Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Zanimljiv citat, s obzirom da nigde ne stoji be changed. Naravno da moze da se upotrebi, bas kao sto rekoh u zemljama gde se prevaspitava ili kao sto ova nesrecna zena nekog hoce da menja, ali u kontekstu cele recenice, zapocete sa Anyways™, i u "sta se moze, neki ljudi se nikad nece promeniti" tonu bas i ne ide, zar ne? Uostalom, ako je sve u redu, sta je onda bilo nezgrapno?

Edited by Venom
Link to comment
Zanimljiv citat, s obzirom da nigde ne stoji be changed. Naravno da moze da se upotrebi, bas kao sto rekoh u zemljama gde se prevaspitava ili kao sto ova nesrecna zena nekog hoce da menja, ali u kontekstu cele recenice, zapocete sa Anyways™, i u "sta se moze, neki ljudi se nikad nece promeniti" tonu bas i ne ide, zar ne? Uostalom, ako je sve u redu, sta je onda bilo nezgrapno?
Prvo, anyways. Iz Oksfordovog rečnika:
anyway(also anyhow) (also North American English informal anyways)
http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/dictionary/anyways#anywayDok sam čitao, nisam primetio ništa neobično, ali kad sam čitao tvoje pitanje delovalo mi je kao da si u pravu. Pa sam onda opet pročitao rečenicu i shvatio sam šta je u pitanju, they se dakle odnosi na conspiratora. Be changed je pasiv od to change. If you change a person (person je ovde metonimija za mišljenje te osobe), that person is changed by you. Prevod je više u duhu "Mišljenje nekih ljudi ne možeš da promeniš (kad uvrte nešto sebi u glavu)". Edited by Bakemono
Link to comment

Evo uzmi taj tekst koji si sam stavio (koji i dalje iskreno ne kapiram), pa mi reci iskreno sta ti zvuci normalnije. Gramaticki je pretpostavljam i jedno i drugo tacno.

I really want my husband to change but I don't know where to begin but I still want to give him a chance to changeI just don't know if anything would give him a wake up call so that he will change
I really want my husband to be changed but I don't know where to begin but I still want to give him a chance to be changedI just don't know if anything would give him a wake up call so that he will be changed
Ne znam ni ja sta bi tu bilo netacno, ali mi nekako ne zvuci bas najbolje, a tebi? Implicira da se gospodja nada da ce joj se muz promeniti kad ga opali grom, ili kad na njega deluje HAARP antena. Eto, mozda je Pravda ipak u pravu donekle. Jedino mesto gde ova promena ima smisla je naslov teksta, jer se njena direktna akcija "How can I change" eventualno zamenjuje sa "How can he be changed". Dakle, radi se o prilicno konkretnoj akciji i situaciji. Zakljucak sa "sta da se radi", nekako ide logicno sa "people will never change", isto kao sto ide i sa ova tri citata iz tvog teksta. I suprotno, ove tri promene zvuce prilicno nebulozno, osim ako se ne radi o necem konkretnom. Edited by Venom
Link to comment

Pa da, samo zbog naslova sam i stavio, samo sam njega i boldovao. :) Joooj, izvini što sam te zbunio, ja sam kriv.Once he has got something into his head, you can never change his mind. = Once he has got something into his head, you can never change him. (metonimija, kao što rekoh) = Once he has got something into his head he can never be changed. (isto, samo pasiv)Ne kažem da ovo prvo nije češće, ali ni ovo poslednje svakako nije nepravilno. A što je baš tako upotrebio? Pa verovatno zbog konstrukcije rečenice, kad pišeš na brzinu ne misliš o stilu i snalaziš se u trenutku. U pravu si da ovo tvoje lepše zvuči, svakako. Eto, npr. da si ti pisao u nameri da falsifikuješ, ti ne bi uzeo takvu konstrukciju, već bi pazio na stil - zbog toga mi se baš i čini da je pismo autentično. Za Istoka bi to bio hod po tankoj žici kad bi pokušao na taj način da se igra, dosta lako bi se odao.

Link to comment
Pa da, samo zbog naslova sam i stavio, samo sam njega i boldovao. :) Joooj, izvini što sam te zbunio, ja sam kriv.Once he has got something into his head, you can never change his mind. = Once he has got something into his head, you can never change him. (metonimija, kao što rekoh) = Once he has got something into his head he can never be changed. (isto, samo pasiv)Ne kažem da ovo prvo nije češće, ali ni ovo poslednje svakako nije nepravilno. A što je baš tako upotrebio? Pa verovatno zbog konstrukcije rečenice, kad pišeš na brzinu ne misliš o stilu i snalaziš se u trenutku. U pravu si da ovo tvoje lepše zvuči, svakako. Eto, npr. da si ti pisao u nameri da falsifikuješ, ti ne bi uzeo takvu konstrukciju, već bi pazio na stil - zbog toga mi se baš i čini da je pismo autentično. Za Istoka bi to bio hod po tankoj žici kad bi pokušao na taj način da se igra, dosta lako bi se odao.
Our opinions will never be changed :lol: .Idem da spavam,
Link to comment

Застрашујуће: Tемпература у Београду данас 62 степена, ХААРП пржи Србију!Тема дана | 23. август 2012. | 15:50С. Миловановићhaarp-2-300x240.jpgБЕОГРАД-Данашњи дан у Београду је најтоплији откад се врше мерења температуре а вероватно и икада будући да је данас у 13 часова на асфалту код новобеоградске Арене термометром измерено невероватних 62 степена Целзијуса! Тако су се обистинили натписи „Правде“ од пре двадесетак дана да ће температуре овог лета код нас прећи 60 степени а битан разлог за то може бити и деловање ХААРП антенског система у Барајеву.Иако званични подаци РХМЗ-а показују да је максимална температура 40 степени свакоме ко се данас нашао на улици било је јасно да је много топлије и врелије него у хладу Кошутњака где се температура мери. Читалац “Правде” Бојан Апостоловић, који је измерио на свом термометру 62 степена каже да није могао својим очима да верује и да је сада јасно да су Београд и Србија врелији не само од свих европских градова већ и од многих афричких држава.-Једно време сам се аматерски бавио метеорологијом и већ неколико година пратим константно повећање просечне темперетауре лети али овако топло и са овако дугим тропским периодом никада није било. Чињеница је да су високе температуре и у највећем делу Европе али чисто сумњам да је игде преко 60 степени као у Београду што је данас. Станујем близу Београдске арене и тачно у један сат после подне сам на асфалту, у делу где нема нимало хлада, измерио 62 степена. Питам се када је у Београду крајем августа била толика спољна температура? Наш народ има ону изреку “Од Светог Илије Сунце све милије” и посебно је у последњој декади августа температура падала испод 30-ог подеока припремајући се за јесење време али сада је све потпуно другачије. Није нормално да Србија буде врелија од Африке а управо се то дешава, каже Апостоловић.Биолог Дејан Маркуш уверен је да овако невероватно екстремне температуре имају везу са климатским променама вршеним у свету а београдски “пакао” од 62 степена директно доводи у везу са ХААРП антенским системом код Барајева.-Већ скоро десет година у САД где иначе живим и радим, воде се полемике око климатских промена и ефекта “стаклене баште” а противници ХААРП-а јасно су предочили да овај антенски систем својим таласима врши огромну штету у земљиној јоносфери мењајући климу и спољашње температуре. Напросто није нормално да у Београду буде у августу ни 40 а камоли 60 или и више степени. Овакве температуре и суша уништиће пољопривреду и опустошиће њиве, неће имати шта на јесен и зиму да се једе. ХААРП је огроман злочин према човечанству које администрација САД врши а Србија је нажалост само једна од “колателарних штета”, сматра Маркуш.Подсетимо, програм ХААРП чини мноштво низова радиотрансмитера огромне снаге и одговарајућих инструмената за детекцију.Тачније садржи се од преко 180 антена смештених на неколико хектара. Главни ХААРП антенски комплекс смештен је близу Геконе, једне забачене локације на Аљасци. Ови моћни трансмитери свакодневно, у континуитету, одашиљу преко 3.000.000 вати користећи 6 генератора јачине 3,6 хиљада коњских снага. То је 100 пута снажнији одашиљач од оних какве на пример, у Европи користи ТВ ББЦ. Екстранискофреквентни (ЕЛФ) ХААРП таласи између остаог врше мењање хемијске структуре виших слојева атмосфере, односно програмирање климе на жељеном делу планете.
Dobro bre, koja je hidden agenda Pravde u vezi sa ovim HAARPom? Šta koji kurac žele da postignu ovim bestidnim laganjem naroda? Da još više mrze Amere? Stvarno ne razumem. Toaletoidi se s vremena na vreme uhvate neke teme, malo senzacionišu, pa puste. Ovi ne puštaju, u čemu je fora?
Link to comment

rekao urednik da se svaki dan pusta, i oni svakog dana pustajunema tu nikakve skrivene agende

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Једно време сам се аматерски бавио метеорологијом ... сам на асфалту, у делу где нема нимало хлада, измерио 62 степена.
:lolol:
програмирање климе на жељеном делу планете
:0.6: Edited by pacey defender
Link to comment
Ali zašto? Čisto zbog čitanosti?
Yep. Kada se nadje nesto sto makar malo povecava citanost, to se cedi do potpune dekadenciije.Secam se slucaja Pajcin-Kapisoda. Posle 3 nedelje vise nije ostalo nista o cemu bi se moglo pisati, ali brutalne izmisljotine nisu dolazile u obzir jer bi neke cike mogle da dodju da objasne™ urednicima. Da nije tako, pisali bi da je Pajcinka rodila dete sa tri glave za koje su u NASA-i utvrdili da je poluvanzemaljac.HAARP je zlatna koka. Obezbedjuje konstantan rast prodaje, i mozes da izmisljas koliko god hoces.edit: tekst je fascinantan. tacno se vidi da se autor smorio pa sada pise potpune gluposti u nadi da ce ga urednik postedeti daljeg cedjenja teme.saosecam sa njim :lolol: Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ali zašto? Čisto zbog čitanosti?
kako zašto ? otkrili su da nas zrače, ostali ne smeju da objave, mora neko da se bori protiv ove pošasti. Go Pravda Go !!!
Link to comment

Ozbiljno razmišljam da napravim FB grupu "Srušimo HAARP antene" i zakažem okupljanje u Barjevu pored antena za npr. nedelju u 14h. Sa štanglama, motkama, palicama... Cenim da bi to bio spektakl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...