Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Prihvacen rad u dobrom casopisu. Posle dve prepravke i 17 meseci od prvog slanja. Utoliko lepsi osecaj.
čestitam!meni je inače za moj dosada najslavniji rad u časopisu trebalo 2.5 godine :Dali dobro, u međuvremenu sam se i malo bila porađala i tako to Edited by Amelija
Link to comment
ne bih znao reći, odbio sam i sneak-peak u to ^_^
naravno. nemam blagog pojma. chekam da mladolideri pochnu da me vrbuju zbog nevidjene bitnosti dogadjaja. onda cu ih terati da mi preprichavaju i oni ce preprichavati, zato sto je vazno :D
Prihvacen rad u dobrom casopisu. Posle dve prepravke i 17 meseci od prvog slanja. Utoliko lepsi osecaj.
17 meseci? :opa sta su radili toliko???kod mene to ne predje 3-4 meseca u najgorem sluchaju, mada ja na 2 meseca od kad ode referiju, odma pisjem engrti letter <_<edip@amelija. 2.5 godine??? :isuse: Edited by thermal bug
Link to comment

Pa cekao 5 meseci na prve recenzije, onda 6 meseci rok za slanje nove. Onda jos 2 meseca cekanja za drugi krug recenzija i 3 meseca roka da unesem izmene. I jos mesec dana cekanja do odluke urednika. Eto :)

Link to comment
17. meseci je spram relevantnog izdanja, predugacak period (2ipol godine, pak obesmisljavanje).u prirodnim naukama, a da je odavde poslato - do godinu dana.
pa mislim i to ako si baksuz i morash da se deresh na kraju...
Link to comment

Dugo je i kod nas drustvenjaka. Al sta znam, uvek imas jos nekih drugih stvari da radis i zanimljivije ti je ono sto je novije pati se i ne mili. Jos k tomu, niko me nije terao da cekam do poslednjeg dana roka, a bas tako sam radio oba puta. A opet, desilo mi se mnogo puta da citam neki working paper recimo iz 2004, i onda vidim taj isti rad mozda malo promenjen objavljen u peer-reviewed casopisu recimo 4 godine kasnije.

Edited by Kampokei
Link to comment
edip@amelija. 2.5 godine??? :isuse:
eh pa jes mlogo čak i za naše pojmove, ali bila je malo specifična situacija (te nisam baš ekspresno poslala jednu od korigovanih verziju za koju su inače tražili mnooogo izmena i nove eksperimente i svašta nešto)rad sam poslala avgusta 2008me da bi mi recenzija stigla negde januara 2009, pa onda dok sam obavila sve što su tražili pa još i profesor <onaj koji je uvek čekao zadnji rok> aminovao poslala sam negde u junu 2009, da bi onda negde septembra 2009 stigla nova recenzija za mali milion komentara, želja i zahtevae tu se onda izdogađalo sve i svašta sekvencijalno, pa sam sledeću verziju poslala tek novembra 2010, a marta 2011 je stigao mejl sa subjectom "sreća najveća" :Deh jee, ala sam bila srećna tog dana, što jes jesinače u tom časopusu nema nikakvog roka za slanje sledeće verzije, kad pošalješ poslao sia rok za recenziju je pak 3 meseca, no nikada ne završe na vreme Edited by Amelija
Link to comment
inače u tom časopusu nema nikakvog roka za slanje sledeće verzije, kad pošalješ poslao sia rok za recenziju je pak 3 meseca, no nikada ne završe na vreme
interesantno. nisam ni gledala kako je kod nas. skoro uvek je gotovo do 4 meseca...
Link to comment

Evo i ja da se pohvalim, prihvacena su nam skoro dva rada, dobri casopisi, lepi impakt faktori :) Sad treba da saljemo jos jedan, u toku je malo dorade i sibamo i to. Valjda nas nece zezati...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...