Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Tužno je to što u Srbiji često bude zaključak da nešto što postoji i uhodano je ne treba menjati ma koliko bilo loše i ma koliko mana imalo, samo zato što zamena najčešće bude još gora. Postoje izuzeci, naravno

Link to comment

Šalu na stranu, akademije su poseban univerzitet i dosta članova Zakona o visokom obrazovanju pominju poseban tretman Univerziteta umetnosti

Link to comment

a zasto mislus da je to dobra ideja?

Pa evo npr. zato što sam išao i u gimnaziju i na fakultet u zemlji gde ne postoje ni prijemni ispiti* ni maturski ni standardizovani nacionalni testovi (tipa SAT) pa sve opet funkcioniše daleko bolje nego u Srbiji, na svim nivoima.

 

* - postoji mali broj izuzetaka

Link to comment

Znači ja sam neki minotaur, šta li :fantom:

 

:D 

 

Dobro i ja sam neka vrsta, imao sam loše ocene i iz jednog i iz drugog, ali iz fizike je bilo zato što sam malo znao, a iz istorije jer sam se pravio pametan  ^_^

Link to comment

Pa evo npr. zato što sam išao i u gimnaziju i na fakultet u zemlji gde ne postoje ni prijemni ispiti* ni maturski ni standardizovani nacionalni testovi (tipa SAT) pa sve opet funkcioniše daleko bolje nego u Srbiji, na svim nivoima.

 

* - postoji mali broj izuzetaka

e jbg sad

mislio sam da se prica o srbiji

i prijemni u ovakvoj situaciji mi deluju kao ok nacin da svi dobiju podjednaku sansu

Link to comment

Ne vidim veliku razliku između mature i prijemnih ispita po pitanju jednakih šansi, štaviše matura je bolja po tom pitanju jer studenti iz unutrašnjosti koji bi na beogradske fakultete je polažu kod kuće i lakše im je da se za nju spreme

Edited by hazard
Link to comment

Pa da, polažu kod svojih, i daleko lakše će da se spreme™...

 

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

pa upravo to

plus je(makar u moje vreme) bas velika razlika bila od skole do skole

 

jeste sve otislo u kurac, ali makar jos nesto skola/profesofa drzi odredjen nivo

Link to comment

Da nije bilo prijemnog u srednjoj bog zna u koju skolu bih se upisao. Da nije bilo prijemnog na fakultetu ne bih mogao fa upisem fakultet.

Pa to... Imam drugara, uvek gurao do državnih iz mate i fizike, a ostale ocene sve 2-3... Da nije bilo prijemnog, nikad ne bi upisao etf...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...