Jump to content
IGNORED

Da li je alkohol dobar ili loš?


Amelija

alkohol  

55 members have voted

  1. 1. alkohol?

    • dobar
    • loš
    • zao
    • ko voli alkohol nije normalan
    • ko ne voli alkohol ne treba da živi
    • bolji je od droge
    • bolji je od duvana
    • gori je od droge
    • gori je od duvana
      0
    • i deca treba da ga piju


Recommended Posts

6 hours ago, Serena said:

Ja sam bila ubedjena da zestina nije zdrava dok mi pre par godina u Sloveniji posle rucka ne ponudise neki liker Borovicka za bolje varenje (sa kojim uvek muku mucim kad dodjem u Srbiju :unsure:). Od tad cim mi stane zeludac (a i kad ne stane :lolol:) ja uzmem casicu nekog likera da proradi :)

borovniček?

 

liker od borovnice, fino piće

  • +1 2
Link to comment

Često se obeznanjivo od alkohola izmđu 17-te i 27-me ali nije bio neki problem nego onako pilo se, svi smo. Uglvnom pivo (mislim da je najviše bilo 18 malih za noć i votka al se i đuskalo jako pritom)

 

Posle toga ne pamtim dal sam se dvaput ozbiljno napio, prosto pored samoubilačkog pušenja nema mesta ni za jedan drugi porok. U kafani naručim najmanje pivo što imaju popijem pola, nekad uz ručak "poplašeni" špricer - dec vina plus kap kisele. Jedino volim kad radim da mi cangrlja u čaši i greje me džin tonik sa puno leda al kad potrošim flašu zaboravim da opet kupim ustvari najčešće ne nađem šveps tonik (obično samo biter lemon u ponudi) pa batalim. Sad me Nisam ja podsetio odoh sutra.

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 1
Link to comment

Volim žestine i koktele, ali na Roninovo uvređenje ne pijem redovno, nekad prođe i po par meseci dok se ne ukaže prilika. Od redovnog pijenja imam tradiciju koja se ustanovila tokom godina za Đokovićeva finala - po gutljaj za početak meča, svaki osvojen brejk, set i pobedu. Malo da se smire živci i srčka.

 

Ronine, ne čitaj dalje.

Spoiler

Bez varanja tako da je bilo finog omamljivanja, ali i prosutih čaša, zadnja za Vimbldon.

 

Link to comment

Do neke 30-31. pio onako sa drustvom kretenski kad se izadje, najcesce vodku, cilj dosta puta bio da se obeznanimo i cesto smo uspevali, imao sam i crne rupe u mozgu par puta po 6-7 sati, dva puta na hitnoj jer mi je blokirala dijafragma valjda od hrane i alkohola pa nisam mogao disati, ne ponovilo se. Posto sam usput bio i fizicki aktivan pio sam i pivo sa ekipom posle fudbala jedno 2-3 puta nedeljno ali uglavnom jedno ili dva, redje 5-6 komada jer je bas kriticna ekipa pa sam odlazio na vreme. 

 

Od tad se napio mozda 5 puta kad su bile neke proslave rodjenja dece uglavnom pa se svi porazbijaju ko stoka, mislim da sam se smorio od tih par onesvescivanja. Leti pijem 1-2-3 piva tocena velika i to mi prija, pogotovo uvece kad sam kilav a recimo nadjem se na plazi, onda me i jedno uspava, ili dupli pelindzer. Mislim da i ne mogu da se napijem vise sve i da hocu, covek da bi se napio mora sebi da dozvoli da se opusti a ja postajem namcorast i smoren i negativan prema skoro svemu i onda me ne rade ni kolicine alkohola koje bi me nekad obarale rutinski. 

 

Ono sto je jako lose je zadnjih par nedelja otkako sam zavrsio ciklus hemije u teretani pa posle toga uzeo da pijem clomid i nolvadex, neke zenske lekove, blokatore estrogena koji kao vracaju prirodni testosteron u normalu. Od tad sam ravna linija u glavi ali malo malo pa neka pripitost i dolasci kuci u 6 ujutru a evo juce nicim izazvan sa jednom zenskom predvece 3 dupla vinjaka, onda sa drustvom na plazi dupli pelin i posle pozvan na kasnu veceru i stukao dve case belog vina. Mora se to iseci u korenu, pogotovo sto uvek i vozim uz alkohol a i ne uklapa mi se uz imidz sportskog tipa nikako. 

  • +1 1
Link to comment

Koktele ne pijem, jer ne znam da ih pijem. Maltene ih popijem kao i pivo, na brzinu i onda problemi posle par komada ...  

retko pijem i ne-sljiva rakije, osim kad sam bas siguran u proizvodjaca 

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, ronin said:

Ali koliko je hororičan naslov teme..."Da li je alkohol dobar ili loš "...Jebote pa u kom svemiru je loš krv mu jebem baš?!

 

Alkohol je dobar sluga a loš gospodar  :fantom:

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment

Pio, čak se i obeznanjivao nekoliko puta do dvadesete otprilike, onda shvatio da se nebrojeno X bolje provedem kad iskuliram.

Od tada iščezao bilo kakav poriv za uroljavanjem. Nazdravim na slavama i svadbama i to je to. Pivo komada 1 pijem isključivo sam uveče, bez ikakvog vremenskog okvira kao pravilo, nekada jedno u dva ili tri dana, nekada po 10 dana bez i da mi padne na pamet. Zanimljivo mi je što me jedno pivo razbudi, a dva uspavaju. Kad izađem, cedim singl ili dupli pelinkovac celo veče.

Link to comment

Ja ću da se skidam sa alkohola. Prećerivalo se poslednjih nedelja, meseci, godina. Prvenstveno sa piva, a bogumi i sa žestine. Vino ću da nastavim pomalo kad zahladi.

 

  • +1 1
Link to comment

Pijem 360 od 365 dana, čašicu rakije pre ručka.

Osim toga, ponekad ide vino uz ručak i posle ručka, po nekad pivo i to je to .

Slatka alkoholna pića mrzim iz dna duše. Dakle, likeri stop 

Do neke tridesete, pilo se više. Napila se u životu više puta, ali samo jednom onako gadno i to pila smrdljivu vekiu :isuse:. Tri dana bolovala. Od tada vekiu ne mogu očima da vidim.

U mojim dvadesetim, pio se štok i kombinovao sa kolom. To je bilo ok, mislim, to mešanje, moglo je da se popije po 5-6 uveče, a ujutro normalno na posao.

 

Deda, otac, stric, svi pili preko mere. Svejedno, i dalje ne mislim da je alkohol loš, problem nije u alkoholu, naravno da je problem u ljudima.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...