Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Da li u ovakvim situacijama postoji ikakva formalna uloga Lekarske komore Srbije, u smislu odbrane kodeksa profesije, i sl?

 

U LKS postoji poseban odbor za stručna pitanja i stručni nadzor, na čiju inicijativu/preporuku upravni odbor LKS može da reaguje javnim saopštenjima, apelima nadležnim organima i sl. Poslednje javno saopštenje te vrste odnosi se na delovanje Slađane Velkov i kampanju protiv vakcinacije. 

http://www.lks.org.rs/obavestenja-za-lekare/cid71-587/saopstenje-za-javnost

 

edit: opravila link

Edited by Notorious
Link to comment

Žena je lekar, razume se - Nada Macura:

 

ali placem od smeha na ovo

 

Samo zamislite koliko je potrebno zračenja kada vam je omogućeno da sa nekim ko na primer živi na Tajlandu potpuno normalno i bez smetnji telefonirate.

 

 

prvo grobarevi problemi sa dobijanjem telefonske veze sa tviterom, sada problemi zracenja kada se prica sa tajlandom, sta je sledece? :lolol:

Link to comment

Realno, ne mislim da ona kao lekar mora da poznaje princip rada mobilne telefonije, niti to ima ikakve veze sa njenom specijalizacijom koja god da je, ali bi bilo lepo da se ne blamira lupetanjem gluposti po medijima.

 

A te magnete, minerale, magično kamenje... nosi veliki broj lekara.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Realno, ne mislim da ona kao lekar mora da poznaje princip rada mobilne telefonije, niti to ima ikakve veze sa njenom specijalizacijom koja god da je, ali bi bilo lepo da se ne blamira lupetanjem gluposti po medijima.

Pametni ljudi ćute o onome o čemu malo znaju... Sve je manje pametnih... :(

Link to comment

Kardiolog, ako sam dobro ispratio. 

 

Problem je što svoj stručnjački autoritet lekara koristi da osvoji medijski prostor i taj prostor koristi da priča o negativnim efektima mobilnih telefona po zdravlje. Ovo argumentuje na način koji bi svakom lekaru morao biti stran."Ne možete smatrati da oni ne donose štetu." Konačno, navodi da je koristila metode zaštite od takvog (pretpostavljenog štetnog zračenja), za koje ne postoji uporište u nauci

 

Ako je neko zaslužan za poplavu šarlatana u oblasti zdravlja, to su medicinski radnici koji pričaju gluposti, njihove kolege koji se vode kulturom nezameranja, kao i Komora koja se poslednji put o bilo čemu oglasila 1045. godine . 

Link to comment

 

 

Realno, ne mislim da ona kao lekar mora da poznaje princip rada mobilne telefonije, niti to ima ikakve veze sa njenom specijalizacijom koja god da je, ali bi bilo lepo da se ne blamira lupetanjem gluposti po medijima.

 

A te magnete, minerale, magično kamenje... nosi veliki broj lekara.

Mislim da si preblag prema njoj. Nije ona pričala o mobilnoj telefoniji kao takvoj, nego o njenoj štetnosti po zdravlje. Izblamirala se i kao lekar. Mogu da razumem da se ne bavi time pa da ne zna u po noći kakvi EM talasi su štetni (snaga, frekvencija) po zdravlje, mada mislim da većina lekara ima makar predstavu, ali bi kao lekar morala da makar bude svesna da je priča kompleksinja od "čim stigne do tajlanda mora da prži mozak".

Link to comment

Ehm, kardiolog koji ako se ne varam radi na mestu PR-a neke zdravstvene ustanove definitivno ne bi trebalo da priča o štetnosti EM zračenja, niti mora da zna išta o njemu.

Ali ovde se više radi o  nepoznavanju principa rada mobilne telefonije. Ona misli da u ruci drži predajnik ogromne snage, i to je plaši.

Link to comment

Ehm, kardiolog koji ako se ne varam radi na mestu PR-a neke zdravstvene ustanove definitivno ne bi trebalo da priča o štetnosti EM zračenja, niti mora da zna išta o njemu.

Ali ovde se više radi o  nepoznavanju principa rada mobilne telefonije. Ona misli da u ruci drži predajnik ogromne snage, i to je plaši.

ih! :D ja bih je ostavila na toj poziciji, da experimentalno propagira tu ideju, da vidimo da li bi srbi pobacali mobilne telefone, ko shto bi pobacali vakcine. neshto kao ono pomrachenje sunca revisited, da radimo stvari na nov nachin ^_^

 

ili bi telefonirali najdalje do kovina -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

ih! :D ja bih je ostavila na toj poziciji, da experimentalno propagira tu ideju, da vidimo da li bi srbi pobacali mobilne telefone, ko shto bi pobacali vakcine. neshto kao ono pomrachenje sunca revisited, da radimo stvari na nov nachin ^_^

 

ili bi telefonirali najdalje do kovina -_-

 

pa kada bi srblji masovno poceli da bacaju mobilne telefone zbog njenog propagiranja te ideje slutim da bi jednog jutra zatekla u krevetu tri konjske glave, po jednu od telenora, vipa i telekoma

Edited by Pontijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...