Jump to content
IGNORED

Da li je alkohol dobar ili loš?


Amelija

alkohol  

55 members have voted

  1. 1. alkohol?

    • dobar
    • loš
    • zao
    • ko voli alkohol nije normalan
    • ko ne voli alkohol ne treba da živi
    • bolji je od droge
    • bolji je od duvana
    • gori je od droge
    • gori je od duvana
      0
    • i deca treba da ga piju


Recommended Posts

Uglavnom preferiram one osvežavajuće napitke na bazi fermentacije žitarica i grožđa za koje još nisam pribavio lončarije i ostale opreme da ih sam pravim.

 

dakle - viski, konjak, pivo, vino i neke skandinavske votke vrlo retko odbijam

 

dok tuđe voćne rakije samo radi radoznalog poređenja sa sopstvenim produktima

  • +1 1
Link to comment

posto sam uso u poso s alco ja ne pijem vec degustiram 

idem da analiziram trziste :rolleyes:

 

moscow mule mi prija u koktel barovima, a dobar pilsner posle basketa i uz burger. na poslovnim vecerama kinezi teroriziraju sa brljavim baijiu. 

 

valja li - valja dok pijes, posle je tesko i sve teze kako godine idu. obozavam socijalno-zabavni efekat isparavanja, ali telo nije odusevljeno. ubija i produktivnost, tako da treba vagati, sto meni licno bas i ne ide od ruke. 

 

obrni-okreni homer je u pravu 100% 

 

  • +1 1
Link to comment

Retko sam pijan, ali leti skoro svakog dana popijem po pivo-dva. Rakiju pijem pre ručka ili večere u kafani, što ume da bude i nekoliko puta tokom nedelje, pa za vreme jela pređem na pivo. Popije se po 2-3 piva i posle malog fudbala, a imam ekipu s kojom idem na craft piva svake 2-3 nedelje. Na svadbama i sličnim veseljima pijem samo rakiju, obično su mi dva bokalčića mera. Viski tu i tamo, samo na poslu, pošto moji vole. Vino ređe, al' volim i njega.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
6 minutes ago, napadaj said:

Retko sam pijan, ali leti skoro svakog dana popijem po pivo-dva. Rakiju pijem pre ručka ili večere u kafani, što ume da bude i nekoliko puta tokom nedelje, pa za vreme jela pređem na pivo. Popije se po 2-3 piva i posle malog fudbala, a imam ekipu s kojom idem na craft piva svake 2-3 nedelje. Na svadbama i sličnim veseljima pijem samo rakiju, obično su mi dva bokalčića mera. Viski tu i tamo, samo na poslu, pošto moji vole. Vino ređe, al' volim i njega.

 

 

 Imaš potencijal...Ali morao bi malo ozbiljnije da cirkaš...Ipak imaš 35 godina 😊

  • Haha 1
Link to comment

Ja pitao AI (ChatGPT) nešto bitno, ali iznenadlio me i bilo mi sumnjivo čim je počelo da brblja na 'rvatskom:

 

Quote
što se Stomaklija sve manje proizvodi
 
ChatGPT

Prokupačka stomaklija proizvodi se u veoma malim količinama, što je čini vrlo retkom i teško dostupnom rakijom. Razlozi za to su što je proizvodnja ove rakije veoma zahtevna i dugotrajna, te što se većina proizvođača okreće drugim vrstama rakije koje se lakše proizvode i lakše plasiraju na tržištu. Takođe, postoji i problem nedostatka kvalitetnih sirovina koje su potrebne za proizvodnju prokupačke stomaklije.

 

Quote
kuda ide život bez rakije
 
ChatGPT

Život može ići i bez rakije, jer rakija nije neophodna za preživljavanje. Međutim, alkoholna pića, uključujući rakiju, mogu biti deo kulture, tradicije i društvenog života nekih ljudi i zajednica. Važno je imati na umu da umjereno konzumiranje alkohola može biti bezbjedno i uživati u piću u skladu sa ličnim preferencama i društvenim okolnostima. Međutim, prekomjerno i nekontrolisano konzumiranje alkohola može biti štetno za zdravlje i dovesti do različitih zdravstvenih problema.

 

Quote
kolko je umereno, dnevna količina
 
ChatGPT

Općenito se preporučuje da se konzumacija alkohola ograniči na razumnu razinu. To se obično smatra jednom pićem dnevno za žene i do dva pića dnevno za muškarce. Međutim, važno je napomenuti da ove smjernice mogu varirati ovisno o dobi, težini, zdravstvenom stanju i drugim čimbenicima. U svakom slučaju, važno je voditi računa o umjerenosti u konzumiranju alkohola i ne prelaziti preporučene granice.

 

Quote
što pričaš hrvatski, oću odgovor na srpskom
 
ChatGPT

Izvinjavam se ako sam prethodno greškom koristio hrvatski jezik. Što se tiče vašeg pitanja, ne postoji univerzalna preporuka o dnevnoj količini konzumiranja alkohola, jer to zavisi od više fakt

User
Kako se pravi coca-cola?

. . . . 

. . . . 

. . . .  . . . .  . . . . 

 

Link to comment

Ja obozavam probati razne alkohole i pica. Nisam eto 4-5 godina ali je uzitak. Ali samo probati, cisto gastronomski.

Jednom sam popio celu flasu blu safira, cistog, bez tonika, pola flase vodkee i 5 piva. Dan posle sam osjecao kako mi je jetra zalepljena za kicmu. Posle toga mi se ogadilo i pio samo pivo ali i to samo petkom i subotom. U proseku 10-15 po veceri. Onda mi je i to dosadilo i sada samo bez alkohola.Super je i nebi ponovo. 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam bila ubedjena da zestina nije zdrava dok mi pre par godina u Sloveniji posle rucka ne ponudise neki liker Borovicka za bolje varenje (sa kojim uvek muku mucim kad dodjem u Srbiju :unsure:). Od tad cim mi stane zeludac (a i kad ne stane :lolol:) ja uzmem casicu nekog likera da proradi :)

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...