Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

nego kad smo već tu poštovani istoričari, možete li mi možda dati jedan mudar savet?ja naime nikada nisam baš ono lepo ljudski naučila istoriju jer je u osnovnoj i gimnaziji* bila sranje, a volela bih jako da pročitam neku knjigu/knjige koji bi manje-više pristupačno objasnili šta se tačno gde i kada dešavalo, znači čitav kontekst (tipa dok su Vikinzi harali na severu u 10tom veku, u srednjoj Evropi se događalo to i to, u južnoj to i to, itd itd).*osim jednog profesora jedne godine u gimnaziji, taj je bio car i objašnjavao je lepo sve, i još uvek imam svesku sa njegovih časova

Link to comment

^^ imaš "Worlds Together,Worlds Apart" kao all-in-one komparativnu globalnu istoriju. Standardno je izdata u 3 toma, ja sam našao jedan pdf za celo izdanje od cca 1000 strana. Jedan od autora, Jeremy Adelman sa Princetona, je na Courseri jesenas držao kurs o svetskoj istoriji (1300-danas) po toj knjizi.imam linak ako treba, ima ~100MB

Edited by buffalo bill
Link to comment
^^ imaš "Worlds Together,Worlds Apart" kao all-in-one komparativnu globalnu istoriju. Standardno je izdata u 3 toma, ja sam našao jedan pdf za celo izdanje od cca 1000 strana. Jedan od autora, Jeremy Adelman sa Princetona, je na Courseri jesenas držao kurs o svetskoj istoriji (1300-danas) po toj knjizi.imam linak ako treba, ima ~100MB
не мере то тако <_<(иначе, знатели ви остали да се раније на ФФ цела историја човечанства полагала као 1 испит од 8 семестара, такозвани "Од Ноја до АВНОЈ-а" приступ? :s_w: )ЕДИПокачићу касније на Кју енд Еј топићу на Историји и фиозофији неке моје препоруке за литературу. Edited by Arbeitmann
Link to comment

jel mogu i ja da užicam te spojene i razdvojene svetove, kad već delimo? :)nosim se amelijinom željom, a patim bogami i od istog stanja stvari. ne tražim da povezuje uskrs i tekstil u realnom vremenu. to ću ja dok budem čitala ^_^

Link to comment
imam linak ako treba, ima ~100MB
окачићу касније на Кју енд Еј топићу на Историји и фиозофији неке моје препоруке за литературу.
samo vi kačite sve što smatrate da je dobro, pa ćemo mi posle da vidimo šta i kakoimamo poverenja u vas :-) (inače vas ne bih ni pitala, je li)
Link to comment
^^ imaš "Worlds Together,Worlds Apart" kao all-in-one komparativnu globalnu istoriju. Standardno je izdata u 3 toma, ja sam našao jedan pdf za celo izdanje od cca 1000 strana. Jedan od autora, Jeremy Adelman sa Princetona, je na Courseri jesenas držao kurs o svetskoj istoriji (1300-danas) po toj knjizi.imam linak ako treba, ima ~100MB
ja sam odslusao imam ga na kompu gnjavi za deset ali je odlican.
Link to comment

sad možeš da se posvetiš serioznim razobračunavanjima :)btw, nama stiglo (ranije) nešto o integritetu poslovanja, neki đavo od agencije za borbu protiv korupcije. bilo me stra' hoću li i tu zaglaviti, no sam se setio da ima i mlađih od mene.umetnost delegiranja :wub:

Edited by buffalo bill
Link to comment
sad možeš da se posvetiš serioznim razobračunavanjima :)btw, nama stiglo (ranije) nešto o integritetu poslovanja, neki đavo od agencije za borbu protiv korupcije. bilo me stra' hoću li i tu zaglaviti, no sam se setio da ima i mlađih od mene.umetnost delegiranja :wub:
jakako, vec u startu sam delovala uzasno zaposleno. sto nije daleko od istine. pa su dali nekom starijem, poshto mi mladi padamo od posla :Dstigao je i nama taj integritet, ali sam shvatila da je popunjavanje toga anonimno i samim tim i neobavezno. je li je? :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...