Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

pa da, dedica je samo malo eksentrican, hehe, da mu ne uzimamo za zlo.

 

betty, mislim da preterujes, da je ostavku na cermonijalnu poziciju. evo ovaj ranije spomenuti u majici na gole zene, lepo se izvinio i nista mu nije falilo. ni ovome nista nece faliti.

 

npr ja bih npr crick and spomenutog watsona stripovala nobelove nagrade (i ne zbog rasistickih izjava, nego zbog onoga sto su uradili rosalind), a definitivno ne bih condoneovala rasisticke i seksisticke izjave, jer jbg, deka je malo shano dusho, hihi. nema razloga da nekog samo zato sto je >70 tretiramo kao nerazumno dete koje se zaigralo malo, jbga.

Ne znam zasto si me docekala na djon, odakle ti ideja da sam ja za to da se ovi ispadi zanemare. A sto se tice starackog gubitka inhibicija, proguglaj malo. I pogledaj tamo negde razliku izmedju is & ought.
Link to comment

nisam tebe docekala na djon, niti sam mislila da si ti za to, iskoristila sam samo tvoj post kao odskocnu dasku. izvinjavam se ako come across da hejtujem nesto tebe.

Link to comment

^^^ Pa ovde se radi o sprečavanju da jedna trula jabuka sjebe celo bure, jer se pretpostavlja da je celo bure sklono truljenju i da je taj proces zapravo neminovan čim se utvrdi da je jedna jabuka trula.

 

Ko sam ja da sumnjam u proces sekuritizacije naučnog bureta? Meni samo žao trule jabuke, imala je i ona neku korisnost, a žao mi i sumnje u sklonost ka truljenju kod ostalih jabuka :(

pontijak odmah ovom detetu da vrati upravljanje nikom, juzerom i lozinkama ^_^

Link to comment

A ne, ja sam poštena sirotinja.
 
 

Nego, iz belog sveta, guverner Viskonsina Skot Voker (poster boy fiskalnog konzervativizma) reformiše UW tako da tenure neće više biti baš tenure nego će biti slippery slope po više osnova:

 

Recently Wisconsin Governor Scott Walker and the legislature’s Joint Finance Committee announced a plan to slash state spending on education in the 2015-2017 budget (UW System will receive a $250 million cut) and modify the state laws on tenure and shared governance.

Walker has said that the proposed tenure changes will provide “more autonomy” for the UW system’s Board of Regents (the governing body that oversees the UW system) and for chancellors to manage the cuts. It would do so by allowing tenured faculty to be laid off at the discretion of the chancellors and Board of Regents.
...

First, let me explain how tenure has worked in the UW system and what this proposal means, as there have been some misunderstandings about the proposed changes to UW tenure.

Most state university systems leave tenure policies in the hands of their University Board of Regents. The UW system is the only system in the country in which tenure policy is enshrined in state law.

The proposed changes are being described as a simple shift of control over tenure policy from state law to Board of Regents policy; hence, the proposed changes will simply result in UW having the same tenure system as most other public university systems.

One might ask, if this is simply a change in the location of tenure policy, why is it being made in the first place?

In this case, it is absolutely essential to understand that the Wisconsin legislature has not simply decided to hand tenure policy over to the Board of Regents.

Instead, the state legislature will modify (not remove) state law, so that Section 39 of state statute will instruct the board on when they can terminate a faculty member in the following way:


Layoff due to budget or program decision: Modify current law to specify that the Board may, with appropriate notice, terminate any faculty or academic staff appointment when such an action is deemed necessary due to a budget or program decision regarding program discontinuance, curtailment, modification, or redirection, instead of when a financial emergency exists as under current law.


If Section 39 is adopted, the Board of Regents will always have the legal right to terminate anyone for any reason related to “program discontinuance, curtailment, modification, or redirection…” And on June 5, the UW System Board of Regents did vote unanimously to add tenure protections to regents policy, but declined to request the removal of Section 39. The motion they adopted says clearly that the Board’s policy “must comply with applicable state law.”

It is for this reason that the American Association of University Professors (AAUP) has already declared that the proposed law would represent the loss of a viable tenure system.



http://www.newrepublic.com/article/121999/gov-scott-walker-weakens-tenure-university-wisconsin

 

Link to comment

pa ok. mada on sam kaze da ima reputaciju "sovinsticke svinje", sto znaci da mu nije prvi put.  

 

ma verovatno si u pravu, posebno s obzirom na kasnije intervjue koje je dao. ali me je nakon ERC izjave uhvatila neka nelagoda jer ne baratam svim podacima. npr. mogu da zamislim odlicno predavanje na temu gender bias koje pocinje bas tim recima, kao nacin da se otvore skakljive teme. i mogu da zamislim twitter shitstorm na osnovu necega izvucenog iz konteksta. sto sve verovatno nije tacno, ali me uhvati dalja nelagoda kad vidim da ljudi citiraju (ko fol) njegove reci koje nije izgovorio. npr. nije izgovorio da zenama nije mesto u nauci, nego da je polno-mesana sredina problematicna za obavljanje posla. u blicu npr. kazu da je rekao ovo prvo, i to pod navodnicima, kao da prenose bas njegove reci. enivej, nelagoda. 

Link to comment

POD LUPOM: Na stotine doktorata u Srbiji ne važi?!

Društvo 07:02, 11.06.2015.

 

Autor: Sanja Ilić, Foto: Stefan Jokić, Foto: Shutterstock

 

Ovo se može desiti jer mnogi profesori Univerziteta nisu objavili naučni rad u SCI, a bili su mentori na izradi doktorskih radova

 

BEOGRAD - Zbog toga što mnogi redovni profesori Univerziteta u Beogradu nisu objavili nijedan naučni rad u najrelevantnijem časopisu Social sciences citation index (SCI) :isuse:, a bili su mentori na izradi doktorskih radova, na stotine doktorata teno.

 

Udruženje za borbu protiv korupcije „Obruč“, nastalo na inicijativu Verice Barać, uputilo je pismo rektoru Univerziteta u Beogradu Vladimiru Bumbašireviću, u kojem zahtevaju da se takvi slučajevi provere, pogotovo na doktorskim studijama društvenih nauka kako bi se poštovao Zakon o visokom školstvu i Kriterijum za sticanje zvanja nastavnika na Univerzitetu u Beogradu.

 

Predsednik ovog udruženja Nenad Ilić za Kurir kaže da su slobodnim odabirom :whistle: krenuli od člana Komisije za izbor u naučna zvanja pri Ministarstvu nauke, prosvete i tehnološkog razvoja koji je ujedno i profesor na Pravnom fakultetu - Ðorđa Ignjatovića.

- On je taj koji određuje ko će postati naučnik, a pored toga, kao profesor prava poznaje zakon. Pregledali smo bazu podataka COBSON i utvrdili da on nema nijedan naučni rad, tako da nije mogao da obavlja funkcije na kojima se nalazi. Ne može da bude ni docent, a kamoli mentor.

 

Ilić kaže da ako se ovo potvrdi, protiv Ignjatovića će biti podneta krivična prijava. Prozvani profesor ostao je nedostupan za razgovor, a na naše pozive nije odgovorio ni rektor Bumbaširević.

 

Iz Ministarstva prosvete nisu nam odgovorilo koliko je doktorata pod lupom, ali su rekli da je Konferencija univerziteta Srbije, prema važećem zakonu, ta koja uređuje minimalan kriterijum za izbor nastavnika u zvanja, ali da to nisu uradili. Dodaju da će strategijom razvoja obrazovanja do 2020. ova oblast biti uređena.

Kriterijumi za izbor u zvanja za profesore-društvenjake su pooštreni 2011. (izmena u odnosu na 2008) kada je uvedeno da mora da se ima rad na SCI listi, za konkurse negde od početka 2012. Ko je do tad prošao izbor u zvanje redovnog profesora naravno da neće potpadati pod te kriterijume niti se može tako retroaktivno tumačiti.

 

Na stranu o tome šta bih rekao o tome da propozicije donose oni koji ih nikada nisu ispunili, rekao bih da, makar prema onome što sam čuo o radu spomenutog Đ. Ignjatovića u Komisiji za naučna zvanja - it couldn't happen to a bigger douche, pa me ovaj naručeni tekst ("slobodnim odabirom" my ass) nekako zabavlja.

Link to comment

nisam tebe docekala na djon...

 

OK, ja sam to pogrešno percipirao. Nije nimalo lepo kad se stariji ljudi tako pogube, a nisam mislio da je to neko opravdanje, ni da mu to treba zanemariti.

 

(Nešto zabavno u spojleru u tangencijalnoj vezi s tim).

 

 

 

Link to comment

Postoji nešto prilično tužno u tome da u akademiji ne možeš da gajiš stavove van objekta nauke koji su trenutno outlandish i non-PC.

Sta je u tome tacno tuzno? Da li je tuzno sto to vazi u akademiji (as opposed to neke druge sfere zivota gde se takvi stavovi neguju, zalivaju i rasadjuju) ili je tuzno su ti stavovi "trenutno" non-PC? 

Link to comment

Pa morali bi počiniti genocid ili razdvojiti žene od muškaraca poo labovima, šta nam drugo preostaje nego da svaki izrečeni stav dovedemo do krajnje praktične posledice.  :(

A krajnja prakticna posledica je tacno sta? Ostavka na pocasnu poziciju? Svasta. To je kao kad budali na pravnom fakultetu ukines vezbe na predmetu koji drzi, a on onda postane disident i zrtva surovog totalitarizma. U pitanju je minorna packa, cak je on prosao daleko bolje od drugih sa slicnim izvalama, onaj nije postao treasury secretary zbog neceg slicnog svojevremeno, kazu. Ovaj je izgubio sta tacno? priliku da jede krofne cetvrtkom popodne u senior roomu?

Link to comment

npr ja bih npr crick and spomenutog watsona stripovala nobelove nagrade (i ne zbog rasistickih izjava, nego zbog onoga sto su uradili rosalind), a definitivno ne bih condoneovala rasisticke i seksisticke izjave, jer jbg, deka je malo shano dusho, hihi. nema razloga da nekog samo zato sto je >70 tretiramo kao nerazumno dete koje se zaigralo malo, jbga.

Izjave? Sta cemo sa praksom? Pa po toj logici bi onda trebalo ukinuti sve Nobelove nagrade dodeljene ljudima sa instituta gde zenama nije bio dozvoljen pristup do negde 1970-te godine -- npr. Prinston. Eto, XYZ nije dao nikakve rasisticke izjave, ali je svojim autoritetom i praksom (jos ako je bio dekan/direktor, itd.) podrzavao diskriminaciju? Slozicemo se valjda da je praksa mnogo znacajnija od izjava, zar ne? 

 

Druga stvar jeste sto mnogi veliki ljudi, posebno oni sa crtom genijalnosti i jesu shano dusho i na granici su da budu hospitalizovani i inace. Mnogi i jesu bili, mnogi su na raznim oblicima kucnih lecenja i terapija ili se njihovi mentalni problemi pazljivo kriju. Sta cemo onda? Da li to onda znaci da se ti zalazes za represivne mere protiv bolesnih ljudi? To sto su mentalne bolesti cesto tabu, ne znaci da su ista manje realnost, narocito u akademskim krugovima.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...