Primera radi, u pravilniku Univerziteta u Beogradu navedena je i ta ERIH lista. Osim toga, pravilnik o vrednovanju naučnoistraživačkog rada unapređen je uglavnom u delu koji se odnosi na društveno-humanističke nauke, što znači da je sada pobrojan čitav set rezultata koji do sada nisu bili vrednovani, poput različitih oblika monografija.

 

To praktično znači, objašnjava, da kada se gledaju časopisi, manje bodova mogu da sakupe naučnici iz prirodnih nauka, medicine i tehnike, nego njihove kolege iz društveno-humanističkog polja.

 

Ona odbacuje i primedbe „društvenjaka“ da čelni ljudi u Ministarstvu prosvete i Beogradskom univerzitetu, budući da su gotovo svi sa fakulteta prirodnih nauka, žele da degradiraju društveno-humanističke nauke.

 

– Takve primedbe nemaju osnova. Zašto bi bilo ko pravio štetu bilo kojoj nauci? Niko nema interes da ne podstiče istraživače iz pojedinih oblasti da budu kvalitetniji, a da bi imali bolju nauku, moramo i bolje da je merimo. A nacionalne oblasti su ono što je zemlji potrebno – ističe prof. dr Vera Dondur.

Link to comment

 

molimo vas da nam sto pre dostavite  ukupan

broj radova po kategorijama kao i  spisak radova objavljenih u zadnjih

pet godina razvrstanih po kategorijama.

 

a shto ne upru mastori u neko dugme na bazu, pa da im izadje samo? :unsure:

 

ono, dajesh detaljne izveshtaje godinama, elektronski, svake godine, kategorisano, prebrojano, slozeno. i opet na kraju dajte prebrojte mi sami ponovo :ph34r:

 

momci, ajte kuci, dosta je bilo :cry:

Edited by gospa buba
Link to comment

opet traže spisak?

traze brojno stanje i spisak po kategorijama, ne znam da li samo nama, mozda je neshto nashe interno, ali je zahtev iz ministarstva. josh ja budala, kao hajde, imam brojno stanje, vadila sam za petogodishnji, kad ono i jebeni spisak :blink::isuse:

 

glupacha, mogla sam da imam lepo slozene fajlove u wordu, format rtf, ko shto ima gospodje shto se drze tog zapisa, pa da ih tako chuvam, nego ja budala unosim direktno u bazu kako ljudi shalju i rachunam baza je to, nije problem. sad uzmi pa vadi govna iz njihovih chirilichnih ispisa :isuse::ph34r:

 

goveda da bi goveda.

Link to comment

a shto ne upru mastori u neko dugme na bazu, pa da im izadje samo? :unsure:

 

ono, dajesh detaljne izveshtaje godinama, elektronski, svake godine, kategorisano, prebrojano, slozeno. i opet na kraju dajte prebrojte mi sami ponovo :ph34r:

 

momci, ajte kuci, dosta je bilo :cry:

 

A, pa ne može to tako, baza je samo za ukras i pokazivanje kreditorima ako ikad blagoizvole svratiti, nešto kao šustikla sa komplikovanom mustrom, oči ti ispadnu dok je ne završiš a onda je metnu da skuplja prašinu u vitrini. I još traže da spampuljaš i neko praktično krpče kojim umeju da rukuju, onako za svaki dan. 

Stvarno je dosta.  

 

edit: pridružujem se glupsonskom klubu, i mi smo ubacivali direktno u bazu. 

edit: nama je traženo za akreditaciju naučnoistraživačke delatnosti 

 

Ubaciću u spojler konkurs za stipendiju WB, možda je zanimljiv mlađem svetu. 

 

Dear Doctor/Scientist,

 

We have a posting on Trialect soliciting applications for World Bank Scholarships for Masters in Public Health and other programs at Harvard (USA), Johns Hopkins (USA), and other World Bank "Preferred" and "Partner" health institutes in the UK, The Netherlands, Belgium, and Japan. To date, the Program has awarded over 5000 scholarships. The scholarship covers tuition for program, the cost of basic medical insurance, economy class air travel, and monthly living expenses. As the deadline is fast approaching, we would be highly appreciative if you could share this information with your fellows, students or junior investigators who may be interested. The details can be perused at: World Bank Scholarships

 

Thanks,

Trialect Support

​+1.805.850.6002 (only for technical questions)

Support@trialect.com

 

This email was sent to xxx based on your expertise and past work as determined by the sponsors or by our scientific affairs at Trialect Inc. Trialect Inc. is a United States based company that posts grants, fellowships, courses, conferences, academia-industry collaboration opportunities to health professionals around the globe to improve quality of science and bring more drugs to mankind.

107 Reino Rd, #197, Newbury Park, CA, 91320

Phone: +1.805.850.6002 for technical questions

 

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...