Jump to content
IGNORED

Da li je alkohol dobar ili loš?


Amelija

alkohol  

55 members have voted

  1. 1. alkohol?

    • dobar
    • loš
    • zao
    • ko voli alkohol nije normalan
    • ko ne voli alkohol ne treba da živi
    • bolji je od droge
    • bolji je od duvana
    • gori je od droge
    • gori je od duvana
      0
    • i deca treba da ga piju


Recommended Posts

poslednji alkohol bio pre desetak dana, dve tri duple žestine. mogao bih komotno bez da mi zafali

 

pivo mi je kabasto, rakiju ne volim, belo vino takođe

 

crno vino mi je ok, kao i viski

rakiju nisam popio sigurno 15 godina

Link to comment

Izbacio skoro sve, najteže mi bilo piće uz cigaru da izbacim, pušim jednu nedeljno trenutno. To jest to je jedino gde mi je nedostajalo i  umem i sada da popijem jedan-dva viskija, konjaka ili koktel posle dobre klupe uz cigaru. Al retko. Obično ne okusim po par meseci, nikakva piva posle basketa, vina uz večeru, pića posle posla...

Al volim da preteram periodično, da pijem celu noć sa nekim koga volim. Par puta godišnje, kako se namesti. To ću da ostavim samo ako bude direktno opasno po život. 

Edited by Heaviside
Link to comment

Ja sam izbacio skoro potpuno, tim pre sto retko imam meru. Bilo je lakse kada sam ostavio cigarete, pre petnaestak godina.

Sada umem da se iskontrolisem i ostanem na casi ili dve vina, no bolje je da ne cackam mecku.:rolleyes:

Link to comment

Neki dan mi bilo 4 godiny bez

I ne bih se narocito kladio da cu docekati petu, ne bih ni prve 3 od ove 4 ister'o da nije bilo pandemije i mnogo vremena kod kuce 

A i vremenom je ono spustanje iz pripite iluzije u realnost postajalo kao onaj odvratni trip kad se vracas s odmora nazad u Srbiju. kome to treba u zivotu :D

  • Tužno 1
Link to comment

Ima već valjda više od 20 godina kako sam prestao da pijem bilo kakav oblik alkohola.

Prestalo da mi prija, nisam siguran ni da mi se ikada sviđalo.

Nekoliko puta sam, u međuvremenu, popio par čaša vina bez pijanstva i nedavno jednu čašu piva - čisto da dokažem sebi (i drugima) da sam alergičan na nešto iz piva. Pojavi mi se neko crvenilo na koži, neki osip, kao nakon uboda komarca.

Nije to za mene.

Još cigarete nekako da bacim i biću zadovoljan.

Link to comment
10 hours ago, Lezilebovich said:

Ako pijes dva dana po 10.5 piva onda si bekrija lola koji vikendom uziva u zivotu, a a ako svaki dan 3 onda si alkos novo prodavnica 

 

Meni su ti ispred moje lokalne prodavnice mnogo simpaticni. Ima jedan lik u ulazu, malo stariji od mene, tacno mu vidim sjaj u ocima kad se strci niz stepenice da ode da se druzi sa drugarima.

 

Alkohol mi je sada bukvalno dodatak za druzenja. Vino u zenskom, pivo u muskom drustvu. Mada i tu cesto nisam u modu za pice. Dva, eventalno tri piva mi je neka granica. Sve preko znam da me ceka glavobolja sutra. Zajebi.

Inace ja licno najvise volim konjak.

 

Nekad sam mnogo vise pio ili se druzio, stagod, tako da mi je frizider pun nekog alkohola koji nikako da se potrosi.

 

Takodje ranije sam znao da se "lecim" alkoholom. Dok sam radio u prodaji pio sam viski cesto da spustim tenziju a kad sam upao svojevremeno u depru cepao sam pivo svaki dan posle posla. Secam se da tada dok ne bih dosao do 4. ili 5. ne bih osecao nikakav efekat.

 

  • +1 1
Link to comment

na mene alkohol uglavnom ne deluje, a ako pijem, pijem sam, ne marim za društvo po tom pitanju

 

sad ako izvadim neki prosek, to je trenutno jedan vikend kvartalno, znači simbolično

 

izbor su mi žestoka pića

 

mislim da je alkohol jako štetan, a da mi je život nešto malo slobodniji, verovatno bih pio svaki dan, do prerane i zaslužene smrti

 

ne verujem u umerenost

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...