Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Star Trek

Featured Replies

Vratio se Strange new worlds.

Koliko je poslednja epizoda prošle sezone bila dobra ( odgledala je opet pre neku nedelju da se podsetim) nastavak je skoro pa užasan.

Sve je nabacano, zbrzano, neverovatna rešenja i otkriča u 10 minuta, La'an samo pogleda u neki ekran ( pripada vrsti koju niko, zapravo, ne poznaje) i gle, odmah pronađe korisnu šifru. Brate!!!

Druga epizoda, u rangu one sa pevanjem iz prethodne sezone.

  • Replies 392
  • Views 42.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ko ima Netflix može da se podseti originalnog Star treka ili da ga otkrije po prvi put. Uprkos scenografiji nacrtanoj na stiroporu, ta serija je Šekspir+Dostojevski za ovo sranje danas.

  • Počela juče 2.sezona Star Trek : Strange New Worlds ko prati Edit. Produženo je i za 3.sezonu

  • Kurtzman i ekipa su ovde problem. Ja stvarno nemam pojma ko gleda ovaj NU trek. Paramount je na prodaju, nove gazde ce valjda dovesti nekog koji ce napraviti hard reboot fransizi. Ako im je Colbert gu

Posted Images

Slazem se u principu sa arkadijom.

Stavise, dodacu da SNW prva sezona mi je bila sasvim okej, dok su u drugoj uprskali stvar do kraja (gle cuda!).

I onda dolazimo do otvaranja trece, gde u prvoj epizodi, koja se nastavlja na poslednju u prethodnoj, ne samo da imamo drvenu glumu, nego i samo resenje je glupo. Gubimo citav sat vremena na kobajagi problem, a onda dobijamo "resenje" koje se odlaze do Kirka. Ma, jebite se.

Ali, to nije sve. Onda dolazi druga epizoda, a ja se pitam odmah sta ovaj kjuesku lik radi ovde? Gubimo vreme, dakle 1/10 alokacije sezone, na nesto sto se nikad nije desilo, a to je vencanje izmedju spoka i cejpel, samo da bi na kraju dobili resenje da je lik pretrilejn. Mars u picku lepu materinu!!!! Umete li vi nesto svoje da smislite? Ocigledno ne.

Ako se ovako otvara treca sezona, onda od ostatka se ne moze ocekivati ic dobro. Dabogda caciji koji rade na STu ne oni sami dobili, nego im najmiliji navukli najgore vrste leukemija, a oni ih na rukama nosili u grobove posle najsilinih i najdugacikijih mogucih muka.

pas im mater zvalavu.

a mi, dabogda, ne videli st u narednih sto godina. treba prorediti ove smrdljive cacije ovde.

Mada, moracu da dodam, jedino sto mi se svidja u SNW je upravo La'an. Cmokic.

Ljubav. Vera. Nada.

Samo se prisetite da je SNW predhodio Discovery.

D

I treća epizoda u nizu je šitina.

Kurtzman i ekipa su ovde problem. Ja stvarno nemam pojma ko gleda ovaj NU trek. Paramount je na prodaju, nove gazde ce valjda dovesti nekog koji ce napraviti hard reboot fransizi. Ako im je Colbert gubio lovu, ovi im unistavaju Star Trek i plus gube lovu. Ne verujem da ce se printanje love iz sredine 90-ih ikada ponoviti ali ovo je ispod svih mogucih standarda.

Ron Moore bi bio, imho - idealan. Sad, koliko on zeli da se vrati Star Treku, to je pitanje. Poceti sa serijom negde 50-ak godina posle Voyagera, otvoriti prvu epizodu sa nekom diplomatskom misijom na Romulusu, tako izbrisati JJ Kelvin universe.

:(

Ko ima Netflix može da se podseti originalnog Star treka ili da ga otkrije po prvi put. Uprkos scenografiji nacrtanoj na stiroporu, ta serija je Šekspir+Dostojevski za ovo sranje danas.

4 hours ago, Arkadija said:

Ko ima Netflix može da se podseti originalnog Star treka ili da ga otkrije po prvi put. Uprkos scenografiji nacrtanoj na stiroporu, ta serija je Šekspir+Dostojevski za ovo sranje danas.

Ja sam na netflixu pre par godina odgledao tri prve sezone tj ceo "original series" opus, toliko je treš da je neodoljivo a premise i zapleti su više dobri i zanimljivi, neretko i odlični nego što nisu iako je izvedba nekada na ivici komedije u pogledu scenografije, scena tuča, borbi i slično.

Da, da, oridjidji je teska trescina. Mada, ima tamo fantasticnih uradaka poput sitija on di edz ov forever, tolijan veb, trable uit triblz, dzarni to bejbl…

Ali mnooogo vise je mediokriteskih ili losih epizoda kao sto su spoks brejn, paterns ov fors (sa nacistima kao sjanom idejom da se sredi jedno drustvo), alternativ faktor (dva lazarusa sto skacu iz jedne u drugu dimenziju, znam na papiru zvuci ok), turnabout intruder (kapetan kirk kao zemsko) i naravno, najgora ikad, do nutreka, vej tu idn, hrkpljuc!

Nije lak (ri)voc.

E dosad sam bio u fazonu preterano serete o SNW, OK nije nista epohalno ali najbolji trek koji smo imali jos od DS9, no bice da ste ipak u pravu:

https://www.youtube.com/watch?v=fk4pH2UjuEE

gospode

Fonzie-jumps-the-shark-1.jpg

14 hours ago, Radoye said:

E dosad sam bio u fazonu preterano serete o SNW, OK nije nista epohalno ali najbolji trek koji smo imali jos od DS9, no bice da ste ipak u pravu:

https://www.youtube.com/watch?v=fk4pH2UjuEE

gospode

Fonzie-jumps-the-shark-1.jpg

Naravno da SNW nije najbolji trek since DS9, ovo nije subjektivno - jednostavno je istina. Star Trek je zavrsio sa zadnjom (ocajnom) epizodom ENT. Sve posle toga je odvratna kopija fransize koje niti JJ, Kurtzman ili Akiva - nisu razumeli.

ENT mi nije legao. VOY takodje. Mislim, OK je ali nije to to. Prva sezona SNW je imala svojih momenata, bilo mi je zanimljivo videti likove iz originalnog pilota i sta ce sa njima da urade, mladog i zelenog Spoka itd. Cak sam bio spreman da oprostim poneku "blesavu" epizodu tipa ono kad su svi postali likovi iz bajke, crossover sa crtanom serijom itd. Ali ovo je stvarno izdrkavanje.

Pa, uporedi samo originalni pilot sa ovim SNW, i koliko to nema veze jedno sa drugim. Ja sam medju prvima bio potpisnik da se SNW zapravo stvori, kada je kptn Pajk zauzeo za trenutak komandu nad nesrcenim Diskaverijem. Nadao sam se, uzaludno, da ce, mozda, nova seriija, biti drugacija od DCSa, ali avaj...

Eto, u sledecoj sezoni, imacemo i ST mapet epizodu.

Kermite, ziv li si?

2 hours ago, Њујоркер said:

Eto, u sledecoj sezoni, imacemo i ST mapet epizodu.

Kermite, ziv li si?

Cak ni to nije originalna ideja

D

Koliko vidim i današnja epizoda je potencijalna budalaština koja se dešava u holodeku. Četiri epizode, a jedva da su se bavili svojim poslom, istraživanjem. Prva rasplet sa Gornovima, strašno, druga, biće kao Q na brodu, jebeni užas, treća, kapetan zloupotrebljava resurse u privatne svrhe i sreće zombije, bez taksta i četvrta u holodeku.

Ova sezona je očigledno nečiji masivni ego trip, za koji se ne žali para.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.