Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Postoji nešto prilično tužno u tome da u akademiji ne možeš da gajiš stavove van objekta nauke koji su trenutno outlandish i non-PC.

naravno da je tuzno, zato ne treba ni pochinjati ako chovek nece da bude dovoljno uporan. moja najveca zalost je onaj u koshulji na gole zene shto se posle izvinjavao i plakao. tako i ovaj. nauchna zajednica je prepuna sukoba na svakom mogucem nivou, mogao je da se tuche junachki, umesto shto je odustao. izgubio bi i ovako i onoako, samo shto bi onako bilo svima veselije. kad je vec pozeleo da je njegovo mishljenje o sastavu laboratorija ikom relevantno...

Edited by gospa buba
Link to comment

Postoji nešto prilično tužno u tome da u akademiji ne možeš da gajiš stavove van objekta nauke koji su trenutno outlandish i non-PC.

 

pa sad zavisi, sta da se njegov outlandis stav tice zagovaranja genocida nad nekom populacijom? ili da stavno ima moc da izbaci zene iz "muskih" labova na svom fakultatu. 

Link to comment

Pa morali bi počiniti genocid ili razdvojiti žene od muškaraca poo labovima, šta nam drugo preostaje nego da svaki izrečeni stav dovedemo do krajnje praktične posledice. :(

Link to comment

^^^ Pa ovde se radi o sprečavanju da jedna trula jabuka sjebe celo bure, jer se pretpostavlja da je celo bure sklono truljenju i da je taj proces zapravo neminovan čim se utvrdi da je jedna jabuka trula.

 

Ko sam ja da sumnjam u proces sekuritizacije naučnog bureta? Meni samo žao trule jabuke, imala je i ona neku korisnost, a žao mi i sumnje u sklonost ka truljenju kod ostalih jabuka :(

Link to comment

Meni se cini da je to slicno kao sa Watsonom i onim rasistickim izjavama. Popusti inhibicija posle 70-te, pa se prica svasta.

Tough luck, sa popuštenom inhibicijom se ne ide međ svet. :(

Link to comment

meni je cela ova prica potencijalno trula. ERC je izdao saopstenje kako je ovo bio samo saljivi uvod u ozbiljno predavanje o pravima zena u nauci, koje je tip bio pozvan da odrzi. tako da mi ostaje prostor za sumnju da je tipu glavni problem medijsko neiskustvo. zajebano je sto mozes da odletis s pozicije samo tako. doduse honorary pozicija je ionako verovatno bila samo nekakvo skupljanje poena za UCL jer je covek nobelovac. 

Link to comment

Meni se cini da je to slicno kao sa Watsonom i onim rasistickim izjavama. Popusti inhibicija posle 70-te, pa se prica svasta.

 

pa da, dedica je samo malo eksentrican, hehe, da mu ne uzimamo za zlo.

 

betty, mislim da preterujes, da je ostavku na cermonijalnu poziciju. evo ovaj ranije spomenuti u majici na gole zene, lepo se izvinio i nista mu nije falilo. ni ovome nista nece faliti.

 

npr ja bih npr crick and spomenutog watsona stripovala nobelove nagrade (i ne zbog rasistickih izjava, nego zbog onoga sto su uradili rosalind), a definitivno ne bih condoneovala rasisticke i seksisticke izjave, jer jbg, deka je malo shano dusho, hihi. nema razloga da nekog samo zato sto je >70 tretiramo kao nerazumno dete koje se zaigralo malo, jbga.

Edited by rajka
Link to comment

ja nemam uopste problem s tim da ljudi trpe posledice zbog seksistickih ispada - i sama sam itekako bila zrtva seksizma i znam koliko ta vrsta odnosa moze da te slomi, a vodeca imena u nauci i treba da imaju ogromnu odgovornost za svoje reci - nego se pitam do koje mere je ovo izvadjeno iz konteksta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...