Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Nije.EDIT. Normalno je da preporucis rad za potpalu.
nosim se mislju.sve su prikupili sta treba od podataka, a onda se bacaju u zakljucivanje bez da testiraju ono sto tvrde, iako bi mogli. dodje mi da napisem da bi bila dobra ideja da mentor iduci put bar baci pogled na clanak pre nego sto ga student posalje, jer je pun bas pocetnickih gresaka. ovako imam osecaj da radim neciji tudji posao
Link to comment
nosim se mislju.sve su prikupili sta treba od podataka, a onda se bacaju u zakljucivanje bez da testiraju ono sto tvrde, iako bi mogli. dodje mi da napisem da bi bila dobra ideja da mentor iduci put bar baci pogled na clanak pre nego sto ga student posalje, jer je pun bas pocetnickih gresaka. ovako imam osecaj da radim neciji tudji posao
To jeste problem, najgore je kad je rad "negde izmedju". Pa ne mozes da jednostavno stavis pod rejection, a ne mozes ni da ga preporucis za stampu sa izmenama a da pritom ne navedes koje su to izmene. To je puno posla, ponekad mi se cini da malte ne treba da me okace kao koautora. Zato volim one radove u kojima temeljno sve syebu, pocev od metodologije, onda je posao brz i lak. :)
Link to comment
Pa ne mozes da jednostavno stavis pod rejection, a ne mozes ni da ga preporucis za stampu sa izmenama a da pritom ne navedes koje su to izmene. To je puno posla
uf jestemada je meni i "rejection" često puno posla, ne mogu da ga "rejectujem" a da detaljno ne objasnim zašto (misilm, ne mogu baš tek tako da napišem "nemate pojma" i gotovo)najbolje volim "accept with minor revisions"
Link to comment
mada je meni i "rejection" često puno posla, ne mogu da ga "rejectujem" a da detaljno ne objasnim zašto...
Imao sam par puta toliko ocito pogresnu metodologiju (npr. ogled bez ponavljanja eksperimentalnih jedinica?!) da je posao stvarno bio super-brz. I dosad kad god sam preporucio reject svaki put su se ostala 2 ili 3 recenzenta slozili tj takodje glasali reject - sto stvarno znaci da su bili u pitanju raspadi od radova.
Link to comment
Dobro, ne želim da se stekne utisak da to svi rade, većina ih se pridržava kakvih-takvih etičkih principa ali znam za par primera ovoga o čemu sam pisao... Po našem zakonu, za svakoga ko ima istraživačko zvanje šef projekta piše prilikom evaluacije preporuku oko nastavka saradnje. Mišljenje jednog čoveka je dovoljno da se saradnja ne nastavi uprkos tome što neko ispunjava sve formalne uslove.
To je sranje koje je btw potpuno isto i ovde gde sam ja u zapadnoj Evropi. Naravno zavisi i od licnosti sefa kako ce da se postavi, nisu svi isti i samim tim razlike od laba do laba su velike. ali onako generalno, malo toga ima sto group leader ne moze da uradi samo ako hoce, pa jos ako je redovni profesor ili na jos nekim dodatnim pozicijama. Sto ne znaci da je meni to ok, samo kazem daima stvari u kojima Srbija nije nikakva crna rupa/jedinstvaena.
Link to comment

Kod mene toga nema. Ne mogu ni da zamislim da se tako nesto desi.Uostalom, Econ & Fin su karakteristicni u odnosu na druge neke oblasti po tome sto 90% radova ima jednog ili dva autora, 9% ima tri i ovaj ostatak otpada na vise od toga. Mi ni slucajno ne mozemo da imamo co-authored job market paper, jer se onda to percepira da je senior koautor dosao do ideje, a mladunac radio samo RA posao, a ono sto se ceni nije da li ti umes da resis diferencijalne jednacine ili pustis 5000 regresija, nego da li si dobar ekonomista koji ume da konceptualizuje nove opservacije.

Link to comment
Kod mene toga nema. Ne mogu ni da zamislim da se tako nesto desi.Uostalom, Econ & Fin su karakteristicni u odnosu na druge neke oblasti po tome sto 90% radova ima jednog ili dva autora, 9% ima tri i ovaj ostatak otpada na vise od toga. Mi ni slucajno ne mozemo da imamo co-authored job market paper, jer se onda to percepira da je senior koautor dosao do ideje, a mladunac radio samo RA posao, a ono sto se ceni nije da li ti umes da resis diferencijalne jednacine ili pustis 5000 regresija, nego da li si dobar ekonomista koji ume da konceptualizuje nove opservacije.
Ja ne mogu da zamislim rad sa manje od tri autora :lifescientist:
Link to comment
Kod mene toga nema.
Realno, vi i niste nauka. :s_d: (Zezam se, gajim vel. postovanje prema onima koji u ekonomiji umeju da vide bilo kakav smisao. Sem toga i sestric mi je upravo diplomirao na Uni of Chicago, znaci bice novi Milton Friedman - okacicu ga u Srbin opet pobedijo, cim se proslavi).
Link to comment

Realno, od svih drustvenih stvari mi smo najblize sto se moze prici nauci. Iako ja intimno imam problem sa tim, mi zaista tretiramo ljude kao cestice i merimo kako se ponasaju u razlicitim uslovima, pri razlicitim podsticajima.

Link to comment

a viii ste oni što radite doktorate o tome na koju stranu treba staviti ulaz u samoposlugu da bi se što više kupilo :Dbtw kad smo već kod članaka i autora, da li najviše volite da radite u grupi, ili samo s jednom osobom, ili sami?

Link to comment
a viii ste oni što radite doktorate o tome na koju stranu treba staviti ulaz u samoposlugu da bi se što više kupilo :Dbtw kad smo već kod članaka i autora, da li najviše volite da radite u grupi, ili samo s jednom osobom, ili sami?
Sve zavisi, jedino sama ne volim da radim ceo projekat (tj tesko da bih igde stigla, to sam vec probala i jedva sam uradila jedan rad ali tu je bilo i drugih objektivnih problema kao npr potpuni nedostatak opreme). Ali volim sama da radim deo projekta sto moze da bude i dva-tri meseca skoro nikakve komunikacije sa drugima (sad mi treba onaj homerov smajli sto bali). Najbolje dosad mi je kod trenutnog sefa, vrlo efikasan covek koji skoro sve zna da pomogne u tehnickom smislu, prava milina od saradnje (doduse pitanje je sta bi on za mene rekao :) To je tim od recimo dvoje-troje ljudi i povremenom manjom saradnjom sa drugima za neke delove projekta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...