Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Nase sluzbe tako nesto ne bi umele ni da osmisle a kamoli da izvedu. Ne postoji nijedna sluzba na svetu koja bi mogla da predvidi ponasanje cele nacije u jednoj akutnoj epizodi kolektivne psihoze.No, ok, ko veruje da je to bila Sluzba, neka...nesto sto je po prirodi tajna nije moguce efektno demantovati
Podseća me to malo na misteriju monoetničkog trovanja đaka na Kosovu. Jednostavno ne mogu da poverujem da su se hiljade međusobno nepovezanih Albanaca gotovo u trenutku udružili kako bi napakostili Srbima, kao što mi je podjednako neverovatno da je tog trovanja zaista i bilo.Neke stvari jednostavno idu svojim tokom, sledeći svoju unutrašnju logiku koja je racionalno neobjašnjiva.
Link to comment
Pa nije mogla da predvidi, zato su i radili ovaj test. Kako objasniti da u Srbiji ima sigurno stotine diplimiran astronoma sociologa i hiljade fizicara istoričara i da ni jedan nije naso put do medija da bar pokusa da spreci ovu paranoju?
Isto se može reći za celu paranojičnu konstrukciju kojom je izazvan rat. Odgovor je prost - ukoliko se činjenice protive paranoji, utoliko gore po činjenice.Inače sumnjam da su na delu bile bilo kave službe. pre bih rekao da su tvorci paranoje već odavno bilo obmanuti sopstvenom tvorevinom i da je čitav sociološki mehanizam diseminacije znanja bio pokvaren, kako se već i dešava u zatvorenim društvima.
Link to comment
Pa nije mogla da predvidi, zato su i radili ovaj test.
Ok, ajde da hipoteticki prihvatimo da je to bio test, ali u rezultatu testa postoji jedan problem: ogromno odstupanje od racionalno ocekivanog rezultata testa. Osoba koja spusta roletne da je ne bi ubio zrak sunca - ima psihoticnu epizodu, to je ponasanje koje te kvalifikuje za posmatranje i terapiju. Kod nas su milioni ljudi tako postupili. Veoma je mala verovatnoca da bi nadlezne sluzbe slucajno nabole bas ovaj otponac za masovno ludilo, i hendlovale ga tako efikasno, pogotovo kada se ima u vidu psiholoski profil nasih zbirova - pa oni su sasvim sigurno prvi poverovali u ove price.Sistem je ovde izludeo samog sebe, eto to se desilo.
Link to comment

Inače, na dan pomračenja, ja sam bio u kasarni "Južni logor" u Leskovcu, i morali smo svi da se nabijemo u spavaonu i stavimo ćebad na prozor. Na TV-u su prenosili kako ljudi iz SUbotici, na nekoj livadi posmatraju pomračenje (ništa nisu vid'li, bilo oblačno valjda). Bilo nam je jasno da je na delu paranoja, ali mislili smo da je samo vojna. Tek kasnija sam saznao da je bila mnogo šira.Nažalost, pukovnik nije isčeznuo :(

Edited by Syme
Link to comment
Inače, na dan pomračenja, ja sam bio u kasarni "Južni logor" u Leskovcu, i morali smo svi da se nabijemo u spavaonu i stavimo ćebad na prozor. Na TV-u su prenosili kako ljudi iz SUbotici, na nekoj livadi posmatraju pomračenje (ništa nisu vid'li, bilo oblačno valjda). Bilo nam je jasno da je na delu paranoja, ali mislili smo da je samo vojna. Tek kasnija sam saznao da je bila mnogo šira.Nažalos, pukovnik nije isčeznuo :(
Link to comment

e pa baš to, ako nije bio nikakav test, totalno mi je čudno zašto su toliko zastrašivali, i to svia ako jeste bio test, opet, a kakav do vraga test i zbog čega i za čije babe/dede zdravlje?!u svakom slučaju vrlo čudno, što reče neko, mislim vasa, mogao bi se tu napisati jedan dobar doktoratinače iz mog bližeg okruženja niko nije poverovao u "strašnoću", neko moje društvo je otišlo na sever Vojvodine da gleda, ja planirala s njima ali na kraju ipak nisam zbog nekih prizemnih gluposti koje su me sprečile pa sam uživala na terasiali ulice su bile totalno puste...

Link to comment

Jbte, meni su tada glavni predmet sprdnje bili ortaci koji su pomracenje gledali "po seljacki", tj pomocu rendgen snimka, ili nagaravljenog stakla. Ja sam imao svoje brendirane, licne und personalne, "pomracenje 1999" kartonske naocare. Uopste nisam primecivao tu paranoju. Ali da je pust bio nbgd, bio je.

Link to comment
@jolly rogerbravo, bravoto pricam, prava psihoza, sa klinickim znacimasecam se da smo isli na Kalemegdan da gledamo pomracenje. nikada, osim mozda u novogodisnja jutra, nisam video tako prazan grad. bez automobila, bez ljudi, niko nigde. zatvorene roletne, ljudi koji oprezno vire iza prozora. jedna baba nas je opomenula da se "sklonimo sa ulice, zabranjeno je biti napolju".
tja, ja sam na the day otisla kod ocnog lekara, koja me je u sred (svog) radnog vremena, odbila da pregleda, nego je rekla da brzo bezim kuci, i zatvorim se u sobu, jer ce uskoro pomracenje (morala sam kod drzavnog lekara, posto mi je trebalo za vozacku). jos sam sokirana.....lekar, bre :frust:
Link to comment
Ok, ajde da hipoteticki prihvatimo da je to bio test, ali u rezultatu testa postoji jedan problem: ogromno odstupanje od racionalno ocekivanog rezultata testa.
Ne slažem se. Sad to ne bi uspelo samo zbog interneta, ali tad... Sećam se dobro tog dana, niko iz sela nije smeo da izađe iz kuće, svi su stavljali ćebad na prozore. Otkud znaju ljudi? Sve televizije kažu tako, doktori se slažu... Za očekivati je bilo da će narod poslušati i poverovati. Ma ljudi gutaju sve... U pitanju je nekakva zavera definitivno. Edited by Bakemono
Link to comment

mislim ne na taj dan, nego na pocetak kampanje (opet uslovno prihvatam da je posredi zavera, tj ne odbacujem tu mogucnost). mora da moze da se pinpointuje kada je to pocelo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Jbte, meni su tada glavni predmet sprdnje bili ortaci koji su pomracenje gledali "po seljacki", tj pomocu rendgen snimka, ili nagaravljenog™ stakla. Ja sam imao svoje brendirane, licne und personalne, "pomracenje 1999" kartonske naocare. Uopste nisam primecivao tu paranoju. Ali da je pust bio nbgd, bio je.
+1Ni ja se ne secam ovolikog ludila. Secam se samo da se preporucivalo da se ne gleda direktno u sunce golim okom (sto vazi iovako ionako uvek) i to je bilo to. Izgleda da sam uspesno filtrirao ludilo.
Link to comment

bio sam u malom gradicu bilo je ono nemoj da izlazis, ko zna sta ce bitikad sam izasao i nisam gledao pomracenje, nego ulice i kuce, nigde ljudi, kao res evil bese 2, kad ona lepa cura sto stema spojeno izadje iz bolnice u grad gde nema ljudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...