Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

kako napisati motivaciono pismo od samo 14-15 redova? pokvario me je sev. američki sistem gde se pišu po strana i po do dve strane. :cry:
napisi da si uspesno menadzovala to i to i da te pisanje projekata ushicuje.
Link to comment

razdvoj na dva pasusa - jedan gde ćeš istaći nekakvu želju za stručnim usavršavanjem, i drugi, manji, gde ćeš istaći ličnu želju, ljubav spram teme itsl.

Link to comment

hvala vam. :)samo nazivi mojih projekta ce da uzmu tri reda min (poznati su po skracenicama, ali ne ide da samo stavim skracenice?). nece se valjda buniti zbog par redova viska. prva verzija je imala skoro dve strane, druga stranu i po. sinoc sam je stesala na stranu i dva reda. nocas cu morati da krenem sve ispocetka, koncizno.

Link to comment
pokvario me je sev. američki sistem
jel se to merka neka Jevropa? :)inače ispiši ukratko šta si dosad radila u jednom pasusu (ali ukratko), a u drugom šta te sve interesuje da radiš u budućnosti, i to je todetalje oko projekata na kojima si radila itd itd mogu da vide u CVu
Link to comment
jel se to merka neka Jevropa? :)
oui :)
inače ispiši ukratko šta si dosad radila u jednom pasusu (ali ukratko), a u drugom šta te sve interesuje da radiš u budućnosti, i to je todetalje oko projekata na kojima si radila itd itd mogu da vide u CVu
hvala, tako nekako cu da uradim.jedio sto je meni do sada CV uvek bio koncizan, a cover letter glavni deo gde im opisujem sta je to najbitnije sto sam radila i zasto. ali ovi traze motivaciono pismo*, CV, listu publikacija, listu predavanja/prezentacija, kopije tri glavna rada, opis buduceg projekta (1 strana), opis bivsih aktvinosti (tri strane), listu ljudi koji ce da salju preporuke. kapiram da se oni koji citaju sve to verovatno smore dok dodju do tri strane opisa bivsih aktivnosti, tako da mi je cover letter uvek sluzio da im opisem glavne stvari koje ce da zapamte.* prva verzija mi je bila duga jer nisam znala da treba da bude koncizno, dok mi jedan insajder odatle to nije objasnio
Link to comment

the disposable academic, tekst na indijevu omiljenu temu.a nevezano, preko jedne mailing liste mi je stigao projekat nekog cudaka, cisto ako nekog zanima kako to izgleda. lik je ocito ne samo amater nego i los amater (npr. ne zna koji deo nervne celije je sa koje strane), ali mu se cini da je dosao na neku genijalnu ideju i sad bi da je ostvari. pa salje poziv, kao, ko hoce da se pridruzi? ima dobrih delova, npr. tvrdi da je poznato da struja putuje brzinom svetlosti.jednom me je neki lik na predavanju pitao nesto sto se oslanjalo na znanje (koje poseduje valjda samo dati lik) o kristalima u mozgu koji uticu na nase misljenje. a muzu svako toliko stize na mail neka nova 'genijalna' matematicka teorija, obicno nesto sto je odavno dokazano, samo sad malo drugacije i ovaj put sa greskama. poslednji put mu je neko poslao tako nesto na esperantu! kako stoje vase struke sa crackpots?

Link to comment

Nije bas crackpot, ali jeste covek sa izrazito, khm, svojim idejama. Zadnjih 80 godina niko nije uspeo da ga prevazidje u originalnosti ideja. Chuck Norris oplemenjivanja i selekcije!Lysenko_evil_eyes.jpgTrofim Lysenko

Praise for Lysenko's work included such items as credit from the Soviet newspaper Pravda for having discovered a method to fertilize fields without using fertilizers or minerals, and for having proven that a winter crop of peas could be grown in Azerbaijan, "turning the barren fields of the Transcaucasus green in winter, so that cattle will not perish from poor feeding, and the peasant Turk will live through the winter without trembling for tomorrow."
Link to comment

Betty, dobar ti je clanak, k'o da sam ja pis'o. BTW, tema mi je izrazito neomiljena. :DSetih se jednog starog drugara iz Svicarske, koji je uvek insistirao na svim zvanicnim mestima da mu kao titula stoji Dr. Nat. Sci., doktor prirodnih nauka, je li, a nikako neki tamo "PhD". Covek je bio (i ostao) vizionar.

Link to comment

the onion je svojevremeno imao tekst o tome kako vecina ljudi koristi 6-8%, a retki i do 13%, potencijala nasih genitalija.edit: al sad ozbiljno, meni je ovo strasno. na nivou ozbiljnog pricanja o salivanju strave studentima medicine.

Edited by betty
Link to comment

BTW. A kod vas doktorski studenti imaju predavanja? Kako neobicno. Pomislio bi covek da su do tog nivoa zavrsili sa tim vidom usvajanja znanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...