Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

šta mrzite da vidite u naučnom članku?mene npr užasno nervira onaj opis u uvodu "u prvom poglavlju ćemo pričati o tome, u drugom pak o tome, u trećoj će biti blabla, u četvrom truć truć", šta mi bre prepričavaš članak, pročitaću ga (ako hoću, ako neću opet niš ne vredi to sranje) i saznaću sve i gotovo.

Link to comment
^^ bubo, nama još ništa nije stiglo za finansije, sekretarica reče da nije okačeno.
naravno, i kod mene je shockantno mirno i moze da se radi ^_^e, da. rekli su za neki resto dmt od proshle godine da ce, sva je prilika, biti isplacen, jer su u protivnom trazili da se sa drzavom potpisuje aneks ugovora u kome bi drzava rekla da taj dmt nece biti placen. a drzava navodno to ne voli. voli da je lepa, plava i visoka dvajes metara :s_w: Edited by thermal bug
Link to comment

mene šef "častio" sa nekim troškovnikom za knjige/štampanje i sl (tako da znam da je preteklo dmta) ali nisam ni ja naivan, znam da stiše nabavka kapitalne opreme na proleće, merkam neki lapatapa za inst. stoga ne trošim ništa na sitno ^_^

Link to comment
šta mrzite da vidite u naučnom članku?mene npr užasno nervira onaj opis u uvodu "u prvom poglavlju ćemo pričati o tome, u drugom pak o tome, u trećoj će biti blabla, u četvrom truć truć", šta mi bre prepričavaš članak, pročitaću ga (ako hoću, ako neću opet niš ne vredi to sranje) i saznaću sve i gotovo.
hahah isto to mrzim. najsmesnije mi je kad ga stave na clanak od 4-5 strana. ajd' kad je u pitanju neki white paper od 100-200 strana, ali u "normalnim" radovima je bas nepotrebno.
Link to comment

ja ne volim casopise ciji format je takav da methods idu na kraju, pa to jos sitnijim fontom. meni je to najvazniji deo, ne zelim da znam u opstim crtama sta se radilo (to cu valjda skontati sama) nego sta je konkretno mereno i na koji nacin.

Link to comment

ju glupavih li časopisa, pa i po meni su "methods" (ili slično) centralni deo radabtw hejt za related work:1) kada ga stave na kraj umesto na početak2) kada samo taksativno navedu "pera perić je 2009te radio to, persa persić 2010 to i to, a laza žikić 2011 to i to"jer po meni related work treba da bude odmah iza uvoda ili kao poslednje potpoglavlje u uvodu, i da se tu ispiše sve šta je ko radio uz komentare šta ti ustvari radiš novije/drukčije/bolje/lepše od njih

Link to comment
ju glupavih li časopisa, pa i po meni su "methods" (ili slično) centralni deo rada
ja sam baš hteo da napišem da je to sve možda do razlike u naučnim disciplinama. ne vidim čemu bi to služilo u istoriji dok vidim čemu bi služilo u sociologiji ili psihologiji, eg.
Link to comment
šta mrzite da vidite u naučnom članku?mene npr užasno nervira onaj opis u uvodu "u prvom poglavlju ćemo pričati o tome, u drugom pak o tome, u trećoj će biti blabla, u četvrom truć truć", šta mi bre prepričavaš članak, pročitaću ga (ako hoću, ako neću opet niš ne vredi to sranje) i saznaću sve i gotovo.
ja ipak smatram da je dobro imati taj deo u ekonomiji, jer nekoga zanima samo teorijski model, nekoga testiranje na podacima, pa je dobro imati orijentaciju gde traziti, a svako cita uvod svakako. sramim se priznati, ali mislim da od 100% radova koje sam propustila kroz sake jedno 45% su doziveli da im procitam samo uvod i eventualno bacim oci na model bez detaljnog uplitanja.
ja ne volim casopise ciji format je takav da methods idu na kraju, pa to jos sitnijim fontom. meni je to najvazniji deo, ne zelim da znam u opstim crtama sta se radilo (to cu valjda skontati sama) nego sta je konkretno mereno i na koji nacin.
toga kod nas nema, ali kad sam na prvoj godini slusala socijalnu psihologiju morala sam svake nedelje da citam po 20 jpsp i slicnih radova. mislim, da ti neko na ekonomiji da 20 radova nedeljno mogao bi da se ubijes na mestu jer se desava da jedan rad citas i po 2 nedelje, ako je tehnicki zahtevan. ovo mi nije bio problem i bas sam uzivala, ali sam primecivala da su metodologiju objasnjavali na kraju u pojedinim zurnalima.oh, nedostaje mi prva godina studija. tad sam i dizajnirala jedan eksperimentic. :D
Link to comment

eh pa sigurno dosta zavisi od oblasti, ja naravno pisah iz moje perspektive :)a što se tiče ovoga:

sramim se priznati, ali mislim da od 100% radova koje sam propustila kroz sake jedno 45% su doziveli da im procitam samo uvod i eventualno bacim oci na model bez detaljnog uplitanja.
ja uglavnom pročitam samo apstrakt i zaključke, pa onda ako je vredno preletim preko modela i rezultata, pa tek onda ako je vredno pročitam ceo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...